IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th August 2008, 13:47
Аватара на mazster
mazster mazster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Пловдив
Мнения: 157
По подразбиране Избор на добавки

Здравейте На 16 години съм...тренирам от доста време и си спазвам режим на хранене и то доста стриктно.Не пия, не пуша дори и газираното съм спрял от 3 години вече :P До сега не съм приемал никакви добавки карам си само на храна и не съм много вещ що се отнадя до тях Добре се развивам ... не се оплаквам... ето малко мерки
висок-1.80 cm
кг-71/72
бицепс-38
талия-81
бедро-59
гръб-113
И сега на въпроса...Като почнем училище мисля да си взема малко добавки,като целта е покачване на ММ.Разполагам със средства но мисля да дам най-много 150-200-ина лв.Таа... какво ще ме посъветвате да си взема,на коя фирма...и ако може някой,който е от Пловдив да ме упъти към някое утвърдено магазинче :P Еми в общи линии това ме интересува.Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th August 2008, 15:41
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Всеки ще ти казва различно, а други пък ще те съветват да не взимаш добавки Но това си е до желание и избор.
По-добре намери някой да ти препоръча магазин в Пловдив и от там избирай, вместо да ти препоръчаме добавки и да им търсиш магазина.

За сега ще те посъветвам само за вид, пък ако някой спомене марки ще си кажа мнението А и мисля е ясно, по-добре купувай вносни добавки, не български, каквото и да се говори за нашите, познавам вносители и те правят тестове на добавките, така че знам за какво става въпрос.

Първо естествено ще питаш за протеин, но аз ти препоръчвам да го ползваш само преди/след тренировка, иначе щом си направил такава маса до момента (предполагам имаш релеф с тая талия), явно знаеш как трябва да се храниш. Продължавай с белтъчините, протеина можеш да го взимаш само защото се усвоява по-бързо от истинската храна (говорим за суроватъчен). Честно казано ще ти предложа друго, при което протеина е просто като бонус и може да не го взимаш.

Първо си намери хубав креатин, вземи си 200 грама, зареди се и го пий към 2 месеца. Ще ти помогне за възстановяването и запазването на мускулните влакна, а вече дали ще се увеличи силата ти - при всеки е индивидуално, при някои хора се усеща наистина голяма разлика след зареждане. Целта е да издържаш повече на големи тежести, както знаем без тежко мускулът расте до 1 ниво и спира, каквото и да се говори.
Зареждането трае 5 дни, изпиват се от 75 до 100 грама равно разпределени през 5-те дни, после се пие по 5 грама на тренировка (най-добре е 2.5 грама преди и 2.5 след).

И 2-ро по-добре си вземи аминокиселини за преди и след тренировка. Обикновено са големи хапченца и отговарят на по 2 грама белтък. Те са най-нужното нещо след тренировка, стигат до мускула само за 10-15 минути и така предотвратяваш в пъти загубата на мускулни влакна и дори обратното - постигаш разтеж. Пият се по 2-3 (4-6 грама) при започването на тренировката и толкова след като завършиш. Ако тренировката е дълга се вкарват и 2 по средата. Важното е преди това да си ял въглехидрат най-много 1 час преди тренировка, защото без въглехидрати аминокиселините също се превръщат в глюкоза през черния дроб и се горят взаимно.

С тези неща + добро хранене и нужния белтък и въглехидрати всеки ден ще направиш по-добри резултати от тези до момента, а ти точно това искаш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th August 2008, 16:37
Аватара на mazster
mazster mazster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Пловдив
Мнения: 157
По подразбиране

Благодаря ти много за изчерпателния отговор и съвети Ще пораспитам насам натам... и ще видим.Както казах вече за храненето имам богата култура но нещата покрай добавките ми куцат,защото до сега не ми се е налагало да ги ползвам и не съм се интересувал много... но с времето и с тях ще почна да се оправям И отново едно голямо БЛАГОДАРЯ
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th August 2008, 13:18
Аватара на mazster
mazster mazster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Пловдив
Мнения: 157
По подразбиране

Можете ли да ми предложите някой сайт, от който да си поръчам,или по-добре ще е от някой магазин в Пловдив да си купя
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th August 2008, 11:20
VITAMINA VITAMINA не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mazster
Можете ли да ми предложите някой сайт, от който да си поръчам,или по-добре ще е от някой магазин в Пловдив да си купя
По -добре от магазин
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd September 2008, 09:12
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

3 са нещата, които за твоите години ще са ти нужни като добавки и нищо повече на този етап.

1. Протеинова матрица (комбинация на бързи протеини и бано разтварящи се) ИЛИ конвенционален суроватъчен протеин.
2. Креатинова матрица ( не просто креатин монохидрат )
3. Аминокиселини (пълния набор)
* Витамини...

Това е... друго не ти трябва... Относно това от къде може да си ги купиш... Избора е твой, нещата, които съм ти ги изброил можеш да ги намериш почти навсякъде, въпроса е да не те засилят да даваш куп пари за неща, които имат еквивален, който примерно ще ти се върже на половина.

Успех ти желая... Ако имаш още въпроси, пиши...
__________________
www.SILABg.com
онлайн каталог за спортни храни
(5% ОТСТЪПКА за членове на forum.tialoto.bg)
телефон: 0887 764 403
скайп: silabg.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th September 2008, 12:04
Аватара на mazster
mazster mazster не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: Пловдив
Мнения: 157
По подразбиране

Благодаря
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изборнадобавки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:22.