IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st January 2006, 10:05
*сънчо* *сънчо* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 16
По подразбиране И в крайна смета?

здравейте приятели!!!доста неща изчетох в последните месеци из интернет по повод диетите и отслабването...наистина има много неща,но инфомрацията е и противоречива!искам най-накрая да намеря отговора на въпроса:Не е ли най-важен калорийния дневен прием,за да отслабваме?
Какви са тези позволени храни,вредни храни и така нататък?в едно списание четох,че дори от шоколад се отслабва,примерно ако изям само един за целия ден(тоест около 580 ккал)?или,ако изям за цял ден примерно един кренвирш с кашкавал и някакъв плод,което са около 500 ккал,няма ли пак да отслабна?според мен така е логично!вече се обърках доста и се надявам да дадете вашето компетентно мнение.Благодаря Ви
__________________
Ако попаднем на път без препятствия,вероятно той не води никъде!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st January 2006, 10:56
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Здравей Всеки от нас иска да намери своята диета и да отслабва с нея без да нервничи и прияжда през ден Радвам се, че и ти търсиш :P
Калорийния дневен прием е много важен за отслабването. Трябва да го следиш. Трябва да има отрицателен калорийен баланс, за да отслабваш. Вариантите са или да ядеш по-малко от колкото имаш нужда и да отслабваш или да ядеш толкова калорий колкото ти трябват за да поддържаш теглото си и да правиш тренировки с който да си на "минус" относно калорийте, който трябва да приемаш за да поддържаш теглото си, защото ти все пак искаш да сваляш, а не да поддържаш! Надявам се си ме разбрала
А относно шоколада.. една моя учителка отслабваше така Това е един вид моно диета.. тя ядеше няколко дена шоколад.. и така сваляше 1-2кг. Аз лично не съм пробвала моно-диета и незнам какъв е резултата )) Надявам се, че съм ти помогнала с отговорите Успех и Поздрави!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd January 2006, 13:17
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Това с шоколада е пълна глупост и може да го каже само човек който си няма никаква представа от храни и диети, а е прочел 2 изречения за калорийният баланс и решава че отслабването е просто 2+2 да е равно на 4...

Въпроса не е само колко калории взимаш на ден, но и как се усвояват. Ако беше чиста аритметика щяхме да пием по един литър олио за седмица и през останалото време да не ядем нищо друго... Така поставени нещата вече разбирате ли колко са абсурдни!

При диетата освен сумарният калориен баланс, се гледа и равномерното приемана на калориите както чрез разпределено на малки дози, но често хранене, така и с приемане на храни, които се усвояват възможно най-бавно. А шоколада категорично не е от тези храни.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd January 2006, 14:11
vesi1 vesi1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: край София
Мнения: 40
По подразбиране

Да допълня, че под 1000 ккал на ден не е препоръчително, да не кажа, че си е самоубийство. Това не значи,че два шоколада на ден и си ок
__________________
Жена съм!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd January 2006, 15:08
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Когато се пази диета 1000 калории на ден не е толкова малко. Ако разбира се са приети правилно и равномерно. Иначе ако не е въпрос на живот и смърт и не бързаш много, наистина по-добрият вариант е да приемаш поне 1300-1500 калории на ден.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd January 2006, 20:46
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Аз просто казвам как отслабва! Не съм казала на момичето нито да го прави.. нито, че е здравословно!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd April 2006, 21:10
daniela_Y daniela_Y не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1
По подразбиране

Аз бях в Албена за 11 дни по програма Витал . Макар да приемахме около 1200 калории на ден свалих 5 кг. Е всичко стана със специална програма и физическа подготовка , но беше много яко .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2006, 16:30
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Код:
1 кг мазнини се равнява на разход от около 7000 ккал. Това означава, че може да загубите 1 килограм за около 2 седмици, ако оптимизирате горенето на мазнини и имате негативен калориен баланс от около 500 ккал дневно. Това може да се постигне чрез движение и диета, или само чрез едно от двете.
Откъсът е взет от http://spidersport.com/weight-control.php Прочети статията там, много добре е обяснена връзката между калорийната рестрикция и загубата на килограми. Но не ти препоръчвам да намаляш калориите с повече от 200-300 ккал от подържащите ти калории (формулата я има в статията) ,защото иначе тялото минава на икономичен режим и нищо не се получава в крайна сметка (изпитано върху мен). По-добре отслабвай бавно и здравословно. С рестрикция от около 250 ккал успях да смъкна 4,5 кг за 2 месеца като спазвах ВМ НВД. Разбира се важно е да се ядат и качествени храни.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th April 2006, 16:33
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Когато се пази диета 1000 калории на ден не е толкова малко. Ако разбира се са приети правилно и равномерно. Иначе ако не е въпрос на живот и смърт и не бързаш много, наистина по-добрият вариант е да приемаш поне 1300-1500 калории на ден.
Зависи обаче колко калории и са необходими за подържането на сегашното тегло. Ако на съответния човек му трябват 1700 ккал за подържане на теглото например, 1300 ккал на ден биха довели само до забавяне на метаболизма в дългосрочен план. Най-добре е калориите да се намалят с 200-300 ккал. най-много.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: крайнасмета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:31.