IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th October 2006, 18:50
aaliyah aaliyah не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 9
По подразбиране ефекта......го няма

здравейте! от около 4 месеца ходя на фитнес 3пъти в седмицата, бягане всеки ден(сега вече не заради времето)+упражнения всякакъв вид в домашни условия(коремни,за задника,тае-бо,разни там филм4ета).целя да сваля 3 кг. -сега съм 48 на 164см.,но бях станала 45 и пак си ги качих.
иска ми се да ми кажете вашето мнение по въпроса-защо няма ефект?!случва се следното от толкова мн спорт-талията е с 2см повече,краката с 1,5 повече.мисълта ми е ,че вместо да отслабвам аз един вид качвам(може би мускул ),нооооо сланинката остава.
ще кажете "ДИЕТА"-да пазя я...до скоро бях на НВД, но се наложи да я прякъсна. в момента съм на диета"от всичко по малко",като наблягам на малкото.най-страшното е че ефекта е никакво сваляне ,а даже качване. от храненето ли е? по-малко да се натоварвам ли? вече станах като терминатор- цял ден да се трепя няма мускулна треска...иначе плочките взеха да излизат-ама ми се иска да махна мазнината отгоре и да СПРА ДА КАЧВАМ най-сетне ....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th October 2006, 19:01
Аватара на cocolino
cocolino cocolino не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 468
Изпратете съобщение чрез ICQ до cocolino
По подразбиране

не знам,аз мисля,че не трябва да се притеснвяш,повече търпение и никакво отказване или убеждения от типа:\\\"ми то нямаше ефект 4 месеца,я да се наплуйскам\\\" или пък \\\"Спирам да тренирам,че само качвам\\\"...при мен беше нещо подобно,аз тренирам от около 3 месеца тае-бо\\\\в началото 5дни по 30 мин,от около месец 1-2 по 1 час\\\\,упражнения вкъщи,тичане в началото всяка събота и неделя,сега по-рядко\\\\нямам тази възможност просто\\\\ и не бях на някаква точно определан диета или НВД,опитвах се да не ям мн сладко,да намаля като цяло вахлехидратите и да не ям от най-неполезните и калоричните неща\\\\Като пиззи,пържени картфои,дуйнери и т.н.\\\\ в един момент точно това май и стана качих мускулна маса,кантара си беше същия горе-долу,дори прескачаше на повече от преди,въпреки че не ядах кой знае колко...но от една седмица смело мога да призная,че някак неусетно свалих желаните килограми...важното е да не се откажеш нито от спорта,нито от по-ограничения режим и да почнеш да се тъпчеш,за да удавиш мъката си примерно от неефективността и липсата на видими резултати.Аз като нямаше промяна в кантара и имаше натрупване на мускулна маса просто намалих спорта\\\\защото бях активна 5-6 пъти седмично\\\\ и ги направи на 3-4,резултатите идват с упорство и увереност в тях

P.С. Не съм специалист,може би ще има по-компетенти по въпроса,просто споделям моето мнение и пример за това как е при мен
__________________
I'm lost, I've gone to look for myself, so if I get back before I return, please ask me to wait...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th October 2006, 20:12
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

еми най-вероятно качваш мускулна маса... зависи от тренировката ти във фитнеса и храненията ти.. като не само какво ядеш , но и по-колко пъти и в каква последователност.. и другото което мисля е че прекаляваш с това фитнес, тичане, упражнения у вас..тичай по 1 час и половина 4 пъти в седмицата на гладно и се храни както до сега и ефекта ще е на лице до месец... от там нататък постоянство му е майката... Успех !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th October 2006, 20:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И започни освен в килограми да се мериш и в сантиметри
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th October 2006, 22:58
aaliyah aaliyah не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 9
По подразбиране

благодаря за съветите. но не съм начинаеща в борбата за отслабване.моето почна още преди 4 години-тогава бях 54 кг и с огромни усилия станах 48,а после и 45.тогава бях на почти пълен глад и още от тогава започнах бягането.,не ми се говори през какво минах за да сваля килограми които си бяха така да се каже в нормата...бях се побъркала...гладна и преуморена(работих и учих)-резултата беше че ми спря цикала...след няколко месеца на хормони бях отново над 50 кила.за година се пооправих без особен глад(беше ме страх да гладувам).лошо е, че все не се харесвам, но знаете че на всеки килата му стоят различно...спортувам много защото ме е страх пак да се подложа на глад.
като цяло цял живот съм обичала спорта-ходих на карате,бягане,колело,плува е,от скоро фитнес,най-нова страст ми е тае-бото(ама само в къщи защото в града няма)и така.сантиметрите ги меря още от 4 години и си имам тетрадка с записки(не ме мислете за луда де-просто съм изрядна ) точно затова ми стана странно ,че при осилено натоварване на корема всеки ден ,талията ми вместо да отслабне стана с 2см повече, а на вид не се забелязва(всмисал не е сланина) ама сантиметара си го показва.не гоня мускули,достатъчно съм стегната, искам по-малко кила ама нещо зацепих....за храненетоооо-какво да кажа, ясни са ми принципите за отслабване,НВД-то си е хубаво ама не може само на меса и яйца да се кара, да не говорим че не ги обичам и насила ги ям щото трябва.....
благодаря за писанията и ако някой все пак има идейка в кое е проблема да сподели .който се е хванал да се прави красив знае 4е няма лесно !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th October 2006, 18:18
marlene marlene не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 89
По подразбиране

Здравей! Твоят проблем ми е много познат, минала съм през това. Преди време две години ходих на фитнес 3 пъти в седмицата, с изтощителни тренировки. Винаги съм внимавала какво ям. Но и аз като теб почнах да качвам и някак си мускулите ми много наедряха. Впоследствие смених фитнеса с други спортoве: тичане, пилатес, упражнения вкъщи. За 6 месеца минус пет кила и най вече придобих тялото което винаги съм мечтала да имам. Явно за всеки тип структура си има подходящ спорт, но фитнеса не беше за мен. Пробвай да го замениш с друг спорт за известно време и виж дали има промяна. Надявам се да съм помогнала.
__________________
Libert
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th October 2006, 09:30
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

започни тренировката с леко бягане 5-10 минути на пътеката след това си направи тренировката и след нея бягане на пътеката 30 минути така прави докато не ти хареса фигурата ти не отлабнеш достатъчно. когато вече си отлабнала колкото желаеш кардиото(бягане, каране на колело) го намали, и го сложи в края на седмицата на гладно тренирай 40 минути да изгориш мазнините натрупани през седмицата
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th October 2006, 10:18
aaliyah aaliyah не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 9
По подразбиране

благора ви за подкрепата. мисля да не се преуморявам толкова за вбъдеще...ще пробвам от всичко и ще видя кое е най-добро за мен.мисля да наблегна на кардиото( то поне си е доказано).ПОЗДРАВИ!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th October 2006, 14:09
FlashDancer FlashDancer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 46
По подразбиране

Според мен си много слаба. То просто няма накъде повече да се отслабва. И извинявай, но наистина правиш впечатление на вманиачена.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st November 2006, 11:20
aaliyah aaliyah не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 9
По подразбиране

наистина съм вманиачена, не отричам. но когато видя жени, които имат перфектни ,слаби, тела и просто умирам да съм като тях....за съжаление самият ми ръст ми пречи да съм с такова тяло, но правя всичко възможно самата аз да се чувствам добре в дрехите си. хубаво е каквото и да облечеш да ти стои добре(и да няма някакви сланинки дето стърчат).не мисля ,че е лошо човек да е критичен към себе си....трябва да целим съваршенство, за да постигнем поне половината от това ,което желаем
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ефектагоняма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:42.