IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th November 2007, 13:20
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране Реалист и идеалист - възможно ли е?

Според вас възможно ли е да са 2-те заедно или трябва да избираме между 1-то или другото?
Не мислите ли, че повечето хора се обявяват за материалисти или много духовни като избират 1то и отхвърлят другото или обратното именно поради грешното схващане,че трябва да избират?
примерно:
1.Вие като пазарувате,като си плащате разходите идеалисти ли сте?

2.А как е възможно да съчуствате на някой, или пък да ви е мило нещо когато сте материалисти?
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th November 2007, 15:48
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

всичко е възможно според мен стига да уцелиш баланса. много малко хора обаче го намират и затова избират едното.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th November 2007, 15:57
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Случва ми се да си правя дни за награда- фризьор, тинтири- минтири, обяд с приятелки, пазар- все неща, коита сама си плащам. Често ми се случва да изляза от магазина и да видя някой просещ човек- тогава незнам защо изпитвам чуство на вина, смятам, че съм егоист.
Това, каква ме прави?
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th November 2007, 17:38
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BabyPhat
Случва ми се да си правя дни за награда- фризьор, тинтири- минтири, обяд с приятелки, пазар- все неща, коита сама си плащам. Често ми се случва да изляза от магазина и да видя някой просещ човек- тогава незнам защо изпитвам чуство на вина, смятам, че съм егоист.
Това, каква ме прави?
прави те нормална
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th November 2007, 19:48
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
Цитирай:
Първоначално написано от BabyPhat
Случва ми се да си правя дни за награда- фризьор, тинтири- минтири, обяд с приятелки, пазар- все неща, коита сама си плащам. Често ми се случва да изляза от магазина и да видя някой просещ човек- тогава незнам защо изпитвам чуство на вина, смятам, че съм егоист.
Това, каква ме прави?
прави те нормална
Да права си.Просяците,може да се каже че сами са си виновни.С какво сме им длъжни.Повечето сами са провалили живота си.Нищо против тях,но сами са си винвни.За това щом можем да си позволим нещо трябва да го правим.Аз лично пръскам луди пари,но не се чувствам гадно защото мога да си го позволя.Колкото до скитниците и просяците,неможем да поставяме всички под един знаменател-винаги има изключения.Съжелявам ги хората,но нека направят нещо за себе си,да се вземат в ръце и кой знае .......Някъде бях чел история за просяк (той сам си пише ажтобиографията всъщност) който чисто и просто си става мултимилонер,значи няма нищо невъзмойно.
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th November 2007, 20:48
Аватара на BabyPhat
BabyPhat BabyPhat не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 130
По подразбиране

Нищо не ми пречи да правя, каквото си поискам, без да се съобразявам с никого и нищо. Съзнавайки обаче, че "на всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие".
Не ми се ще да живея в очакване, когато точно и от къде ще ме халоса ответа на моите мисли, действия и намерения.
Може би отговора е там, където намираме златната среда, между нашите желания и това, което чустваме за правилно.
__________________
Anything worth having is worth working HARD for!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th November 2007, 20:56
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

The FENIX изказваш се много грубо ,а и доста прибързано.С колко просяци си разговарял и знаеш причината те да са такива и да са на улицата.Възрастните и болни хора които просят стотинки за да си купят хляб защото пенсията не им стига,хора които са имали много повече от много от нас и заради колелото на живота са се оказали на дъното и не могат да се качат обратно на върха...и още много много примери.Преди да съдиш хората се запознай с проблема и с двете гледни точки.Никой не е застахован ,че няма да се окаже някои ден в това положение.От сърце ти пожелавам да не се убедиш лично,че не винаги сами са си виновни за да стигнат до там.
mitte няма защо да избираш.Най -щастливи са хората които са намери златната среда ,независимо за какво става въпрос.В природата за да има хармония трябва да има баланс

п.с the Fenix с парите които разполагаш колко добри неща си направил и колко човека си накарала да се усмихнат и да се зарадват че има свестни хора на този свят?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th November 2007, 13:20
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
The FENIX изказваш се много грубо ,а и доста прибързано.С колко просяци си разговарял и знаеш причината те да са такива и да са на улицата.Възрастните и болни хора които просят стотинки за да си купят хляб защото пенсията не им стига,хора които са имали много повече от много от нас и заради колелото на живота са се оказали на дъното и не могат да се качат обратно на върха...и още много много примери.Преди да съдиш хората се запознай с проблема и с двете гледни точки.Никой не е застахован ,че няма да се окаже някои ден в това положение.От сърце ти пожелавам да не се убедиш лично,че не винаги сами са си виновни за да стигнат до там.
mitte няма защо да избираш.Най -щастливи са хората които са намери златната среда ,независимо за какво става въпрос.В природата за да има хармония трябва да има баланс

п.с the Fenix с парите които разполагаш колко добри неща си направил и колко човека си накарала да се усмихнат и да се зарадват че има свестни хора на този свят?
Тъкмо и аз се замислях да напиша нещо подобно на The FENIX но си ме изпреварил/а. Радвам се за теб, The FENIX, че имаш възможност да пръскаш "луди пари". А някога замислял/а ли си се какво му е на един просяк, когато погледне някоя витрина? Хубаво е да разчиташ на парите си, но не и да ги приемаш за даденост. Почти съм сигурна, че не си ги изкарваш сам/а, защото иначе щеше да знаеш колко струват. А това, че има и просяци, които могат да работят но не искат го няма в БГ. Тук нито се дават много пари на просяците нито се издържа с помощи. Така, че замисли, се дали го искат или не.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th November 2007, 14:27
Аватара на mitte
mitte mitte не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 162
По подразбиране

Извинете отплеснахме се темата не е за просяците, а за всеки от вас!
Колкото до мен аз съм реалист и идеалист.
2та примера в началото бяха точно за това да разберете,че медала има 2 страни,както всеки от нас. И не е нужно да избираме да сме едното или другото.Баланса,а по-точно ХАРМОНИЯТА се получава като комбинираме и духовния свят и материалният. Трудното идва когато трябва да ги разграничаваме ежедневно,ЗАЩОТО 2ТА СВЯТА ПОДЛЕЖАТ НА РАЗЛИЧНИ ЗАКОНИ.
__________________
Ако не ти кой- ако не сега кога?
Улови мига!)
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th November 2007, 22:00
THE FENIX THE FENIX не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Варна
Мнения: 24
По подразбиране

Извинявам се,но пак ще говоря за просяците.
Да наистина се изказах доста грубо, в първото си мнение пиша(ако не се лъжа) че не всички са еднакви.Но просяците са си свикнали да седят и да протягат раце ,а ние да им даваме.Да давъл съм на такива ,който са ме молили ,ей така от лубопитство.И какво веднага до магазина и една и излиза с една водка в ръка, а инче ти иска за хляб ама аиде.Нямам нищо против, дарчем ....бабите който са седнали с едно кантарче и там все пак не ти просят ,ами правят нещо.По различно е.Или хората който свирят с акордеони или нещо такова.Те полагат някаъкво усилие.Може после пак да се напият с тези пари ,но поне са направили нещо за да си ги спечелят.Това е моето мнение.Правилно или неправилно.Мисля си че ако човек иска да работи винаги мойе да го направи.Въпросът е до желанието.Просто неможе всеки да работи перфектната,добрезаплатен работа-мечта.
Мисля че всеки ще им сво мнение по тази тема,и всеки има право за себе си.
П.П
Мисля че имам представа как мислят тези хора.Общувал съм с такива хора.Не са лоши,просто не искат нищо от живота и са готови да исхарчат всяка стотинkа още на момента без да помисля за утре.Просто е много жалко но........
И все пак винаги има изклучения
Happy and......
__________________
Въображението е всичко.Чрез него виждаме това, което ще привлечем в живота си.
Алберт Айнщайн
Това ,което сме, е резултат на това, което сме мислили.
Буда
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Реалистидеалиствъзможноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:17.