IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 1st March 2011, 17:45
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Офф ми то клизмата, много страшна работа.
Браво, ти си за Гинес щом след 3-4 дни си без болки след секцио. Моята приятелка след 3 месеца си я придърпва от време на време, пък за преси да не говори и има корем все едно е в 4 месец, айде мерси.
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #52  
Стар 1st March 2011, 17:51
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от snobkata
Няма клизми, става за около 2 часа( цялата процедура), с добър коктейл те будят още в операционната така че не пропускаш много момента с виждането на бебо, има болка на следващите 3-4 дни и до там.
По-розово описание за раждане не съм и чела. Трябва да го предложа на доцента ми да успокоява уплашени родилки
Чак да ти се прииска да те клъцнат
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #53  
Стар 1st March 2011, 17:51
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от snobkata
Няма клизми, става за около 2 часа( цялата процедура), с добър коктейл те будят още в операционната така че не пропускаш много момента с виждането на бебо, има болка на следващите 3-4 дни и до там.
По-розово описание за раждане не съм и чела. Трябва да го предложа на доцента ми да успокоява уплашени родилки
Чак да ти се прииска да те клъцнат
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #54  
Стар 1st March 2011, 17:55
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
и в Австрия е трудно да родиш секцио по желание в държавна болница. Точно както казва Апо трябва още в началото да докажеш психологически причини, за да ти назначат безплатно секцио - иначе частна болница - немаш грижи. Струва ? 5000. Но затова пък епидурална упойка поставят без много уговорки. За мен това е по-добрият вариант. Все пак не те режат, а болката беше просто изключена. Аз след като ми поставиха тази упойка просто заспах. Събуди ме акушерката да ме пита дали не усещам напъните на бебето, защото съм имала вече пълно разкритие. Раждането беше просто приказка

Ми то в повечето частни клиники като си платиш правят всичко. Ако и на доктора не му се разправя ще те клъцне за 2 часа и айде. Аз раждах на проф.Горчев във клиниката и там съветват за нормално ако няма усложнения.
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #55  
Стар 1st March 2011, 17:55
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
и в Австрия е трудно да родиш секцио по желание в държавна болница. Точно както казва Апо трябва още в началото да докажеш психологически причини, за да ти назначат безплатно секцио - иначе частна болница - немаш грижи. Струва ? 5000. Но затова пък епидурална упойка поставят без много уговорки. За мен това е по-добрият вариант. Все пак не те режат, а болката беше просто изключена. Аз след като ми поставиха тази упойка просто заспах. Събуди ме акушерката да ме пита дали не усещам напъните на бебето, защото съм имала вече пълно разкритие. Раждането беше просто приказка

Ми то в повечето частни клиники като си платиш правят всичко. Ако и на доктора не му се разправя ще те клъцне за 2 часа и айде. Аз раждах на проф.Горчев във клиниката и там съветват за нормално ако няма усложнения.
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #56  
Стар 2nd March 2011, 11:36
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

alien777 не разбирам с какво точно предизвиках ироничния тон в постта ти За клизмата съм писала, по повод написаното от Апо, но както и да е За Гинес или не, съм написала фактите такива каквито са били за мен!
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #57  
Стар 2nd March 2011, 11:36
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

alien777 не разбирам с какво точно предизвиках ироничния тон в постта ти За клизмата съм писала, по повод написаното от Апо, но както и да е За Гинес или не, съм написала фактите такива каквито са били за мен!
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 2nd March 2011, 23:12
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Гледам, че съм писала тук, докато съм била бременна

И вече мога да кажа как мина при мен раждането - мина много бързо и леко, мисля че имах мноого голям късмет или пък лекарят ми е наистина добър
Приеха ме в 6 сутринта в Шейново и в 11 и 30 бях родила Не бих казала, че беше особено болезнено (родих без упойка). Е.. не беше най-приятното изживяване, но определено не й това, което очаквах.
Възстанових се много бързо - коремът ми изчезна до изписването ни от болницата, а епизотомията (за съжаление се наложи, но аз съм си виновна) спря да ме придърпва към 10тия ден. От там насетне не съм имала оплаквания
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #59  
Стар 2nd March 2011, 23:12
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Гледам, че съм писала тук, докато съм била бременна

И вече мога да кажа как мина при мен раждането - мина много бързо и леко, мисля че имах мноого голям късмет или пък лекарят ми е наистина добър
Приеха ме в 6 сутринта в Шейново и в 11 и 30 бях родила Не бих казала, че беше особено болезнено (родих без упойка). Е.. не беше най-приятното изживяване, но определено не й това, което очаквах.
Възстанових се много бързо - коремът ми изчезна до изписването ни от болницата, а епизотомията (за съжаление се наложи, но аз съм си виновна) спря да ме придърпва към 10тия ден. От там насетне не съм имала оплаквания
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #60  
Стар 3rd March 2011, 16:07
Аватара на cvet81
cvet81 cvet81 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 154
По подразбиране

Тук в Гърция масово се прави вече секцио-дори ии без лекарско предписание в държавните болници!Сега отиваш ,казваш че имаш закъснение и си бременна в 4 седм например и след прегледа от гинеколога имаш дата за секцио Преди 9г,когато родих първото си дете не бяха така нещата.Бяхме 4 момичета следобеда в родилното и 4те си дордихме нормално,без и дума да стане за секцио.И аз имах късмет за първо раждане-за 4 часа бях готова.Станах 1 час след като родих ,че бързах да се огледам в банята и да се среша.Много бързо се възтанових.
Преди 2,5г с второто си нямах и на идея за секцио аз,лекаря ми и той.Щом първото естествено и това така.И си мислех че с това ще стане по-бързо!Нищо от това което си мислех и представях не стана!
Детето не съдействаше въобще,и след 8 часа контракций,на 8 см разкритие ме резнаха!Не искам и да си помислям пак за секцио,3 дни по гръб,всичко те боли,не можех да се обърна да я нахраня,да се оправя аз самата и всеки път като се помъчех да стана от леглото ,да се изправя направо си припадах от ниско кръвно.Възтанових се след 3 седмици.И двете болки си изкарах
Мина и замина-не се забравя!
__________________
Умният човек не вярва на всичко, което чува. Не казва всичко, което знае. Не харчи всичко, което има!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: секциопожелание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:25.