IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 15th July 2006, 18:45
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Тази седмица и аз си взех лещи,но откакто ми ги сложи лекарката и ми ги свали ,не посмях да пробвам
Но утре ще се пробвам,при мен не беше толкова трудно да се сложат,но ми е проблем свалянето.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 15th July 2006, 19:38
Аватара на Люксен
Люксен Люксен не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Монтана, София..варирам:)
Мнения: 21
Изпратете съобщение чрез ICQ до Люксен
По подразбиране

Аз съм с лещи и съм много доволна. Да кажа само, че не са цветни, харесвам си очите и не искам да ги променям, но имам стегматизъм и минус 0.75 и на двете. Затова съм с тях, иначе не бих носила. Още първия път ми ги сложи очната без проблем, нито съм мигала, нито плакала. На втория опит си ги сложих на дясното око от 2 или 3 път, а на другото от първия. От тогава нямам никакъв проблем с носенето им. Разбира се само първите един-два месеци не можех да нонасям грим, но вече свикнах.
Бях писала и преди тук по тази тема и осъзнах, че съм сгрешила в едно изказване, подведоха ме. Лещите трябва да се сменят точно на месеците до които са определени за носене. Моите са за три месеца и точно на 4 август стават тези месеци, мисля да съм педантична на тази тема и точно в денят-живот и здраве-да си ги подменя.
А пък колко се надявам зимните месеци да си сложа силикон не е истина...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 27th July 2006, 13:16
severina_ss severina_ss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Нося лещи от 7години!За меки лещи мога да ви кажа,че съдържат по-голямо количество вода,по-лесно се адаптира окото към лещата!Има седмични лещи,които поставени в окото могат да не се свалят в срок от една седмица!Нещо което съм пробвала,но в случай,че не е необходимо не ви препоръчвам!Може да купите лещи с годност 1година или такива които се сменят на 3месеца,цената им е по 9лева на леща и са най-добрия вариант!къпя се с тях,гримирам се!Важно да знаете е,че е добре да се използват изкуствени сълзи и да се прави почовка на окото-ден в който да не ги слагате!Това е от мен!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 27th July 2006, 22:27
Angel4eto Angel4eto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 63
По подразбиране

Аз пък съм си взела лещи без диоптър, а просто за промяна на цвета, защото при прегледа доктора не откри да имам проблем с очите! Иначе не съм имала проблеми нито със слагането, нито със свалянета само дето понякога ги преносвам и започват да дразнят! Мисля, че не би трябвало да имате проблеми! Като всичко друго и с това се свиква!
__________________
Красотата ще спаси света!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 13th February 2011, 01:00
Аватара на valkata96
valkata96 valkata96 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 9
По подразбиране ???

Здравейте искам да попитам понеже ми казаха че седмичните лещи са за предпочитане за пред еднодневните искам да попитам за седмичните лещи примерно в края на седмицата слагам ги вечерта в разтвора и на сутринта си ги слагам и следващата седмица пак или е по друг начин ако някой знае да каже моляви !!!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th February 2011, 11:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Седмични означава, че ги сменяш всяка седмица с нови. Иначе всяка вечер ги вадиш и ги слагаш в разтвора.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th February 2011, 13:19
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

От хигиенна гледа точка най Добре е с еднодневните!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15th February 2011, 17:50
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

ми като си на 15 не знам колко е удачно въобще да слагаш лещи, предвид факта, че се натоварваш доста и окото оределено ще ти стане мързеливо , а диоптера няма да спре да расте. Ползвай ги, но не непрекъснато. И отиди да Клокотница в клиниката за по контактология, да не си окепазиш очите от много зор да не си с очила
успех
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15th February 2011, 18:27
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Напротив! Трябва да носи очила в противен случай доптрите нарастват! Бях 5 клас когато имах -0.5 а и ме носих очила, а в 11 клас вече ми бяха станали -2.75!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15th February 2011, 18:32
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Точно,и моите диоптри бързо нараснаха точно от неносене на очила.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:47.