IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 31st July 2013, 12:03
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Питам, понеже аз знаех, че вит. С минава през организма и се изхвърля с урината, не бях чувала за подобни отлагания.
Голямо четене трябва, докато се стигне до истината.
Благодаря ти за информацията!
Отговори с цитат
  #132  
Стар 31st July 2013, 12:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз не съм имала голямо четене,а просто бях закъсала много със здравето и се наложи да разбера и науча много неща през този период от една година,в който се лекувах усилено.Научих се от грешките си за добавките и изобщо установих в какъв разрив съм била с истината относно здравословния начин на живот.
Но имай предвид,че това важи за всички добавки.АКо не са качествени се отлагат в органите и не могат да бъдат изхвърлени от организма освен,ако не се вземат очистителни мерки,защото всички знаем,че черния дроб е пречиствателния орган на тялото.АКо той не работи нормално се започват здравословните проблеми.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 31st July 2013 на 12:13
Отговори с цитат
  #133  
Стар 31st July 2013, 21:04
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Марисабела, пожелавам ти повече никога да нямаш здравословни проблеми!!!
Отговори с цитат
  #134  
Стар 31st July 2013, 21:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Марисабела, пожелавам ти повече никога да нямаш здравословни проблеми!!!
Много ти благодаря,старая се :*
Желая същото и на теб
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #135  
Стар 31st July 2013, 22:05
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Марисабела
Отговори с цитат
  #136  
Стар 2nd August 2013, 10:43
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Ей ся ,тръгвам да ги търся,хаахаха Оправяйте се сами,аз си знам за себе си.Плюс това се информирай колко от рибата в света действително е полезна и незамърсена и дали изобщо съдържа малка част Омега 3 Затва и написах да се внимава какви добавки се приемат,и че повечето са пълни боклуци!Минала съм по този път вече и се научих!
Иначе ти можеш да си скептично настроен и тн.,но докато не ти се случи нещо да се убедиш

РИБАТА ВЕЧЕ (!) НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНА ХРАНА.
''Днес, рибата широко се препоръчва на хората като източник на незаменими мастни киселини. Сред основните проблеми на този съвет е факта, че целият морски живот има различни нива на токсини и замърсители. Един от най-противните класове замърсители са така наречените УОЗ (Устойчиви Органични Замърсители).
Тази категория се състои главно от диоксини, полихлорирани бифенили и ДДТ. Това води до множество здравни проблеми, включително репродуктивни затруднения, рак и неврологични заболявания. Най-застрашени са тези, с отслабена имунна система (които включват добрата част от т. нар. здраво население), деца, бременни жени и възрастни хора.
Диоксините и полихлорирани бифенили са два от най-опасните химикали, известни на човека, защото те не само са токсични, устойчиви и биоакумулиращи, но също могат да се пренасят на дълги разстояния чрез въздушните течения, като по този начин стават заплаха за хората и дивите животни, живеещи в отдалечени места, където се смята, че е безопасно. Тъй като те са мастноразтворими, мазната риба и добавките с рибено масло могат да бъдат богати източници на УОЗ.
Тези токсични химикали, заедно с тежките метали, са особено акумулирани в черния дроб на рибите - важен факт, който трябва да се отчита, когато се приемат добавки с масло от черен дроб на риба. Не е тайна вече, че хората, които редовно консумират риба, ще имат по-големи нива на токсични химикали в телата си, отколкото тези, които ядат риба, само от време на време, или които не я консумират въобще.
Друг химически замърсител е живакът. Въпреки че се среща естествено в околната среда, най-големи количества са изпуснати в атмосферата от горенето и изгарянето на въглищата в електроцентралите, а също и от минните и промишлени процеси. Само в САЩ всяка година се отделят повече от 40 тона! живак в атмосферата, процесът приключва във водата!, когато той се променя във формата, наречена метил- живак, който се натрупва в рибите!, колкото по-възрастни и по-големи стават те. Рибите, които са склонни да имат високи нива на УОЗ в телата си са по-възприемчиви към натрупванията на живака. Жените в крайбрежните райони имат по-високи нива на живак от тези, които живеят във вътрешността.
Колкото и да е странно, на бременните жени се препоръчва да ядат повече риба, за да получат ценните омега-3 мастни киселини за тяхното неродено дете. Правейки това, обаче, те излагат на голям риск своето бебе. Плодът, излаган на живак може има проблеми в обучението и други неврологични проблеми. Това не е изолиран проблем, срещаш се в далечния север. Смята се, че 10% от всички американски жени (около 7 милиона) имат живачни нива над това, което се счита за средно. Въпреки тези констатации, рибите все още се препоръчват - но в по-малки дози.
Значителни количества незаменими мастни киселини се срещат само в океанските риби, които ядат планктон, богат на ALA. Това не се отнася за рибата от развъдниците, която се храни с различни високо- протеинови концентрати. Според професор Франк Ху, който проведе 16-годишно проучване на връзката между омега-3 мастните киселини и сърдечните заболявания при жените, отглежданата риба като цяло почти не съдържа омега-3. Освен това, заради замърсителите, някои изследователи предупреждават, че консумирането на повече от едно хранене с отглеждана риба на месец или два, увеличава риска от рак.

С глупостите ти ще откажеш много хора да не пият една от най-полезните съставки на нашата планета, а именно омега 3 и по-специално ЕПА/ДХА. (които се намират главно в животинските продукти и по специално рибите и другите морски обитатели).
Отделно колко е смешно да ми показваш статии, които са написани от хора, които въобще не са в час с нещата. Казах ти покажи ми научни изследвания, които имат стойност.

Специално за тебе:

Abstract
Context.—Fish consumption has been associated with a decreased risk of coronary artery disease. Recent studies have illustrated that the high mercury content in cold-water fish may negate the cardiovascular benefits of fish meals. Fish oils have similar antiatherogenic properties to fish, and similar studies should be performed to determine the level of mercury in fish oils.

Objective.—To determine the concentration of mercury in 5 over-the-counter brands of fish oil.

Results.—The levels of mercury in the 5 different brands of fish oil ranged from nondetectable (<6 μg/L) to negligible (10–12 μg/L). The mercury content of fish oil was similar to the basal concentration normally found in human blood.

Conclusions.—Fish are rich in omega-3 fatty acids, and their consumption is recommended to decrease the risk of coronary artery disease. However, fish such as swordfish and shark are also a source of exposure to the heavy metal toxin, mercury. The fish oil brands examined in this manuscript have negligible amounts of mercury and may provide a safer alternative to fish consumption.

Accepted: July 30, 2003

Източник:
http://www.archivesofpathology.org/d...LIC%3E2.0.CO;2
Отговори с цитат
  #137  
Стар 2nd August 2013, 14:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Виждам колко си в час с добавките,айде остани си със здраве
Между другото омега 3 не се съдържа само в рибата Има още доста източници ама кво ти обяснявам точно на теб.Повтаряй си заучените думи и не занимавай хората с тъпите си далавери за добавки,защото това може да доведе само до негативи!Никой не те кара да се съгласяваш с мен,то човек като се опари тогава разбира
Хич не ме вълнува старата ти информация,която си постнал.Дори няма да си направя труда да отворя линка.Ама виждам коя година е,а от тогава много вода изтече и много риба се замърси,хахаа.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 2nd August 2013 на 14:24
Отговори с цитат
  #138  
Стар 19th August 2013, 13:42
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Виждам колко си в час с добавките,айде остани си със здраве
Между другото омега 3 не се съдържа само в рибата Има още доста източници ама кво ти обяснявам точно на теб.Повтаряй си заучените думи и не занимавай хората с тъпите си далавери за добавки,защото това може да доведе само до негативи!Никой не те кара да се съгласяваш с мен,то човек като се опари тогава разбира
Хич не ме вълнува старата ти информация,която си постнал.Дори няма да си направя труда да отворя линка.Ама виждам коя година е,а от тогава много вода изтече и много риба се замърси,хахаа.
Много обичаш да избягваш спорове, в които си "много боса".
Проблемите, които си си докарала са именно от незнание. Точно затова се включвам аз, защото ми писна от хора, които нямат грам познание в тази област да обвиняват някой/нещо друго за техните грешки.

Опитай се поне веднъж да ми отговориш и то цивилизовано, потвърдено с научна информация, а не само с празни приказки, защото досега си личи колко ти е богат речника и умствения багаж.

Кои са тези други източници на омега 3 ?
(Преди да ми отговориш/ако ми отговориш въобще помисли върху това, кои две мастни киселини от омега 3 се усвояват максимално от организма и кои видове същества имат най-големи концентрации от тях в природата.

Последно редактирано от 24Carat : 19th August 2013 на 13:55
Отговори с цитат
  #139  
Стар 20th August 2013, 09:04
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Добих познание точно,защото се опарих Изобщо не ми се занимава вече с теб,но не натрапвай на хората/не ,че те са много/ инфо,която за теб е правилна.Да си мислиш,че рибеното масло е най-важно за набавяне на омега 3 е меко казано наивно.И спирам до тук,от теб си зависи дали ще дърпаш напред или ще си стоиш на едно място с тази стара информация.Успех
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #140  
Стар 20th August 2013, 15:28
Аватара на Ivo Ivanov
Ivo Ivanov Ivo Ivanov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 53
По подразбиране

Източник на омега 3 , който се усвоява двойно по-добре от обикновеното е Krill oil. Аз ползвам Bulk powders в него няма вероятност за микробно замърсяване, няма тежки метали, полихлорирани бифеноли, диоксини и пестициди
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:51.