IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #11  
Стар 28th September 2007, 14:58
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Да, без воля нищо не става. Според мен няма универсална рецепта, всеки трябва да намери сам СВОЯ начин.

Аз например мога да променя нещо от Понеделник. Може да звучи смешно, но със всичко ми е така - например от Понеделник тръгвам пак на спорт ако последните седмици съм пропуснала заради настинка, от Понеделник ще ставам 15 минути по рано, за да мога да закуся в къщи, от Понеделник... , и така без край. Нямам представа защо това така ме мотивира, но е факт.

Така беше и с пушенето - в далееечната 1999 година си казах че ще спра цигайте от 01.01.2000. И с нечовешко усилие ги спрях. Но това с датата разбира се е само началото. Борбата беше много трудна, защото въпреки крехките си 19 години пушех като комин, което и досега не мога да си простя. Винаго когато ми се допушваше, се обиждах с едни имена, и си казвах - няма да се уважавам ако запаля. И това подейства, след неимоверно стискане на зъби. Тежко беше първите няколко месеца, после единствения ми страх беше да не запаля без да искам, по навик.

Трудно ми е да си призная, но 3 години по-късно след неимоверен душевен стрес запалих пак, и пуших (по-точно лигавих се, най-много 10-ина цигари на седмица) почти две години. Но втория път ми беше много по-лесно да спра. Сега от някъде 3 години не съм пушила.

Ох, стана ферман...
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдаспремцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:38.