IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th October 2009, 13:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Зависи от плюенето според мен... сега се сетих за няколкото случая тук, когато имаше открито обсъждане на външния вид на потребители, с някои не особено ласкави постове- такъв вид истина предпочитам да си я спестя- важното е всеки да се хареса сам на себе си, а не да се харесва на мен, затова за физическия изглед или хубаво, или нищо, когато става въпрос за такива случаи като тук- лице, устни, цици, задник и не знам кво още.
За държанието обаче... никак не мога да си мълча, дори и с цената на това отсрещния човек повече да не ми проговори
П.п. Емико, не се ли чувстваш така като в сапунен мехур
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th October 2009, 13:30
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
открито обсъждане на външния вид на потребители, с някои не особено ласкави постове- такъв вид истина предпочитам да си я спестя- :
Апо, изобщо не става дума за обсъждане на външния вид - както плюене по него, така и фалшиви превъзнасяния Говорех за отношението между двама близки хора - може да са приятели, може да са мъж и жена, може да са от едно семейство. И когато нещо неухоприятно има да се каже на някого - трябва ли да се направи или по-добре да му се спести, докато сам не го разбере от другаде/осъзнае? Може да е даже черта от характера, за която той/тя не си дава сметка - след като сте толкова близки - би ли следвало ти да си откровена с него или по-добре да не го споделяш мнението си, за да не се скарате и да не го обидиш по някакъв начин...Това имах предвид.
Разбира се има стотици случаи на благородна лъжа. Примерно, когато някой с тежко заболяване скрие това от близките си или близките му скрият това от него. Което колкото и да е "благородно", аз лично пак не толерирам
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th October 2009, 13:36
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
П.п. Емико, не се ли чувстваш така като в сапунен мехур
Имам чувството, че това е инстинкт за самосъхранение. Преди и аз ровех, търсех истината за всичко и навсякъде....и какво ми носеше това, само болка....
Не съм и предполагала...ха-ха-ха...не че съм престаряла толкова де, ама с годините страшно много започна да ми се променя мирогледа за всичко около мен
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th October 2009, 13:53
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Предпочитам истината,въпреки,че адски боли.
Значи и аз съм в групата на мазохистите.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th October 2009, 13:57
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Имам чувството, че това е инстинкт за самосъхранение. Преди и аз ровех, търсех истината за всичко и навсякъде....и какво ми носеше това, само болка....
И аз така, гледам овреме да подтисна детективския инстинкт. В крайна сметка, важно е, какво е отношението КЪМ теб, човек не трябва да се филмира, да откача на тема, истината и само истината. В крайна сметка, който търси - намира. Спокойствието е по-важно. Тва за изневяра и т.н.

Иначе за другия случай, за казване на някоя лоша черта на близък човек - задължително трябва да се каже (аз даже и на не-близките го казвам, за което сори). В противен случай не се наричат "близки хора", а лицемери. Гледат те и си трайкат, "да не те обидят", глупости.

А за третия случай за болестта или лоши събития в семейството, проблеми - също смятам, че трябва да се каже. Дори децата не трябва да бъдат "предпазвани" чрез неказване на такива неща, защото те още повече като не разбират за какво става въпрос и винаги си мислят най-лошото, което е в тяхната глава. А понякога това е ужасяващо и има трайни последствия.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th October 2009, 14:03
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

що се отнася до изневярата никой не може да ме убеди че е правилно да си признаеш,помнят го винаги и в подходящ момен ти го натякват,тия дето казват че признат грях не било грях да имат да вземат,може би но не точно тук.В мен са се съмнявали доста пъти ,но само един път си признах(то нямаше как да го отрека де).след време всички съмнения се забравят,но признатото никога ама това не се брои за лъжа,благородно е с цел запазване на брака
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th October 2009, 14:04
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

[quote="еМ ДжИ"]
Цитирай:
Първоначално написано от emiko
В крайна сметка, важно е, какво е отношението КЪМ теб, човек не трябва да се филмира, да откача на тема, истината и само истината. В крайна сметка, който търси - намира. .
Красиво излъган, отколкото зле-натирен, нали...

Подкрепям. В случая с изневярата конкретно - ако мъж ми например ми изневерява - предпочитам да не знам и да не разбера. Ако обаче се стигне дотам, че му задам пряко въпроса (значи не ме е лъгал достатъчно красиво )- очаквам истината обаче Тежко му, ако ме излъже "благородно" Не че няма да му простя, де...просто обаче ще бъде "зле-натирен"
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th October 2009, 14:04
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

Истината боли дотолкова доколкото е....истина. Ако чуете някои зад гърба ви "абе мани го този/тази глупак(4ka)", и ви заболи ,значи ли че приемате неговата "истина" за истина ?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th October 2009, 14:07
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro
Истината боли дотолкова доколкото е....истина. Ако чуете някои зад гърба ви "абе мани го този/тази глупак(4ka)", и ви заболи ,значи ли че приемате неговата "истина" за истина ?
Виж...това вече е съвсем друга тема. Всеки си има своя истина за нещата. И за обективност трудно може да се говори. Даже и с позоваване на дебелите книжки
Не говорим за обиди, дърлянета и тракане със зъби - а за отношения на близост, които биха могли лекинко да се разклатят, ако някой каже или не каже нещо в даден момент.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th October 2009, 14:11
Неспокойната моторетка Неспокойната моторетка не е на линия
Banned
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: France, Lyon
Мнения: 1 032
По подразбиране

Е те обидите и тракането със заби се чуват най-добре в близост. Съвсем обективно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: quotБлагороднаталъжаquotоправданаиливсепаклъжа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:57.