IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1021  
Стар 19th March 2008, 14:30
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tory_
Т'ва вашето не е живот...
Никога не съм постила, никога предполагам няма и да пожелая... ще си лишавам аз организма от важни витамини и хранителни съставки. Как не.
И аз не я разбирам тая работа... Егати волята се иска... А като си помислиш... Заслужава ли си наистина...
Отговори с цитат
  #1022  
Стар 19th March 2008, 14:41
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Ами постенето не е измислено случайно по принцип. Някво прочистване на организма ала бала, зимата особено се натрупват доста излишни токлини и т.н. Но храните, които ядем напоследък и без друго са с доста по-лошо качество от едно време, не ми се мисли ако лиша тялото си от всичко, което се съдържа в млечните и месни продукти на какво ще замязам и колко ще се доизтощи организма ми. Особено както имунната система отслабва пролетно време...
В момента по лекарско предписание пия Мерц, не за да се правя на хубава, а защото организма ми страдал от недостиг на важни витамини и хранителни в-ва. И това при положение, че не се лишавам от нищо!
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #1023  
Стар 19th March 2008, 14:48
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Да бе, това че прочиства - ясно...Ама и ма и други начини за пречистване на организма оттоксините - защо трябва да се лишаваме от добрата храна..? И то по това "постно" време на годината..? Тези, които го правят по религиозни причини; тях много не ги разбирам, ама ...всеки си знае
Отговори с цитат
  #1024  
Стар 19th March 2008, 14:57
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

по принцип aко се върнем нaзад в рaзвитието нa човечеството, нaшите предци сa се хрaнили повече с рaстителнa хрaнa, рибa и по-рядко животинскa хрaнa, кaто повечето пъти е било без термичнa обрaботкa.
смятa се, че животинскaтa хрaнa е несвойственa за оргaнизмa.
освен товa нa животните се гледa кaто нa жив оргaнизъм , сaмия фaкт, че сa се прaвили жертвоприношения с животни, говори, че животните сa били смятaни за достойни за дa бъдaт принесени в жертвa нa боговете.
освен товa всъщност ядейки месо, ти си един вид убиец нa жив оргaнизъм, може би от тaкaвa гледнa точкa , се смятa, че човек трябвa дa пости.
aз не постя, понеже не могa без млечни продукти(без месо могa, но не и без тях), освен товa aко откaжa млечните продукти, нa прaктикa трябвa дa ям сaмо плодове и зеленчуци, понеже гледaм дa не прекaлявам и с въглехидрaтите и менюто ми стaвa много бедно
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #1025  
Стар 19th March 2008, 14:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
смятa се, че животинскaтa хрaнa е несвойственa за оргaнизмa.
освен товa нa животните се гледa кaто нa жив оргaнизъм , сaмия фaкт, че сa се прaвили жертвоприношения с животни, говори, че животните сa били смятaни за достойни за дa бъдaт принесени в жертвa нa боговете.
освен товa всъщност ядейки месо, ти си един вид убиец нa жив оргaнизъм, може би от тaкaвa гледнa точкa , се смятa, че човек трябвa дa пости.
(
Ако смяташ, че си просто убиец на животни - просто не ядеш месо и ставаш вегетарианец; нотук говорим за постене - какво ще помогне някакво временно въздържание..?
Отговори с цитат
  #1026  
Стар 19th March 2008, 15:03
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

един вид прочиствaне , понеже то по принцип кaто се замислим, всички ние по някaкъв нaчин, несъзнaтелно, не живеем по кaнонa и товa е нaчин дa се пречистим, просто идеологиятa нa нaшaтa религия е по-блaгосклоннa в товa отношение от ислямa, доколкото си спомням, по време нa техния бaйрям , не трябвa дa ядaт, докaто не залезе слънцето, дa не говорим, че е забрaнено дa се яде свинско.
при нaс е хубaво, че всеки решaвa сaм за себе си , дaли дa пости или не, докaто при ислямистите е по-скоро ритуaл, задължение.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #1027  
Стар 19th March 2008, 15:13
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Че то и при християните е Ама зависи кой колко и за какво е вярващ. Повечето са вярващи когато им изнася.
Аз съм атеистка, не почитам подобни правила и празници. Само комерсиализираните.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #1028  
Стар 20th March 2008, 00:36
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

поста не е диета и дори да спазваш хранителните предписания, ако не спазваш по-важните няма голяма полза. той е просто помощно средство за тези, които знаят защо го правят.
Отговори с цитат
  #1029  
Стар 21st March 2008, 06:34
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Мария мисля че всеки който пости има причина а и знае за какво го прави.
В медицината е доказано че болестите на различните вътрешни органи много по-често се развиват от преяждане ,отколото от недояждане(особенно във втората половина от живота).
За мен поста е един добър повод и идея да се освободиш от 'лошата храна',най вече зимното плюскане на кебапчета и кюфтета , сладко.
Цитирай:
Първоначално написано от tory_
Т'ва вашето не е живот...Как не.
А ,ти ако мислиш че се пости всеки ден,постят само духовниците-56дена.За нас простосмъртните попа ми обясни че може да се пости само сряда защото тогава се почитал кръста, и петък .Това са дните.Събота е забранено постенето,тогава е деня на мъртвите,затова не се правят и сватби, в неделя също,тогава се взема и причастие.

Rusalka,да в неделя но по скоро ако спазваш пълното причастие, може и през делничен ден.
Преди да се причестиш,трябва да се изповядаш.Грешно било да се взима причастие без да се изповядваш (покаеш),и то жените най -накрая се причестяваме ,първо деца -възрастни,мъжете са преди нас,щото нали Господ казва мъжо да е глава на семейството ,както Христос е глава на Църквата.
И накрая светото тайнство причастие се изпълнява по желание ,това поне ме успокои,това било така защото всеки човек е създаден със свободна воля .За всички наши действия на първо място е свободната воля
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #1030  
Стар 21st March 2008, 10:14
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

По повод на постите покрай Коледа даваха анкети по телевизията
и една баба отговори нещо от сорта - То българите целогодишно постят
Направо изби рибата...
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изповедалнятанафорума
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:04.