IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 26th March 2006, 13:41
ENIGMA ENIGMA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
Изпратете съобщение чрез ICQ до ENIGMA
По подразбиране

на кой е песента?

ето ви едно споделено чувство и от мен


Сълзи и хапчета, безумен глад,
кантарът - съдия..
храната - наркотик и враг
преследва те в съня.

Един живот, една съдба,
погребани
във отчаяние,
едно дете, една жена,
удавила душата си
в мълчание.

Един безкраен тъмен ден,
изпълнен със разяждаща вина,
едно нелепо, грозно мен,
отровило мечтите си..с храна.

И всеки миг - една агония,
един копнеж, едно желание,
замлъкнали пред шумната ирония
на толкова безмислено
страдание.

И всяка опакована калория
по-силна е от всяко теб,
а ти си спомен, сън, история
за някакъв човек.

И ти се губиш, губиш, губиш
пред себе си,
пред себе си и хората,
а силата ти, вярата ти, волята
отдавна разпилени са в умората.

И някой някъде те чака..
твърди до край, че те обича,
а ти си слаб, изгубен, смачкан
във свойто булимично тяло,
но още можеш
да обичаш
и...

почваш отначало.


22.04.05г
__________________
SENSUA ERGO SUM
Отговори с цитат
  #62  
Стар 26th March 2006, 15:48
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Ихааааа това стихче е мн добро.Поздравления за поета!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #63  
Стар 27th March 2006, 10:53
theodora0525 theodora0525 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 23
По подразбиране

Enigma, това наистина е страхотно!!! Невероятно точно и издържано. Слънце, не знам дали сериозно се занимаваш с това, но ти ТРЯБВА ДА ПИШЕШ! Поздравления. Това можеше да ми стане любимото стихотворение, ако не беше на тази тема.
Напиши още нещо, моля те!
С обич: твоя фенка
Отговори с цитат
  #64  
Стар 27th March 2006, 13:29
aivy27 aivy27 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 26
По подразбиране

Здравейте момичета,
Открих момиче,което се е излекувало от булимия.В момента тя яде здравословно,яде дори и сладко,просто не смесва храните.Изглежда страхотно,с хубави зъби и кожа е.
Девойката е от Русе и е мюсюлманка. Много добър човек.Стигнала е до болница и системи и е била с разкъсан стомах от повръщанията.В болницата са я наплашили яко,какви са последствията от булимията - мисля,че всяка една от нас знае, за възможността от рак на стомаха,червата,дебелото черво,нефункциониране на бъбреците,падане на зъби,коса,гинекологични проблеми и още .......................не искам да изреждам.
Та........девойката въпреки всичко обаче си е продължавала да се тъпче и повръща.Тръгнала е на психиатър в Русе.Тя каза че е чувствала страхотно при този човек и той й е дал сила да започне да иска да живее и да се оправи отново.Лекувал я е с 2-3 вида лекарства.Лечението е било някъде около 1 година,като в началото е било много на често, а после сеансите са се разредили.Започнала е да изучава разделното хранене и е започнала първо да се храни по такъв начин.Основно набляга на вегетарянско меню.От месото яде само пиле и бяла риба.Отначало е започнала само с плодове,зеленчуци,салати и сирене и кисело мляко.Яла е в промишлени количества.Знаете всички какво имам впредвид,тъпкала се е,но не е повръщала.Внушавала си е че от това не се пълнее и е само вода,постепенно от самосебе си почнало да намалява преяждането,започнала да опитва разделно хранене.Незнае как точно е станало,но каза че постепенно се е оправило храненето.Каза че се е надъхвала сама,че не е по-тъпа и зле от другите,че и тя може да успее да се пребори с болестта.Тя е много амбициозна и борбена личност,наложила си го е и се е оправила.Сега каза че като попрекали с храната някой път,пак й идва да отиде в тоалетната но не го прави,сдържа се.То просто си остава това желание и ако му се поддадеш 1,2,3 пъти и край............всичко почва от начало.При мене беше по същия начин.
Както и да е.сега тя е щастлива,кипи от енергия,жизнерадостна е,въобще коренно различен човек.......по нейните думи.
Аз само мигах на парцали докато ми разказваше и си виках....де и аз да мога да го направя,да ми устиска,да проявя някаква воля.
Спирам да ходя при мойта психиатърка,нещо не се чувствам добре с нея.Тя ме подтиска.Момичето ми каза,че по всяко време на денонощието,при всяка криза е можела да звъни на нейния психиатър.Може ла е да плаче,да разкаже всичко което я тормзи.Човекът е бил 24 часа в денонощието на разположение,за което не и е искал пари.Заплащала е само сеансите в кабинета.А мойта каква е ,лелелеееееееееееееееееее еееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Последният път ми направи ужасно впечатление.Миналата седмица бях много зле,имах ужасни кризи.Аз й звъня и плача по телефона,казвам й че съм много зле и незнам какво да правя, а тя ми вика:.............."не мога да ти помогна с нищо,запиши си час и като дойдеш ще поговорим".Представяте ли си?
Спирам да ходя при нея,започвам да търся нещо друго и аз незнам къде и какво ,но ще поразпитам.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 27th March 2006, 18:53
ENIGMA ENIGMA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
Изпратете съобщение чрез ICQ до ENIGMA
По подразбиране

Tеди, (нали може да ти казвам така?) , много се радвам, че ти харесва стихотворението, не ми е първи опит , пиша от малка, хубаво е да чуеш, че на някой му харесва...тук имам мои неща :
www.enigma.dir.bg

Аivy, наистина има такива момичета и ние също можем , ТРЯБВА да се справим !!!Колкото до психоложката ти много добре си решила да спреш да се виждаш с нея, щом се е държала по този начин..за жалост всички, на които съм попадала са били като нея и аз също съм се отказвала, още не съм намерила човек като онзи лекар за който разказа имаше само една, която беше свестна като човек, но не мисля че ми помагаше,а може и грешката да е в мен , не знам..
__________________
SENSUA ERGO SUM
Отговори с цитат
  #66  
Стар 27th March 2006, 19:35
ENIGMA ENIGMA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 11
Изпратете съобщение чрез ICQ до ENIGMA
По подразбиране

момичета , мисля да спра с този глад, нищо не сe получава така ..пък и знам , че не това е начина и ми е гузно да го правя..писна ми вече...имам да свалям 20 кг за два месеца,,..реших да по4на да тичам всеки ден в някой парк, и почвам на салатки и така дано успея да спра кризите,..само трябва си намеря с кой да тичам..вие какво правите сега, как се справяте?
__________________
SENSUA ERGO SUM
Отговори с цитат
  #67  
Стар 28th March 2006, 08:45
aivy27 aivy27 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 26
По подразбиране

ENIGMA, аз също трябва да сваля за два месеца килограмите.Как ще стане идейка си нямам.Трябва да ядем салати със настъргано сирене и орехи или белени семки сурови или счукани бадеми,вместо мазнини.Плодове също така.За тренирането съм навита с теб.Не съм по тичането,но ако искаш да ходиме на аеробика,степ-аеробика,спининг и разни ми ти такива занимания, нямаш проблем.Нещо ми е тъпо да тичам или да седя във фитнес зала.Кажи ако си навита и почваме.Лятото идва
Иначе какво да ти кажа.През деня съм на работа.ЯМ постоянно.Плодове,кисело мляко,семки и ей такива глупости.Вечер се прибирам и почвам салатите и пак семки.Леле изяждам в огромни количества семки и ядки,а това си е бая мазнинка.Не ги повръщам обаче............за сега.Сдържам се.Опитвам се да контролирам храненето,т.е. да няма тъпчене,но не става.Все още не става.Незнам как да го направя,незнам как да спра да се тъпча.Казаха ми,човек който прави дипломна работа в щатите за хранителните разстройства - булимия и анорексия,та този човек ми каза единственото по-различно нещо,че булимията е нарушение на химичните реакции в организма.Всичко в тялото ти е разбутано и нарушено.То не функционира така, както при нормалното хранене.Значи,незнам дали при вас е така,но при мене няма потене.Аз не се изпотявам,постоянно ми е студено.Не усещам че кръвта въобще ми се движи и тече по вените.Пълен застой.Да не говориме че задържам течности и се издувам като балон.Корема ми е постоянно надут и имам проблеми със храносмилането,както и с бъбреците.Абсолютно нищо не е наред.Няма нормален метаболизъм,няма нормално протичане на абсолютно нищо в тялото.Нарушени са всички функции на органите,колко и ужасно да звучи това за съжаление.
Незнам дали нещата ще се оправят.Може би при някои напълно,при други до някаква степен,а при трети въобще - никога.Аз незнам от кои съм.Страх ме е да отида на скенер или на ядрено магните резонанс.Там ти оцветяват органите и ти виждат има ли нарушения и до каква степен.
ИСКАМ ДА ВИ КАЖА САМО ЕДНО: КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ПОВРЪЩАМЕ,ТОЛКО ПО ЗЛЕ СТАВА.НЯМА ОТСЛАБВАНЕ,НАПРОТИВ ИМА ЕДНО УЖАСНО НАРУШЕНИЕ НА ВСИЧКИ ПРОТИЧАЩИ ДЕЙСТВИЯ В ЧОВЕШКОТО ТЯЛО.РАЗРУШАВАМЕ СИ ОРГАНИТЕ И СИ ВЛОШАВАМЕ СЪСТОЯНИЕТО.
ВЕЧЕ СТЕ ПРОЧЕЛИ И СЪС СИГУРНОСТ ЗНАЕТЕ,ЧЕ ОТ БУЛИМИЯ СЕ УМИРА.БАВНО И МЪЧИТЕЛНО.ОРГАНИТЕ ТИ ИЗСЪХВАТ И СПИРАТ ДА ФУНКЦИОНИРАТ,ЗНАМ ГО ОТ СОБСТВЕН ОПИТ.ПОСТЕПЕННО ЗАПОЧВАШ ДА ПОГРОЗНЯВАШ И КОЖАТА ТИ ДА ДАВА ФИРА,ЗЪБИТЕ,КОСАТА................ .............................
Отговори с цитат
  #68  
Стар 28th March 2006, 14:27
lila lila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

теди и аз мисля, че трябва да я смениш....стискам палци да намериш много по-добра
браво aivy сигурна съм, че това е начинът, изходът...много много ви го желая на всичките, желая го на себе си.....аз гладувах с вода само един ден...на другия се чувствах жива.но днес се замислих какво си причинявам с глада...и пак отначало...искам някой да бъде до мен да ми казва какво да правя 24 часа...да ме разбира.....виждам единствения изход в това да пия само вода и да изкарам така няколко дни, после ще почна захранване много внимателно...дори това да не е добър начин, аз не мога да се справя иначе...твърдо съм решила, че ще се оправя, че ще живея, независимо през какво трябва да мина, за да излезна от този ад....няма по-страшно нещо от поредната криза.....другото ВЕЧЕ не ме плаши. обещавам ви, че спирам.обещавам ви,че ще ви пиша през няколко дни,успешни и нормални

I remember the time, the time that we have
and I wish I could turn back the time
__________________
when it feels like fear
like I'll disappear
gets so hard to steer
yet I go on
Отговори с цитат
  #69  
Стар 30th March 2006, 21:29
furor_f furor_f не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: in fairtales
Мнения: 7
По подразбиране :(

И аз минах през нещо подобно!спортувах 12 години и заради травма трябваше да спра !реших че съм дебела и грозна и така нататък и спрях да ям! бях на по ябълка на ден ,а преди имах перфектно тяло-174 52 кг 92 гръдна!съразмерна,стегната ! след 1-2 месеца станах 44 кг и се сдобих с язва,но се спасих!Трябва да си прзнаеш че имаш проблем и да потърсиш помощ! сега съм по добре след всички тъпкания с глюкоза и мъки сега съм добре! скоро и крачето ми ще есъвсем добре и пак почвам да тренирам
__________________
БЪДЕЩЕТО ПРИНАДЛЕЖИ НА ТЕЗИ, КОИТО ВЯРВАТ В КРАСОТАТА НА МЕЧТИТЕ СИ
Отговори с цитат
  #70  
Стар 30th March 2006, 23:59
fly_soul fly_soul не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 1
По подразбиране Pomognete mi.....

Здравейте момичета,много ви моля някой може ли да ми даде координати на някоя наистина добра психиатърка занимаваща се с булимията.Много ви моля,проблема ми е много сериозен вече 4г.,а съм само на 18г.живота ми е ад!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:03.