Експерт по езика на тялото анализира речта на принц Хари и Меган Маркъл в анонса на новия им аудиопроект. Двойката стартира подкаста Archewell Audio, в който хората ще споделят личните си истории. Джуди Джеймс забеляза, че речта на херцогинята на Съсекс се промени след Мегзит и стана по-съзвучна с реториката на Елизабет II.
„Въпреки факта, че Хари вече се беше представил, Меган премина към официалност, като каза„ Съпругът ми и аз...“, сякаш той не беше там“, каза Джеймс пред The Daily Mail. „Както знаете, кралицата използва тази фраза, която добавя кралска атмосфера.“
„Отговорът на Меган на опита на принц Хари да добави малко старомоден чар (когато той казва „Първо дамите“) може да е ключът към разкриването на методите ѝ за убеждаване и мотивиране на съпруга й“, продължи Джуди. – За да го накара да говори първи, тя включва своя чар, казвайки, че „звучи наистина сладко с неговия акцент“. Това е пасивна техника на „леко побутване“, която често е ефективна във взаимоотношенията.
Хари звучи по-неуверено от Меган. Той използва словесни техники, за да осъществи контакт по-бързо. Това вероятно е опит да се избегне критика или осъждане.“, отбелязва още специалистът.
Освен това встъпителната реч на Маркъл напомня силно на Мишел Обама, която също има подкаст. Бившата първа дама на САЩ често говори за страстта си към разговори в дълбочина – същото подчерта и херцогинята. „Това отчасти е президентски тон, излагащ техния мандат, като намеква, че те редовно се срещат с хора по света“, заключи Джеймс.