IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th November 2010, 20:59
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране Има ли противопоказания за операция? /след изследвания/

Защо се правят изследванията и кои фактори биха отказали хирурга от операция? Защо се правят изследвания и на бял дроб?
Пречка ли е например хроничен бронхит и синузит?...

И друг въпрос - лекарят насочвал ли ви е към ядрено-магнитен резонанс СЛЕД ОПЕРАЦИЯ на определени периоди, за да се установи дали има разкъсване на импланта, което по друг начин не можело да се види...??
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th November 2010, 21:19
Аватара на блонди
блонди блонди не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 269
По подразбиране

Ами снимката и капацитет на дишане май се правят заради упойката,иначе до кокото знам човек носи в себе си много бактерии,най-вече в областа на носа,гърлото и подмишниците и те биха могли да предизвикат евентуална инфекция.При синузит може би точно тези бактерии се развиват в повече в самия секрет.........
Иначе противопоказания има при някои хронични и автоимунни заолявания,особенно такива на съединителната тъкан и диабет,пролеми с кръвосъсирването,състояни я на подтиснат имунитет........... .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st December 2010, 16:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

...сифилис,хепатит.....
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st December 2010, 19:34
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

на ЯМР се ходи ако има съмнения за нещо, което остава скрито под импланта и няма друг начин да се види/ не става с мамограф или ехограф/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2010, 23:02
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране Re: Има ли противопоказания за операция? /след изследвания/

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Защо се правят изследванията и кои фактори биха отказали хирурга от операция? Защо се правят изследвания и на бял дроб?
Пречка ли е например хроничен бронхит и синузит?...

И друг въпрос - лекарят насочвал ли ви е към ядрено-магнитен резонанс СЛЕД ОПЕРАЦИЯ на определени периоди, за да се установи дали има разкъсване на импланта, което по друг начин не можело да се види...??
ЯМР е изледване, което обикновенно се използва за по-точна диагностика на образувания на гърдата при вече оперирани с импланти жени, тк другите методи не дават достатъчно информация..

Колкото до това кои резултати влияят на преценката готов ли си за операция - еми същите, които влияят обикновенно и за всички други операциии..с тях се цели доказването на понятието " клинично здрав" и определянето на степените за рискове при анестезията , породени от придружаващи заболявания...т.е тези изследвания целят да докажат че нямаме такива, или као имаме такива, че те не влизат в графата " потенциално повишаващи оперативния риск", тк. с такива отклонения от нормата се проиема да се оперират пациенти, за които хирургичната интервенция е медицински наложителна, или неотложна...планови операции без медицинска необходимост от тях, както е мамопластиката, при отклонения в изследванията се отлагат до достигане на пациента до необходимито здарвословно ниво с минимален риск за него...
и као това звучи сложно, то по- просто казано - влияят отклонения в кръвната картина ( хемоглобин, левкоцити предимно ), хемостазата ( показатели, свързани с кръвосъсирването) , наличие на бактерии в урина...доколкото знам е нормално положителни изследвания за хепатит да не влияят. т.е да се оперитат и носителите, поне така е по всички болници, за които аз знам...виж, с васермана и спин-а мисля че стоят по друг начин нещата( поне в частните клиники, където могат да си позволят да откажат операция, за разлика от държавните), въпреки че няма луд, който да покаже положителни такива изследвания..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd December 2010, 07:16
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Нито в клиниката на георгиев,нито в есте клиник са искали тест за урина.А когато в клиниката се правят изследванията няма начин да се скрие това,което някой умишлено би направил.Ти и какъв човек трябва да е да иска да си прави операция,а всъщност здравето му да куца...
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd December 2010, 10:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Нито в клиниката на георгиев,нито в есте клиник са искали тест за урина.А когато в клиниката се правят изследванията няма начин да се скрие това,което някой умишлено би направил.Ти и какъв човек трябва да е да иска да си прави операция,а всъщност здравето му да куца...
На мен ми искаха
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd December 2010, 10:52
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Момичета ,добреси преглеждайте преди операция
Моя много близка приятелка , се е оперирала без да знае че има скъсана хорда на сърдечната клапа.При положение че е предупредила кардиолога че има проблем със сърцето..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd December 2010, 16:32
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Момичета ,добреси преглеждайте преди операция
Моя много близка приятелка , се е оперирала без да знае че има скъсана хорда на сърдечната клапа.При положение че е предупредила кардиолога че има проблем със сърцето..
Ден преди операцията ми правиха тази процедура и преди операцията пак го направиха,защото анестезиолога искаше да бъде сигурен,че сърцето ми е още годно
Какъв проблем е имала,че се е случило това със сърдечната клапа?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd December 2010, 19:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Говоря за КАРДИОЛОГ ,не аз анестезиолог
Имала е леки аритмий ,но се еоказало че неса леки аритмий, а скъсана хорда на сърдечната клпа..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ималипротивопоказаниязаоперацияследизследвания
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:01.