IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th February 2011, 13:57
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране СКОВАНА ЧЕЛЮСТ СЛЕД ДЕНТАЛНА ОПЕРАЦИЯ

Здравейте! Преди седмица ми направиха операция, при която ми изрязаха долните френулуми (пред четирите долни предни зъба), поради развита парадонтоза. В момента изглеждам меко казано ужасно - брадичката ми я някак по-надолу (по време на операцията отдръпваха някакви сухожилия), лицето като удължено, долната ми устна смалена, буквално се чувствам и изглеждам като баба. От вчера (6 дни след операцията) вече нищо не ме боли, но брадичката и долната ми устна са сковани и като говоря, все едно съм с обратна захапка. Много моля за помощ, ако някой е преживял нещо подобно- ще си възвърна ли нормалното състояние на лицето или ще остана в този променен вид. Ще отмине ли тази скованост. Предварително благодаря за отговорите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th February 2011, 10:49
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Не съм преживявал това,но често правя такива операции и искам да ви уверя ,че това ще отмине в близкте 2-3 седмици.
Тази скованост е провокирана от травматичността на операцията и последващото уплътнение на тъканите.Имайки предвид,че самата област е богато кръвоснабдена,това предполага значителни отоци и уплътнения след подобни манипулации.
Успех
п.п. добре е в такива случаи да се изпише един антибиотик ....?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th February 2011, 13:05
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Благодаря много, изключително успокоително ми подейства отговора. Още говоря като баба, но вече съм по-добре!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th February 2011, 18:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th March 2011, 20:18
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Извинявам се за безпокойството, скоро ми отговорихте по повод мое питане за скована челюст след операция на френулумите. Вече мина повече от месец, чувствам се много много по-добре, но долната ми устна още е изтръпнала, някак смалена и брадичката ми като леко издадена напред (или поне така изглежда). Да не говорим, че като си затворя устата, долната ми устна съвсем изчезва. Според моя зъболекар всичко е наред, а аз усещам напрежение и като говоря. Въпросът ми напълно ли се възстановява лицето след така операция или има рискове да си остана така. Много много ще съм благодарна на отговор.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th March 2011, 17:33
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами...такова нещо не е нормално,но има един важен момент.....аз нямам идея кой ,колко и къде е рязал Не мога да знам това всъщност от какво е последствие,разбирате ли?
Според мен ,не че не искам да отговоря,но отговорът трябва да дойде от този,който е оперирал,защото това е доста време.
Ако се касае за махане само на френулума ,който е между предните два зъба ,състоянието което описвате изобщо не е характерно!
Ако обаче манипулацията е с обсег от френулума на единия 5ти долен зъб ,срединния френулум и така същофренулума при другия 5ти долен зъб,тогава положението е коренно различно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th March 2011, 17:52
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Да, точно така - от единия 5ти долен зъб ,срединния френулум и до другия 5ти долен зъб. Явно трябваше да ме информират, че ще има такива видими изменения, което със сигурност щеше да ме спре да направя манипулацията. Аз мислех, че ще има пълно възстановяване
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th March 2011, 17:58
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Освен ако възстановяването е по-дълго, на което вече почти не се надявам.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th March 2011, 18:15
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Има един много тънък момент,когато се махат френулумите в областта на 4-5 зъб,там в близост излиза по един нерв от двете страни,който трябва да се пази много!!!Ако той е бил травмиран или по-лошото ,прекъснат,тогава възстановителният период е доста голям и зависи от степента на увреда на нерва.
Тези нерви са сетивни и би следвало да има само липса на сетивност в областта на долната устна и брадичката.
Би могло да помогне физиотерапия с Нивалин или прием на Milgamma N по схема.
Успех и дано премине бързо!
В началото разбрах ,че ви е махнат само срединния френулум,затова се изказах така.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th March 2011, 18:30
Zlatina P Zlatina P не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 6
По подразбиране

Благодаря, че ми давате надежда за възстановяване! Работата ми е такава, че ми се налага доста да говоря и в момента се чувствам изключително зле
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СКОВАНАЧЕЛЮСТСЛЕДДЕНТАЛНАОПЕРАЦИЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:11.