IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th July 2007, 13:23
dinakl dinakl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2006
Град: БУРГАС
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до dinakl
По подразбиране Кърмене и отслабване

Здравейте на всички казвам се Дияна и имам бебе родено на 18.04.2007г.Пуснах темата с цел да разбера дали има вероятност да се отслабва,когато се кърми,тъй като не искам да навредя на детето.Аз натрупах доста килца по време на бременността и сега трябва да ги свалям ама как като кърмя.Страх ме е да не ми спре кърмата или да намалее.Гледам да се ограничавам да ям черен хляб и да не ям сладко.Моля ако някой има оит в това да пише
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th July 2007, 15:57
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

защо не се обърнеш към лекар, той ще ти каже дали можеш да пазиш диета и от какви храни можеш да се лишаваш.
също така съм чувала, че самото кърмрне спомага за намаляване на излишните килограми, натрупани по време на бременността.
освен това като тръгне да прохожда след време - гаранция ще ги свалиш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th July 2007, 23:06
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

По време на кърмене наистина се отслабва. Много по-бързо се прибира матката, таза, нормализира се хормоналното ниво. А ако наблегнеш на зеленчуци и течности ще е още по-лесно. И след двете ми раждания най-бързо свалях докато кърмих, после беше по-трудно. Избягвай мляко особено прясно, защото предизвиква колики при бебчето, също и боза, няма да ти помогне за кърмата и отслабването. Имаше едни чайове за лактация на ХИП, и те много ми помагаха да не ми спира кърмата без да се тъпча.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th July 2007, 12:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аз докато кърмих децата си,въобще не отслабнах,защото трябваше да хапвам повечко за повече кърма Така ми каза докторката.А след това с малко упражнения влязох във форма
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th October 2007, 22:37
desislava_stoqnowa desislava_stoqnowa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 12
По подразбиране

И аз докато кърмех не можах да смъкна нито едно килце но сега като почнаха да се мъчат да ходят и пълзят навсякаде и с повече разходки ми се струва че свалям с дни а не със седмици
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th November 2007, 14:52
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Някои слабеят при кърмене, други - пълнеят. Аз и при двете кърмения отслабнах доста, но имах много кърма. Важното е, според мен начина на хранене и почивка - много течности и ядки; разнообразна храна и да не се товариш емоционално. И си имаш кърма, независимо от теглото. И не е нужно да се тъпчеш, а просто да ядеш разнообразно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th February 2008, 14:04
desiteam desiteam не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варна
Мнения: 4
По подразбиране

Количеството кърма основно се определя от това колко суче бебето-принципът на търсенето и предлагането И донякъде, от количеството течности. Е, ако стоите гладни, може и понамалее кърмата, ама чак пък да спре. Кърменето на ден гори около 500 калории, но много майки се оправдават с него, за да се тъпчат. Ако се храниш рационално, с малкък калориен дефицит(не повече от 100-200 калории дневно), бързо ще влезеш във форма. А по принцип рязкото отслабване не се препоръчва при кърмачки, защото всички излишни токсини се отлагат в кърмата, а бебето няма нужда от тях. До 2 кг месечно е ок.

Тренировките също се препоръчват,но в по-лек режим, да не водят до отделяне на млечна киселина в мускулите, защото тя също се отлага в кърмата, и може да промени вкуса й, което пък да накара бебето да спре да суче.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th March 2008, 16:41
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Да. Много логично звучи.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th March 2008, 15:34
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Аз кърмих сина ми до шестия месец.През това време не смъкнах нито едно килце.Чувала съм,че кърмачките задържат храна и затова почти е невъзможно да се отслабне докато се кърми дори се качва и допълнително.Когато започнах да се ограничавам с храната,кърмата започна да намаля.Моята лекарка ме беше посъветвала,че ако искам да кърмя по-дълго трябва да се храня нормално,ако наблягам само на течности кърмата ми няма да е хранителна.След като спрях да кърмя много бързо влязох във форма,разбира се и с малко лишения
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th March 2008, 19:31
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

През последната си бременност качих 9 кг.
Когато излязох от болницата липсваха 4 кг.
Кърмех 6 месеца и се хранех нормално ,без ограничения.
Когато приключих бях вече на старите кила от преди бременността.
Аз мисля ,че кърменето помага за по-бързото възстановяване на майката.
Не съм съгласна с тезата ,че бременната или кърмеща жена трябва да се храни за двама .
Важно е качеството ,а не количеството на поетата храна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кърменеотслабване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:43.