IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st May 2009, 10:00
asia_pesh asia_pesh не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 4
По подразбиране усложнение след вадене на зъб

Здравейте, лекувах 2 месеца и половина един зъб.Който не искаше да се излекува не можех да търпя лекарство.Напълниха каналите след което пак го почнахме отначало но уви не стана нищо.След ваденето на този зъб отново проблеми.В понеделник го извадихме във вторник и сряда ми го чистиха до коста.Но зъболекарката се предаде и ме изпрати на зъболекар хирург.Днес бях сложи ми дренаж.Аз съм куражлийка но днес доста ме беше хванало шубето.Сега имам марля във венеца.Утре пак ще ходя.Та искам да знам дали този дренаж ще ми помогне.И никой не ми казва какво всъщност прави той.Зъболекарката ме беше чистила до коста.Болките бяха невероятни. Досега не бях ходила на зъболекар хирург.Ще чакам за отговор.Нали влизат и тук зъболекари.Благодаря Ви.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd May 2009, 07:55
asia_pesh asia_pesh не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Явно никой е нямал подобен проблем.След два дренажа положението не се е подобрило.Болките са страшни.Като на жива рана.Интересното е, че до венеца на бузата имам афта ли е какво незнам и там доста боли.Аулин не помага.В понеделник пак ще ходя да видим какво ще ми кажат.Доктора ми каза, че има вероятност да ме оперира. Няма ли някой с подобен проблем.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd May 2009, 08:13
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не,явно няма никой с подобен проблем,но понеже през два дни "оправям" такива проблеми ще ти кажа какво трябва да направиш...
1.Намираш хирург,който да ти постави упойка, след това да изчисти и промие(казва се кюретаж) раната в дълбочина и да сложи болкоуспокояващо и антисептично лекарство в нея.
2.Да отнесеш един антибиотик за 5 дни,ако има нужда.
3.Да ходиш на контролни прегледи всеки ден първите три дни.
4.Пиеш витаини.
Успех!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd May 2009, 08:57
asia_pesh asia_pesh не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти Яворе,Доктора ми даде витамин C,витамин А, Невробекс.А от зъболекарката пих Азитрокс.Имам още 1 хапче.В понеделник пак отивам при хирурга.Да видим какво ще каже.При мен проблема бил че раната не иска да зараства.А като се извадил зъб трябвало да се получи съсирек а при мен не се е получил.Благодаря ти отново.Зора е да издържа до понеделник.Пък и в моят град няма хирург ходя в съседният по голям.А този при който ме пратиха бил един от най-добрите.Той си мислеше, че с дренажа ще се оправя но уви.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd May 2009, 09:00
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

До понеделник може вече да си за друга интервенция,аз не бих чакал ,а бих отишъл сега....Специално за това,не се изисква "най-добрия" хирург
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd May 2009, 09:43
asia_pesh asia_pesh не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти.Ще пиша най-късно в понеделник какво става.иначе сега си гледам мястото, като че ли болката е повече от страната на бузата.Нещо като срастване ми се струва, че имам.Тъкмо си говоря с татко вместо това счетоводство, което учих да бях учила медицина.И без това съм такъв карък.от нищо нещо става при мене винаги е било така.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th August 2009, 19:22
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

В четвъртък на сестра ми й извадиха мъдрец. Процедурата е протекла със страшни болки, освен това зъболекарката я е мъчила повече от 1 час. Проблема е, че вече 5ти ден сестра ми я боли ужасно много, освен това видя, че на бузата, до извадения зъб (а може би и в него) има нещо, което прилича на гной. Тази сутрин отиде при друг стоматолог, който й сложил антибиотик и й казал, че не би трябвало да има повече проблеми. Преди малко тя му звънна и той казал, че е видял още сутринта, че има гной, затова й е сложил антибиотик. Та въпроса ми е: нормално ли е ваденето на мъдрец да доведе да такива ужасни болки, загноясване и т.н.? Спомням си, че на мен ми извадиха мъдреца (при това не беше израстнал) за има няма 5мин., а нея са я мъчили 1 час! Да, болка имаше няколко дена след това, но до гной не се е стигало... Утре пак е на зъболекар, но дотогава какво да прави? Да се жабурка с нещо, за да дезинфекцира раната или нещо друго? Благодаря
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th August 2009, 20:28
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Тази манипулация не винаги е еднаква по сложност...
Винаги има вероятност едно такова вадене да протече толкова,че и повече време...Въпросът е това да се предвиди и ако е така,да се вземе предвид какви инструменти ще са нужни за това,колко време и да се назначи антибиотик още преди ваденето на зъба.
Болките след такава усложнена операция са неизменни,но за тях са измислени аналгетици.
Дали има гной или дали няма,не може да се каже без да се види и сигурно след като стоматолог ви е казал ,че има...най-вероятно има...
В такива случаи се предписва антибиотично лечение ,не се "слага"...В раната се слагат други лекарства ,които имат за цел да обезболят и да бъдат антисептични.
Нека сестра ви ходи на контролни прегледи и промивки и съм сигурен,че ще се оправи скоро.Такива неща се случват,нищо ново...Просто ,когато се случат си искат своето от лекуващия стоматолог,който трябва да реагира адекватно.Би било редно първо да потърсите колегата,който е вадил зъба.Все пак устата е най-?мръсното" място в организма ни и една инфекция винаги може да се очаква..
Може да се жабуки с Елудрил ,Корсодил или Хексорал,както и да смуче Хексоралеттен Н
Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th August 2009, 20:39
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
...
Благодаря за бързия отговор, Яворе! Всъщност нещото, което най- много ме притесни и ядоса, е това, че зъболекарката е извадила зъбът на сестра ми без да има и да иска снимка! На мен това ми се струва пълно безумие и непрофесионализъм! Затова утре ще отиде при моята зъболекарка и ако се наложи- и при хирурга, който ми извади мъдреца. Благодаря отново
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th August 2009, 23:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз честно казано за вадене на зъб на жена не бих се доверила, предубеждение някакво
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: усложнениеследвадененазъб
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:36.