IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1291  
Стар 11th October 2007, 19:23
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

аз бях с лента 6 дена
Отговори с цитат
  #1292  
Стар 12th October 2007, 09:38
roxy roxy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 79
По подразбиране

Аз пък само една вечер и то в клиниката
Отговори с цитат
  #1293  
Стар 12th October 2007, 13:43
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Да разкажа за моята операция на носа, устните и паласките, при д-р Тонев в Пловдив....

Приеха ме на 7-ми вечерта, така искаше доктора. Едва спах нея вечер защото ме беше много страх през нощта, по едно време се събудих, плувнала в студена пот Бях изпаднала в нещо като паника. Едва успях да се успокоя и да поспя малко. Станах в 7, оправих се, попълнихме нужните документи, платих, пак говорих и уточних още веднъж(за 100тен път ) нещата с д-р Тонев и към 9.30 влязохме в операционната. Облякоха и мжа ми, защото искаше да е с мен. Влязохме, трябваше да ме почистят докато съм права, защото първо започваха с паласките. След това ми обуха специлани стерилни гащи, обуха ми и подобни стерилни платнени калцуни(или нещо подобно) и легнах на масата

Е, тук вече ме хвана яко паниката. Анестезиологът ми инжектира Дормикум, за да се отпусна, да не ме е страх, преди да ме приспят. Усетих как се замайвам и започнах да виждам размазано лампите в операционната. РАзплаках се Екипът ми викаше да се обърна км тях, опитваха се да ме разсеят, да ме спокоят и......толкова беше.

3 часа е бла операцията. Малко по-малко в съност, но близо 3 часа.

ЗАпочнали са с паласките, след това носа и накрая са направил устните ми(липофилинг)

Събудих се в стаята. Не се чувствах добре, мъжът ми, ми говореше, а аз съм му отговарла, но тези моменти м се губят, честно казано. Дълго време ми трябваше, за да се събудя напълно. През целият ден бях като парцал, не можех да си отворя очите, хем нямах много отоци по очите. Просто така се усещах и като си отворех очите, виждах размазано и ми ставаше лошо.

Сестрата, която ми беше назначена да стои до мен, беше срашно мила. Настояваше да се опитвам да стана, но при единия опит, почти припаднах и се наложи да ме върнат в леглото. Едва към 9 часа вечерта се почувствах по-добре и успях с помощта на мъжа ми и сестрата, да стана и да отида сама до тоалетната. След това нещата започнаха прогресивно да се подобряват.

Все пак първата нощ беше кошмарна. Не спах изобщо, защото не мога да спя да дишам през устата. Както и да е изкарах някак си(само аз знам как )

На сутринта ми махнаха тампоните и можех да дишам през носа, та ми стана по-добре.

Стоях в болницата два дена. Изписаха ме в сряда(аз и не бях за изписване предният ден). Смениха ми гипса и си тръгнах.

Това е общо взето. Надявам се на който м предстои, да е придобил представа за нещата. Не е лесно, никак. Още не ми е. Може би след време, ще мога да погледна с други очи на нещата, но за сега все още всичко ми е много прясно и се чувствам странно. А и не мога да спя нощем. Явно момичетата бяха прави като казваха за езсънието, като резултат от общата упойка..Не знам дали е от това, но и при мен го има, както и загуба за представа за времето(предимно нощем).
Отговори с цитат
  #1294  
Стар 12th October 2007, 14:38
Danielka Danielka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 177
По подразбиране

ЧЕСТИТО, Ава-Ава! Герой си ти!
Бързо и бязпроблемно възстановяване ти пожелавам!
И чакаме снимки...особено аз, че вече сериозно се замислих за ринопластика...


Цитирай:
Първоначално написано от Ava-ava
Едва спах нея вечер защото ме беше много страх през нощта, по едно време се събудих, плувнала в студена пот Бях изпаднала в нещо като паника. Едва успях да се успокоя и да поспя малко.
Аз пък съм такъв темерут, че чак ми се чудиха сестрите и Доктора.
Отидох вечерта преди операцията сама, приеха ме, уточнихме за последно всичко и се настаних в стаята.
Гледах първия епизод на Пълна промяна, почетох малко книжка и заспах...без да се събудя цяла вечер. Сутринта сестрата едва ме събуди и умря от смях колко спокойна съм била.
Легнах на операционната маса, без да ми се повиши пулса, без да се разтреперам и пак съм заспала неусетно...
Но всеки го изживява различно, някои се притесняват преди операцията, аз пък след това изпадам в депресия за около седмица...луда работа!
__________________
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения!
Отговори с цитат
  #1295  
Стар 12th October 2007, 14:48
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Мерси за разказа, Ava - ava, малко е плашещо, на какви неща се подлагаме, за да сме убави, от сега ме полазват студени тръпки по гърба . Желая ти бързо да се възстановиш и да си от вида си в огледалото!
Отговори с цитат
  #1296  
Стар 12th October 2007, 14:51
DoItSlow DoItSlow не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 98
Изпратете съобщение чрез ICQ до DoItSlow
По подразбиране

Здравей Ava-ava
поздравления и от мен. Добре ми разясни като знам, че и мен ме чака същото съвсем скоро. Пиши с пълни подробности махането на гипса и как се чувстваш аз се надявам за седмица да съм отново на работа . Мислиш ли че това е възможно? Желая ти да се чувстваш по-добре с всеки изминал ден.
Отговори с цитат
  #1297  
Стар 12th October 2007, 14:55
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Ееевала, Даниелка, не нерви, а стоманени въжета , аз пък съм такава паника от лекари, сигурно затова до сега отлагам.
Отговори с цитат
  #1298  
Стар 12th October 2007, 16:15
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Честито Авче,само страхотни преживявания с новите придобивки! Да си ги носиш със страшен кеф и никакви проблеми!
П.П.И на Иса честито,нищо че се спотайва
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #1299  
Стар 12th October 2007, 18:48
Lady Blue Lady Blue не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 89
По подразбиране

и аз като Danielka не трепнах в операционата,но после бях в депресия.
Няколко дни след операцията трудно се събуждах сутрин,искам да се събудя а не мога да отворя очи,това май беше в следствие на пълната упойка,но сега съм добре.
Бързо възтановяване Ава
Отговори с цитат
  #1300  
Стар 12th October 2007, 19:23
zhenya chavdarova zhenya chavdarova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Лондон
Мнения: 798
По подразбиране

Ava - ava, честито и от мен.
Желая ти бързо възстановяване.
__________________
2 X 620cc
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаеднаоперирана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:32.