IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd March 2007, 20:16
morganlefei morganlefei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 1 424
По подразбиране

И да допълня, че С ЛИФТИНГ БРЪЧКИ НЕ СЕ МАХАТ!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd March 2007, 22:32
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Общо взето лифтинг се прави по 3 метода: със специални нишки, ендоскопски и с разрези. Последните 2 метода са истински лифтинг, а за лифтинга с конци казват, че той "може да даде представа, как ще изглеждаш след нормален лифтинг", и има различна трайност.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #23  
Стар 23rd March 2007, 08:33
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Общо взето лифтинг се прави по 3 метода: със специални нишки, ендоскопски и с разрези. Последните 2 метода са истински лифтинг, а за лифтинга с конци казват, че той "може да даде представа, как ще изглеждаш след нормален лифтинг", и има различна трайност.
И каква всъщност е трайността на методите?
Скоро гледах интервю с Лили Иванова и ми направи впечатление лицето и. Около устните и брадичката беше отпуснато и само там и личаха годините. Невъзможно е да не е правила лифтинг, но вероятно се е отпуснал там.
И може ли да се прави повече от един път, до колко пъти, на колко време...
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd March 2007, 10:06
morganlefei morganlefei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 1 424
По подразбиране

Доколкото знам Лили Иванова има лифнинг при Д-р Бояджиев, но незная колко са.Според мен изглежда добре имайки впредвид годините й. Имам позната с два лифтинга при същия доктор, първия на 37г. втория на 45г. Трайността е около 10г.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 7th February 2008, 20:00
shane_shaya shane_shaya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 21
По подразбиране

събуждам малко темата
morganlefei след лифтинга скулите ти станаха ли малко по-обемни ?
и щом е чийк лифтинг зна4и ъгълът на очите не се променя?
колко ти струваше операцията ? залях те с въпроси
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16th February 2008, 01:28
Inona Inona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Аз също исках да си правя фейслифт. Лекарите ме разубедиха. Виждала съм две жени, не ми хареса как изглеждат, много им личеше. Някак си неестествено им стояха лицата.
Интересувала ли си се за ботокс, липофилинг или други процедури...
По какво им личеше? Щото моята най-добра приятелка преди десетина години отиде в Турция за цици и нос, но на място решила да си направи и лифтинг. Тя като е без очила често си удря главата и има непрекъснато цицини и драскотини. Забелязах засъхнала кръв тук-таме, но не ми направи впечатление докато не ми каза, даже белега пред ухото не видях. Тя много се дразнеше, защото никой не забелязваше промяна, въпреки че на снимки преди и след си личеше липсата на празна кожа. Аз разпознавам единствено долния лифтинг ако кожата е завита и зашита вътре в ухото и трагусът като че ли е ампутиран. По нищо друго. Майка ми, като дойде, непрекъснато ме подбутва по улиците и ми показва от старите лифтинги, където ухото е издължено и като че ли част от мандибулата, но вече никой не ги прави такива.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16th February 2008, 01:52
Inona Inona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Glesanka
Някой чувал ли е нещо за метод на фейслифтинг, при който се обръща ъгълът на определен мускул на лицето? Преди време, даже не си спомням кога и къде, бях чела или някой ми е казал за такъв метод. Как мислите, дали има такова нещо или това е от областта на научната фантастика?

Не разбирам за какво става дума? За премахване или прерязване на корругатора (между веждите) или кантопластика имаш предвид? Не съм чувала за промяна на ъгъл. При композитния лифтинг има разнопосочно повдигане, при което се избягва визията "духана от вятъра"

Ако четеш английски, погледни тук:
http://www.drhamra.com/html/primary.html#composite
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16th February 2008, 10:38
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Inona:
трагус, мандибула, корругатор, композитен лифтинг, кантопластика
Не очаквай много хора да те разберат
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16th February 2008, 15:33
Inona Inona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Inona:
трагус, мандибула, корругатор, композитен лифтинг, кантопластика
Не очаквай много хора да те разберат
Не очаквам. С изключение на мандибула = долна челюст, което натраках за по-бързо, превод на чист български език не ми е известен. С тези термини проблемът е, че в много случаи не се превеждат дословно. Например fat grafting, което би трябвало да е присаждане на мазнини на български е липоинжекция, както и на всички латински езици. Сега ако задълбаем става ясно, че присаждането на мазнини, освен чрез ламбо като част от мека тъкан не се практикува и това на което на английски му викат fat graft е всъщност micro fat graft. Това е специализиран форум и си направих труда да попрочета преди да дращя, при което забелязах, че участниците активно използуват подобни термини и затова така. Дори в сайтове на хирурзи на български език понякога се тропва дирекното название на английски. Като човек, обичащ точността и езиковата чистота ще се постарая да се поправя. Аз също понякога изпитвам трудност да разбера термин на директен английски в чужд език, особено изписани фонетично.

Цитирай:
Според мен ендроскопския лифтинг е много по-съвременен метод, тъй като нямаш големите белези, а и там където ги има не израства коса. В Есте клиник се работи по този метод, там има два варианта - браун лифт за цяло лице, и чиик лифт за скули.
На мене браун лифт ми звучи като грийн пийл. Още повече за цялото лице. После като прочетох за чиик лифта нещата си отидоха по местата.


След малко ще се върна да разясня останалите термини. Хайде, отивам да екстирпирам няколко чифта гащи и фусти от пералнята с горно зареждане.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16th February 2008, 16:39
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inona
Хайде, отивам да екстирпирам няколко чифта гащи и фусти от пералнята с горно зареждане.
някоя по-хубава българска думичка няма ли
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фейслифтинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:36.