IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st July 2007, 22:18
polito0o polito0o не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 59
По подразбиране "Нервен стомах"

Какво представлява точно това и за заболяване ли се води? С медикаменти ли се лекува или първо трябва да се влияе върху нервите,от които всъщност идват пораженията върху стомаха?Ако някой има инфо или е имал подобен проблем нека пише
__________________
По-добре на хората в устата,отколкото в краката...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th July 2007, 20:36
arlekina arlekina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 1
По подразбиране

може би просто ти се свива корема като ти предстои нещо важно. това не е ли нормално?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th July 2007, 14:31
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

По-скоро е нещо описателно ... при изнервяне се отделя стомашен сок (наричат го "киселини"), който може с времето да предизвика гастрит. Мнение за лечението може да даде гастро-ентеролог.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th July 2007, 16:07
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Нарича се IBS (Irritable Bowels Syndrom) и ако не го хванеш овреме може големи неприятности да си навлечеш. Стреса в частност адреналина и кортисола изпращат сигнал към мускулатурата и нервните окончания на повърхността на лигавицата на дебелото черво и започва да го наречем 'неконтролируемо'' обезумяване на перисталтиката. Болката и спазмите са мого силни придружени с изпотяване и нужда от бързо изпразване на червата независимо дали има съдържимо или няма.

Пий капсулки с екстракт от Мента (Peppermint or Spearmint Oil), валериан и много фибри с не толкова много вода(действат затягащо и спазъма е по умерен). Провери дали нямаш и системична кандида или раразити за да си сигурна че за IBS става въпрост. И сок от Алое Вера можеш да вземеш. Глюкозата усложнява проблема затова я замени с някакъв 'безопасен''' подсладител или в краен случай фруктоза. Може и полски хвощ да пиеш заради естественият силикон или силиции които ще укрепи лигавицата на червата.

Кат са сетя още ши пиша но ми ги няма дебелите книги и тва е кот са сетих от прима виста.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th July 2007, 13:33
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

нервния стомах е проблем , който не идва в първоначалния момент от стомаха, а от психиката.
поне при мен беше така, но после ми навлече други стомашни проблеми и заболявания. при мен се оправи след като лекувах другите неща, така че не мога да ти помогнас нищо друго, освен да те посъветвам да намериш причина за нервността си
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st August 2007, 22:33
polito0o polito0o не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 59
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от arlekina
може би просто ти се свива корема като ти предстои нещо важно. това не е ли нормално?
Нее имах предвид постоянни проблеми,а не само при пристеснение.
secretk, аз си знам причината за нервността,но не мога да я овладея.Тоест,на моменти става и спират болките и гаденето,но когато пак се притесня или натъжа,се връщат.
Иначе благодаря за съветите на всички
__________________
По-добре на хората в устата,отколкото в краката...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st August 2007, 00:06
Elhichka Elhichka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Ами аз имах този проблем и лекарката мю предписа да пия валериан...
__________________
http://germanos-konkurs.com/?t=7&dID...tID=1&rID=5043
Моля,гласувайте по възможност с 5(малко съм нахална...)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotНервенстомахquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:51.