IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th December 2008, 13:32
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране БойниСтилове....

Кои според вас са най-добрите бойни стилове,които са приложими на улицата и реално биха свършили работа,и точно във какво се изразяват те
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th December 2008, 22:16
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

Леле ебати как е замрял тоя форум,вече никой не пише по тея теми....всички си говорят само за секс
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th December 2008, 22:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не бе просто по тая тема много е писано, а и има всякакви мнения. Така, както си задал въпроса, няма да получиш някакъв отговор

Общо взето почти всички стилове, даже всички, ще ти помогнат на улицата, зависи срещу кой. За мен най-приложимият си остава кик-бокса, но нищо няма да навреди, ако си потренирал и нещо друго. За други хора - друго ще е най-приложимо и т.н. Но в боя на улицата са важни основните удари и да имаш дисциплината, да си съсредоточен, да имаш опит. Всъщност най-важното си остава опитът от реални ситуации, ако имаш всичко изброено по-горе, няма проблеми да натупаш и 5 човека, но ако и те са като теб, тогава ще има проблем ; ) Така че пак си остава въпросът кой е срещу теб. Обикновено по-отворените не могат да направят нищо, но пък не трябва да се подценяват, тъй като смелостта им може да идва точно от уменията. Около мен има хора и от 2-та типа, така че предпочитам да не рискувам винаги, не може от пръв поглед да познаеш кой стои отсреща ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th December 2008, 23:43
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

ами аз уж търсих,но неможах да намеря подобна тема,и според мене темата е доста актулана впредвид последните случки на пребити студени и хора,но това е ежедневие и не е от вчера,явно трябваше да се стигне до фатален край за да се даде гласнонст на случващото се....за мене най-приложими лично са джудо и самбо,самбото по обясними причини,най-малкото се изучава от руските войници
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st December 2008, 00:47
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е аз и джудо съм тренирал, не знам колко е приложимо Таекуондо и кик-бокс - от нещата, с които съм запознат, те могат да ми помогнат и ми помагат на улицата, както и на хората, с които ги тренирах, не помня някой да е побеждавал на улицата по-сериозните от тях

Иначе, въпреки, че съм агресивен, вече и аз съм на мнението, че най-добрият избор е да избегнеш боя или поне да опиташ. Това е, независимо за какво става въпрос и особено след случките, за които казваш. Не трябва да тренираме, за да можем да се пазим, трябва изобщо да не се стига до нуждата да се пазиш.

А за разликата между стиловете все пак има К1 и разни подобни, където можеш да направиш равносметка ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st December 2008, 12:31
karamela karamela не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 283
По подразбиране

по добре за секс отколкото за агресия и насилие...... ....аз мисля,4е не е важно бойното ти умение а бързината на тяло и ум...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st December 2008, 14:04
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

е най-хубаво е наистина да избягваш боя,но има моменти когато е неизбежно,представете си,че виждате 3-4 човека да бият някои скъп за вас човек,не вярвам че бихте седяли безучастни....а до това за самите стилове между боен спорт и боен стил има огромна разлика поне според мене...повечето стилове примерно като карате-то са измислени именно за самозащита,по времето когато в Япония е било забранено използването на оръжия и единственият начин да се предпазиш от бабаитите е бил ръкопашният бой,докато има и бойно спортове,в които основно се залага на бързината и рефлексите всяко попадение се точкува и т.н,смисъл направено със цел забавление и измерване на качествата на хората като рефлекси,бързина и способноста за бърза реакция и преценяване на ситуацията...
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st December 2008, 14:24
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от karamela
по добре за секс отколкото за агресия и насилие...... ....аз мисля,4е не е важно бойното ти умение а бързината на тяло и ум...
Не съм съгласен, че в ситуация на бой, сексът е по-доброто решение Въпреки, че може да ти дадат избор..
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st December 2008, 15:11
karamela karamela не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 283
По подразбиране

аз съм за айкидо....
ако трябва да избирам между това да владея айкидо до съвършенство....или кама-сутра....бих избрала айкидото ....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd December 2008, 20:08
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

С риск да се повторя вече... За мен най-дбрия боен стил е Си Нан Джун (корейско бойно изкуство), паржите 2 нива на това бойно изкуство са точно съсредоточени върху боят на улицата... След това се продалжава и с малко изчанчени удари . Иначе тази бойна техника е поне за мен най приложима на улицата, защото там точно това се гледа максимално много, барзи и максимални поражения ударите с раце са повече с длан, а не с кокалчетата за да може след удара да можеш да нанесеш 2-ри без да получаваш никакви поражения. Повече инфо направо при трениорите...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: БойниСтилове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:59.