IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st February 2008, 10:05
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране От къде пазарувате диетични и диабетични храни?

Здравейте, Сладурки!!!!

Много хубави работи пишете за диети, хранене, режими, спорт и т.н., за което Ви поздравявам и Ви благодаря. Ще ми се да разменим малко информация за това, от къде можем да си набавим диетични храни. Мисля, че тази информация ще бъде полезна на всички. Аз лично пазарувам от различни места, защото или това, което търся не винаги се поддържа като асортимент, или пък това, което се предлага не ми харесва. Преди всичко се спирам пред щандовете за диетични и диабетични храни в супермаркетите, но явно това не им е приоритетен продуктов асортимен и няма много голямо разнообразие. Ще ми се покрай този въпрос да Ви помоля и да споделите какво ядете когато сте на диета? Имам предвид какъв тип диетични продукти похапвате?

С пожелания за успех,
Zozeto[/b]
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st February 2008, 10:40
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Здравей, мила! Добре дошла при нас!

Аз също пазарувам от щандовете на супермаркетите, но понякога, когато ми трябва нещо по-специално посещавам магазините за здравословно хранене. От Пловдив съм и знам около 3 такива, които са ми на удобно място. На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива.
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st February 2008, 11:38
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране Здравей и благодаря за приветствието!

[ На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива.
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?[/quote]

По въпроса за "БИО" продуктите, мога да споделя малкото информация, която знам и тя е, че продуктите, означени с "БИО" са произведени в региони, които са сертифицирани като био-региони, демек, че са екологично чисти и добива на суровините е съобразен с Европейските стандарти за качествено и екологично чисто производство. Естествено, става дума за абсолютно натурални продукти, лишени от всякаква химия, което от своя страна ги прави доста скъпи и определено не са по джоба на всеки потребител. Срещала съм из интернет доста такива продукти, произведени в Европа. Наскоро четох и в някое от икономическите издания, че този тип производство набира сериозна скорост у нас, тъй като всеки производител, който иска да изнася в Европа, трябва да е конкурентоспособен по отношение на качеството. Доста от потребителите започнаха да правят компромис с високата цена, стига да знаят, че получават здравословни и качествени продукти в замяна. Така, че може би скоро и ние ще имаме по-голям избор от "БИО" продукти, не само в София (аз живея в Лясковец, Велико Търново).
Надявам се да съм ти била полезна
Поздрави,
zozeto
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st February 2008, 11:50
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Здравей, мила! Добре дошла при нас!

Аз също пазарувам от щандовете на супермаркетите, но понякога, когато ми трябва нещо по-специално посещавам магазините за здравословно хранене. От Пловдив съм и знам около 3 такива, които са ми на удобно място. На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива.
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?
Къде са тези магазини? Аз незнам нито един и нито една такава диетична и здравословна храна. Може ли някой да ми даде сайт или нещо такова да се образовам малко? Макар, че ме е страх от такива готови .. много не им вярвам! Няма значение цената, нея винаги могат да я дигнат каквото и да продават.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st February 2008, 11:58
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране RE:

Здравословна храна можеш да намериш на специализираните щендове в супермаркетите, ама те са толкова нищожни на фона на магазина, така, че несе учудвай ако ги пропускаш. А иначе за специализираните магазини - и на мен ми се ще да науча къде има
Поздрави
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th February 2008, 15:00
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

здравей мила и аз съм нова тук, но се надявам да ви бъда полезна с каквото знам, както за мен тук е доста полезно от към нови знания и съвети - относно твоя въпрос от къде може да си купиш такива храни - в пикадили в мола на стамбойски има щанд, който наистина е малък на фона на магазина, но има най-различни неща и сладки дори и се намира близко до касите около замразените неща. иначе на екзарх йосиф от страни тоцхно на халите ,където преди имаще една рапърска дискотека има също магазин за такива храни, но не съм минавала от там от поне 4,5 месеца - дано все още да си съществува. и маще голям избор преди.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th February 2008, 15:03
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

много хубаво съм ти отговорила, но чак сега видях, че не си от софия - извинявай за което, но пък ако си имаш някоя приятелка тук можеш да изпратиш нея да проучи тези две места, за които ти писах.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th February 2008, 07:25
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране :)

Благодаря за информацията. Късно отговарям, но все пак е от църце
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th March 2008, 17:03
{*faith*} {*faith*} не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 189
По подразбиране

В Пловдив има на центъра един.. точно в уличката СРЕЩУ Mcdonald's ако не се лъжа... много е разнообразен и има всякви щуротии вътре :P
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th March 2008, 22:27
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране Re:

из нета намерих информация за един специализиран магазин за специални хлябове. Всъщност става въпрос за пекарна. Инфо от тук: http://www.klasanovi.com/index.htm
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Откъдепазаруватедиетичнидиабетичнихрани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:46.