IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #531  
Стар 9th May 2009, 15:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Макар че и за двете неща кака Яна ме упъти, минала е по този път с майка си...
Кака Яна де се губи?
Отговори с цитат
  #532  
Стар 9th May 2009, 15:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ще се появи скоро се надявам, тъй каза
Отговори с цитат
  #533  
Стар 11th May 2009, 13:19
Аватара на The black pearl
The black pearl The black pearl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 53
По подразбиране

Жените по често страдаме от стомашно - чревни неудобства (ако мога така да ги нарека) и запек. Аз също имам такъв проблем и от от дете, но след пубертета се задълбочиха оснобено след драстичната, садистична диета, която си бях наложила. Ходих на гастроентериолог, преглед на червата, изписа ми лаксипрокт и креон'10000, лаксипрокта се пиеше 15 минути преди всяко хранене, а креона по време на хранене, подпомагат храносмилането. И наистина докато ги е пиех всичко беше като песен - леко, няма подуване, газове и дискомфорт, спрях и край с ефекта.
До скоро пиех чай за отслабване Сание(Anti - adipose tea), улеснява ходенето до wc-то, но е вреден, прави червата по - мързеливи от колкото са.
Слабителните и хранителните добавки са до време, в един момент и те спират да действат, организъма привиква и трябва да се налага да се търсят по - силни. Не може все на тях да се разчита.
Отговори с цитат
  #534  
Стар 11th May 2009, 14:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Слабителните да, но виж да хранителните добавки не мога да се съглася, поне не за всички.
Но трайно решаване на проблема може да се постигне единствено с правилно хранене, много вода и спорт, има и специални упражнения дори.
Отговори с цитат
  #535  
Стар 11th May 2009, 14:35
Аватара на The black pearl
The black pearl The black pearl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 53
По подразбиране

Не си длъжна да се съгласяваш, но аз съм стигнала до това заключение на база собствения си опит.
За движението съм съгласна, водя много заседнал начин на живот, на работа съм по цял пред PC-то, минимални движения, в нас - домакински задължения - отново минимални движения, на вън рядко излизам без кола. Спазвам добър хранителен режим, лично изготвен за мен, водата е проблем - скарани сме с нея.
Отговори с цитат
  #536  
Стар 11th May 2009, 15:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Несъгласието ми беше съвсем добронамерено, надявам се да не си го приела по друг начин Гледам, че в състава на тоя лаксипрокт има сена... това веднага би ме отказало да го пия, а креон подпомагат по- лесното смилане на храната, демек вършат на стомаха работата.... аз не съм лекар, нито имам медицинско образование, затова мога да говоря само от първо лице единствено число, пък ти ако искаш си направи някои изводи
Не бих пила нито едно от двете неща, защото не виждам смисъл- нито едно от двете не помага на стомаха и червата ми да възстановят нормалната си функция.
Като казах, че не за всички хранителни добавки мога да се съглася, имах предвид например пробиотиците. Те за разлика от лаксативите ничия работа не вършат, просто регулират чревната флора, за да могат съответните органи да си вършат работата и сами нормално. Пристрастяване и нужда от увеличаване на дозата няма, защото нивото на добрите бактерии трябва да е точно между х и у като стойности- организма няма да започне изведнъж да се нуждае от повече добри бактерии, за да работи. Аз от 3 месеца не пия пробиотици и въпреки това нямам проблеми, дори въпреки факта, че съм бременна и би било нормално да започна да имам проблеми с тоалетната. Не знам колко ще продължи това положение и дали съм се "излекувала" завинаги. Възможно е да не е така. Тогава ще започна пак да пия кефир. Същевременно обаче, за да не се стигне пак до проблеми, пия много вода, поне 3 литра на ден, дъвча много (много важно!), ям храни богати на фибри. Движение нямам абсолютно никакво по лекарско нареждане и въпреки това проблеми нямам.
Та тъй, моята рецепта е регулиране на чревната флора поне няколко месеца и след това придържане към тези простички правила и проблемите изчезват
Отговори с цитат
  #537  
Стар 11th May 2009, 15:37
Аватара на The black pearl
The black pearl The black pearl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 53
По подразбиране

Не не съм се засегнала, няма и от какво. Извинявам се, ако моя пост е изглеждал малко остро, нямах това за цел, скарана съм и с емотиконите. Аз също нямам медицинско образование, за това и ходих при гастроентеролог. Благодаря за съветите, ще ги взема под внимание. Лек и приятен следобед!
Отговори с цитат
  #538  
Стар 11th May 2009, 15:59
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Та тъй, моята рецепта е регулиране на чревната флора поне няколко месеца и след това придържане към тези простички правила и проблемите изчезват
Наистина е така. Просто трябва да се посдтарае човек, аз преди не вярвах, че е възможно.
Отговори с цитат
  #539  
Стар 12th May 2009, 19:32
baba Gicka baba Gicka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Същевременно обаче, за да не се стигне пак до проблеми, пия много вода, поне 3 литра на ден,
Ето този навик не мога да придобия. Аз въобще не пия течности. Дори в повечето случаи сутрежното кафе е цялото количество течности, което приемам. Просто не мога, не че не искам да пия. Сякаш организма ми няма нужда, а съм сигурна че не е така. Понякога съм се насилвава да пия, за да си набавя нужното количесто вода в организма, но повече от литър за деня не мога да поема, а после да не говорим какво пишкане пада.
Отговори с цитат
  #540  
Стар 12th May 2009, 20:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами насилвай се, защото пиенето на течности е един от най- важните фактори Никакви медикаменти и никакво лечение няма да е трайно успешно, ако не пиеш вода
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:34.