IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2561  
Стар 3rd March 2011, 15:27
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хей, тук живнало.
Shandi, много ме впечатли с тези вегетариански продукти и ще ги опитам Аз и тофу обичам, но от четене много съм се насторила против соевите продукти и не ям Много са интересни менютата ти Понякога ми се струват прекалено сладки някои неща (жито с мед, помело с мед ), но аз мразя сладко
Аз се захранвам чудесно Направо се чувствам като звърнала се от отвъдното. Ядох сварени на пара праз, тиквичка, цвекло и броколи, овкусени с малко лим.сок, сол и магданоз
Не знам дали бих повторила житния режим - на мен ми дойде "байгън" това сурово жито, а не ми се запарваше с вряла вода, з'то идеята на "живото зърно" се губи. Плодова седмица по-ми се нрави като вид храна и като усещане на тялото Обаче пък с житото не се чувства глад, засища перфектно. Всъщност знам ли, може пък пак да житувам някой път...
mindbender, ти ядеш млечни, нали? Какво мислиш за соевите продукти и този сайтан примерно?
От понеделник започвам отново да си спортувам по график.
Отговори с цитат
  #2562  
Стар 3rd March 2011, 20:47
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Честит празник!

И аз съм малко предубедена към соевите продукти. Преди много се препоръчваха, но през последните години се отрича полезното им действие. Аз хапвам, но много ограничено, примерно тофу копувам 3-4 пъти в годината. Бих опитала сайтан да видя що за вкус е.

Днес сутринта ядох манго, до сега никога не бях опитвала. Честно казано не ми допадна много, после се уригвах на манго и ми беше едно такова

Shandi, аз винаги купувам само от твърдото тофу. А замразено никога не съм купувала, даже не съм и виждала.
Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
Някой беше споменал за великденските пости. Аз ще постя, даже и житният режим (който мисля да го правя март месец) и захранването му ще паснат перфектно....
Аз бях тази дето писа за постите. И аз ще постя, но без житен режим. От миналата седмица съм спряла месото. Тази седмица последно се позволяват яйца, сирена и масло и от неделя и тях ще спирам.
Ще си хрупам на воля плодове и зеленчуци
Довечера ще си напиша менюто за днес.
Отговори с цитат
  #2563  
Стар 4th March 2011, 05:52
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Ето го менюто ми за четвъртък:
6:00 - 500 мл топла вода с лимон и мед
7:00 - 500 мл топла вода с и мед
8:00 - 1 манго
9:15 - 2 препечени филии хляб Езекиел с 80 гр кашкавал
14:30 - салата червено зеле + 100 гр изкиснато овче сирене
Вечеря: нищо. Не бях гладна, наливам се с течности.

Shandi, днес купих екстра твърдо тофу. Този уикенд ще го опитам как е.
Отговори с цитат
  #2564  
Стар 4th March 2011, 12:15
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове, ябълка
обяд- пилешка супа
следобяд- тиква с орехи и канела
вечеря- 200 гр. пилешко бутче, зелева салата и по-късно ябълка

течности- 2 чая с мед, 2 л. вода
Отговори с цитат
  #2565  
Стар 4th March 2011, 12:43
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

aniK, аз единствено тофу консумирам като соев продукт. Сайтанът и темпето не ги ям толкова често, пък и на фона на останалите алтернативи...решавам, че това ме устройва.
Относно меда - той ми е страст...Всеки ден присъства, ако не в комбанция с храната, то го разтварям във вода.
Ти тези плодови седмици по някакъв режим ли си ги правила?
mammaMia!, знам, че твърдото тофу е по-подходящо за готвене, докато мекото - за салати. Ти печеш ли го? Как го приготвяш?
И аз по време на постите мисля да го карам предимно на сурови зеленчуци, ядки и плодове. Ще се стремя към 100%-тово сурова храна.
rocksteady, почваме почваме. На мен ще ми е за първи път и ще ми е интересно. Още ровя и търся информация

Вчера хич не съм доволна какви мешаници се получиха.
закуска - мюсли, накиснати във фреш от грейпфрут
обяд - салата от моркови с мед; кисело мляко (моля, не ме убивайте с камъни)
вечеря - печени птладжани с пасирани домати

А тея патладжани не ми дадоха мира цяла нощ. Бях забравила защо не съм ги яла близо половин година. Ама то като цяло комбинацията с доматите...
Отговори с цитат
  #2566  
Стар 4th March 2011, 13:50
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Shandi, салата от моркови с мед? Звучи интересно. Аз правя сладки с овесени ядки и моркови, но не се бях сетила за моркови с мед

За днес:
9.30 зелен чай с мед + бъркоча ми с овесени ядки
11.30 бобена салата
14.30 чай + банан
17.00 ябълка
19.00 бобена салата (много е вкуснааа )
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #2567  
Стар 4th March 2011, 15:47
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Shandi, има салата от моркови с цедено кисело мляко. Ние не приемаме такива комбинации, но хората си ги ядат
На мен не ми понася да постя - сега карам само на зеленчуци, но ми е леко дискомфортно на стомаха, хем са само варени.
Аз плодова седмица съм си правила на своя глава - никакви режими не спазвам :P

Опитах се да ям извара, но не ми понесе. Направих си и любимото нескафе с мляко, з'то си мислех, че ми е липсвало и ще се прежаля за него рано-рано при захранването - отпих една глътка и го излях в мивката. Хич не ми хареса даже
С две думи - дори да искам, не мога да се захраня много бързо. Направих почти 2 седмици без животински продукти

Може би довечера ще добавя нещо към зарзавата - примерно елда, но хич не мога да се пречупя да ям такова нещо на вечеря
Отговори с цитат
  #2568  
Стар 5th March 2011, 14:02
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Моркови с цедено мляко наистина е много приятна комбинация, наскоро опитах и ми хареса. Аз понякога си правя плодови дни(през лятото задължително веднъж в седмицата) и се чувствам много добре след това.
Ето и менюто за вчера:
закуска- 2 филии царевичен хляб(домашен), около 100 гр. сирене(също домашно)
обяд- пилешка кавърма
следобяд- 2 ябълки, 30 гр. ядки
вечеря- 200 гр. пилешко филе, зелева салата
Отговори с цитат
  #2569  
Стар 5th March 2011, 15:28
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
...mammaMia!, знам, че твърдото тофу е по-подходящо за готвене, докато мекото - за салати. Ти печеш ли го? Как го приготвяш?...
Shandi, аз не знаех, че така стоят нещата с тофуто. До сега какъвто и вид да съм купувала, винаги гo режа прясно в салати. Но за екстра твърдото прочетох, че трябва хубаво да се изцеди водата мy (притиска се м/у две дъски) и после се пече. Ще опитам така да го направя.
Ето менюто ми за вчера, петък:
6:20 - 500 мл топла вода с мед и лимон
7:10 - 500 мл топла вода с мед (купих си един органик мед, даже е захаросан в бурканчето и е супер вкусен)
Закуска: цяла сутрин на плодове - като почнах в 8:00 часа, през един час съм изяла: 1 ябълка, 1 круша, още една круша, 1 киви, 1 портокал. Последния плод изядох в 12:00.
Обяд в 1:00 - киноа с праз и броколи.
18:30 - купичка леща яхния (сварени леща, праз лук, целина, морков, без мазнина).

През целия ден - много вода и чай.
Отговори с цитат
  #2570  
Стар 5th March 2011, 16:02
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Това със салтата от моркови и кисело мляко за пръв път го чувам. Знам за моркови, ябълка и мед :P
aniK, заради угризения на съвестта ли не можеш да ядеш елда вечер? Смисъл, защото е въглехидратна?
Аз те питах за определен режим, тъй като виждам хората питат тука за разни диетолози, които никога преди не съм ги чувала..и викам да се поинформирам малко. Сега ми попадна книга на Лидия Василева за лечебно гладуване, та да видим...
mammaMia!, ти спомена за вегетарианското суши. Вместо сурова риба какво се ползва? Краставица, тиквичка?
Аз пък хич не обичам захаросан мед. Ти после разтапяш ли го или така го хапваш?
А на това помело кога му е сезонът? Аз се зарибих сега по него и няма спирачка поне в следващите месеци

За вчера менюто ми се състоеше от помело и чай "Ройбос" Следващите дни ще си хапна яйца, кисело мляко и сирене, и от понеделник съм на стартовата линия
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:13.