IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 12th February 2009, 12:49
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Това че са решили, че могат да минат и без да знаят български си е основно за тяхна сметка. Както когато някои БГ емигрант отиде в чужбина и незнае езика на дадената държава - то това му пречи да се развива, същия е и примера с ромите/турците, които смятат, че не е нужно да знаят български по каквато и да било причина.

Това че сме мекушави и приемаме този факт, търпим това положение е друг въпрос, за който сме си виновни ние умните, можещите, знаещите (нали сме такива? ). А ти си тръгнала да се вайкаш как не полагали грижа в семействата си - от умрял писмо да си получавала?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #62  
Стар 12th February 2009, 12:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
ние умните, можещите, знаещите (нали сме такива? ).
Ти може и да си.
Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
А ти си тръгнала да се вайкаш как не полагали грижа в семействата си - от умрял писмо да си получавала?
Това съвсем не го разбрах.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 12th February 2009, 12:58
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
нЕма нужда от врачки. По-сериозното е или нежелание, да общуват с българите, или страх от самата тяхна среда, ако се омесят с нас.
Характера и поведението се формират при условията в които се изградил индивидът.
При положение че турците.циганите и т.н са живяли цял живот с пренебрежително отношение към тях, всеки ги гледа подозрително , чака да откраднат нещо,ако цял живот не са ги взимали на работа ,заради произхода , и ги имат за 2-ра ръка хора... как да се държат?
Отговори с цитат
  #64  
Стар 12th February 2009, 12:59
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Марче, очаквах да отговориш положително на първия цитат който си направила, затова и написах втория.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #65  
Стар 12th February 2009, 13:08
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ленде, сигурно и това го има, но то си има и причини. Ето вчера един циганин на средна възраст се приближи към мен и ми вика: "Извинете, може ли да ви питам нещо." Погледнах го, без да отговоря и той като започна: "Ние сме дето метем тука, колегата ми дойде сега и каза, че дъщерята.. " е аз тука го прекъснах. Просто си тръгнах. За мен беше ясно, че ме е видял 100 метра преди това като излизах от хранителния магазин с пари в ръка (не си взех протмонето) и той беше решил да ми измъкне колкото може с някоя сърцераздирателна история.
Права си, че сигурно покрай сухото изгаря и мокрото, което наистина е кофти. Съгласна съм. И новозеландец да си като си несправедливо обвинен е доста горчиво.

За себе си мога да кажа, че познавам и много свестни цигани - като е така как да си изкривя душата. Една такава ми е голяма фенка.

Има обаче и други - обратни шовинисти ли се казваше, не знам, но се имат за много "по-големи" от българите и гледат с пренебрежение на нас.

Отделно и самите цигани се делят по между си, така че всички под един знаменател не мога да сложа.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 12th February 2009, 13:20
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Ленде, сигурно и това го има, но то си има и причина за това. Ето вчера един циганин на средна възраст се приближи към мен и ми вика: "Извинете, може ли да ви питам нещо." Погледнах го, без да отговоря и той като започна: "Ние сме дето метем тука, колегата ми дойде сега и каза, че дъщерята.. " е аз тука го прекъснах. Просто си тръгнах. За мен беше ясно, че ме е видял 100 метра преди това като излизах от хранителния магазин с пари в ръка (не си взех прпотмонето) и той беше решил да ми измъкне колкото може с някоя сърцераздирателна история.
Ами според мен ти си се държала пренебрежително и предубедено в този случай. Откъде си толкова сигурна, че това е щял да направи? И защо не му дадеш шанса да те пита, каквото е искал? Ако беше българин, вероятно щеше. Ето това е тъпото, защото повечето хора все пак са прекалено предубедени и се държат надуто. Оттам насетне пък е естествено "другите" да се изолират и кръгът е затворен. Всъщност, човекът може би е искал да те пита нещо съвсем различно, а не да иска да ти изкопчи пари... Нещо, за което е предположил, че можеш да знаеш по-добре от колегите му, с които метат улицата... Наистина е жалко, защото а приори им се приписва нещо. И не, очевидно не сме толерантни към различните, за да отговоря на въпроса на темата.
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
  #67  
Стар 12th February 2009, 13:24
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Пак опираме до толерантността- не им се дава шанс да си изкарват честно парите, няма какво друго да правят, освен да чакат помощи ,да просят ,или да ги изкарват по нечестен начин.
Общо казано,като цяло не сме толерантни
Отговори с цитат
  #68  
Стар 12th February 2009, 13:25
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

bittersweet^symphony, в общуването очи в очи знаеш, че се отчитат и куп други фактори. Не мога да ти предам всимчки детайли, но така съм преценила. Аз не хуквам по улиците да питам някой нещо си, дето колегата ми.. Говорила съм с много непознати хора по спирки, по опашки разни, стари-млади, всякакви. Различен е подхода и се усеща лесно.
Това, че съм долерантна не значи, че трябва да ме правят на балама.

Би ли ми описал(а) как ти си толерантен/а за да знам според тебе какво е това?

п.с.А циганката, която споменах редовно ходи някъде на кратковременна работа и съвсем честно си изкарва допълнително парички над пенсията.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 12th February 2009, 13:32
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Василева, ти искаш другите да се държат като теб - а наричаш себе си толерантна!?!
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #70  
Стар 12th February 2009, 13:36
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

svetlin4u, повтарям спешъл за тебе - общувала съм с най-различни хора, които естествено се държат лазлично от мене. По-скоро не искам да се държат като мене, ако трябва да съм честна.

Това, на което държа е на не накърняват личното ми пространство, да не заплашват по един или друг начин, да не ме крадат - много ли искам или ти приемаш последното като поведение към тебе!?

А СветлинчУ - що е то толернтен и как го разбираш ти?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:50.