IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 28th November 2008, 13:10
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

един мой съсед отказа цигарите по много гаден начин щото беше изпробвал вякви илачи и не се получаваше.
събираше си фасовете в един буркан. като му се препуши отваря капачката навира си носа вътре и вдишва мноооого дълбоко.
аз тва не бих го преживяла!
но ги отказа. сега обаче само като му кажат цигара и му се повдига.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 28th November 2008, 14:00
Аватара на Kameran
Kameran Kameran не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
един мой съсед отказа цигарите по много гаден начин щото беше изпробвал вякви илачи и не се получаваше.
събираше си фасовете в един буркан. като му се препуши отваря капачката навира си носа вътре и вдишва мноооого дълбоко.
аз тва не бих го преживяла!
но ги отказа. сега обаче само като му кажат цигара и му се повдига.
Това вече си е отврат
Отговори с цитат
  #53  
Стар 28th November 2008, 18:16
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

И аз ги отказах преди 2 години някъде... Наложи ми се по здравословни причини... Като разбрах, че не трябва да пуша, си казах - край.. но на другата сутрин с кафето не въздържах и си запалих една цигара.. Изпуших си я сладка-сладко и някакси усещах, че това ще ми е последната цигара.. Но без драми, без отвращаване от себе си - зашо я запалих тая цигара. Просто не запалих друга.. Пазих си кутията с цигарите към половин година - докъдето съм я стигнала... и после я изхвърлих май, не помня.
Първите няколко месеца качих някоко кила, но при мен имаше и други химийки намесени, затова не съм сигурна, че е точно от цигарите. А за запека - много лошо се получи - една година бях супер зле в това отношение... Сега, благодарение на редовния спорт съм ОК, но нищо друго не ми помамга
Успех на всички и ... според мен, просто трябва да решиш, да не го мислиш за нещо крайно. Във всеки един момент аз мога да запаля цигара... ако искам. Има ги в близкия магазин, всеки втори на улицата ги има. Та така ако мислите, ще успеете, а не като се мисли за цигарите като за нещо забранено.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28th November 2008, 18:32
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

За запека най- ефективното и най- безопасното средство известно ми досега е Oxypowder http://www.oxypowder.com/
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28th November 2008, 18:42
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Ако не си мотивиран Табекс не помага.
Помага и то доста,както и лепенките.За Табекса говоря от личен опит ,а за лепенките от наблюдения върху колежката ми.От четири човека единствено аз която пиех Табекс преживях най-леко спирането на цигарите .Първия ден по навик исках да запаля ,втория се сетих ,чак вечерта ,а на третия вече бях все едно не съм пушила никога.За съжеление след няколко месеца ми се струпаха много нерви и проблеми на главата и първата ми работа беше да поискам цигара.И така се почна наново.Не съм се замисляла да ги спирам отново,но ако реша знам какво би ми помогнало.Моя колежка вече 2 седмица не пуши /с лепенки е /.Нито съм я видяла да се тъпче нито да й е чак толкова нервно без цигарите.Знам само едно за хора които пушат по-много е по-вредно да спрат цигарите от веднъж без никакви помощни средства защото това е страхотен стрес за организма.А за яденето не ми се пише чак.За първите два месеца бях качила 6 килограма
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #56  
Стар 28th November 2008, 18:54
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Мише, какъв стрес за организма Аз съм от тия, дето са пушили не по много, ами ако имаше начин и докато спях щях да пуша. Да се твърди, че е вредно, е смешно. Може да е по- стресиращо за някои хора, но вредно не е в никакъв случай. И за стресирането съм на друго мнение, ама както и да е, мога да премълча там.
На мен лично ми помогна книгата на Алън Кар, в ей тази тема е обсъждана доста и в самата книга доста добре е изложено защо е по- хубаво да се спрат цигарите отведнъж и без прием на помощни никотиносъдържащи средства http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3928
Отговори с цитат
  #57  
Стар 29th November 2008, 22:05
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Винаги ми е било чудно, ако спра цигарите какво ще си правя ръцета ако седна в заведение например. Ами аз с едно кафе можех да изпуша кутия цигари. И също така съм се чудила как колегите ми може да се дразнят от цигарения дим, на мен ми беше много готино като пушех и не осъзнавах колко дразнещо е това за непушачите. Един ден казах, че точно след седмица спирам цигарите и повярвайте ми имах достатъчно време да се подготвя психически, че примерно от въпросния ден повече няма да пуша. При мен подейства. Просто като дойде денят - аз вече нямах никакво желание да пуша. Дори цяла година от кафето ми се гадеше. Да не говорим колко забележки правех на пушачите, които влизаха с цигара в офиса. А и само заклетите пушачи знаят какво е усещането в устата сутрин като станеш - ужас Сега съм доволна от живота. Пийвам си кафенце и през ум не ми минава да запаля цигара - ами то можело и без този вреден навик .Всичко е до психическата нагласа, повярвайте ми....и малко инат трябва. После вече е лесно.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 29th November 2008, 22:30
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lightpainter
Мише, какъв стрес за организма Аз съм от тия, дето са пушили не по много, ами ако имаше начин и докато спях щях да пуша. Да се твърди, че е вредно, е смешно. Може да е по- стресиращо за някои хора, но вредно не е в никакъв случай. И за стресирането съм на друго мнение, ама както и да е, мога да премълча там.
Не съм му чела книгите защото не ме е интересувало ,а и към момента нямам намерение да спирам цигарите

Това не можах да го разбера как хем не пушиш много ,хем ако можеш и докато спиш искаш да пушиш ама карай ти си знаеш

Не знам ти как възприемаш нещата но стреса оказва отрицателно влияние върху човешкото здраве и поради тази причина сума народ се занимават да дават съвети как да се избавим от стреса .Другото което е ако беше така ,нямаше да с произвеждат никотинови заместители /както и на наркоманите нямаше да се дава метадон / ама карй.Това си е мое мнение и не задължавам никого нито да го чете ,нито да го приема камо ли да се съгласява с него.Всеки си преценява как ,дали и защо да спира цигарите
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #59  
Стар 29th November 2008, 22:47
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Това не можах да го разбера как хем не пушиш много ,хем ако можеш и докато спиш искаш да пушиш ама карай ти си знаеш
Демек "много" е слабо казано.

Ами може би е хубаво да се прочете книгата, просто ей тъй за информация- тя помага именно с това- да се спре без стрес и без разни заместители. Аз стрес не съм имала. Както на единия ден дъних 3 кутии, така на другия, та до ден днешен, не пуша. Ни кила качих от това, ни нервна станах, дори и кафето си не спрях да пия, както правят някои, за да не ги подсещало на цигари.
Кое е така и кое не... аз също не съм много сигурна- факт е, че табекса е никотин, както е факт, че никотинът е вреден. А мое мнение е, че всички никотинозаместители са излишно даване на пари и продължаване още малко на тровенето, в никакъв случай необходимост. Казвам го от позицията си на човек, който не се е нуждаел и секунда от заместители. Та тъй, не е невъзможно да се спре без стрес. А щом има начин, аз лично не виждам що бих тръгнала да се тъпча с никотин на хапчета
Отговори с цитат
  #60  
Стар 29th November 2008, 23:12
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lightpainter
Та тъй, не е невъзможно да се спре без стрес. А щом има начин, аз лично не виждам що бих тръгнала да се тъпча с никотин на хапчета
Както каза Ivanin в една друга тема /вече те цитирам като класик/ има и негри с малки пишки и китайци с големи и т.н изключения ,но това не значи ,че важи за всички.Това ,че ти не виждаш смисъл да го правиш и си си намерила друг начин не значи ,че за друг няма да има по-добър и по -полезен начин.Изключения ще има винаги и от всичко
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:17.