Предстоящата визита на принц Хари в Ню Йорк ще включва посещение на организация, свързана с наследството на принцеса Даяна.
Наградната инициатива, кръстена на покойната лейди Ди, обяви преди дни, че 39-годишният херцог на Съсекс ще участва в благотворително събитие следващия месец в Голямата ябълка. Той ще посети града по време на Седмицата на високо равнище на Общото събрание на ООН за климата.
„В нашата 25-а година имаме удоволствието да водим събитие с принц Хари, херцогът на Съсекс, в Ню Йорк този септември. Събитието ще се ръководи от млади хора, които ще споделят своите прозрения по най-големите проблеми, пред които е изправено тяхното поколение днес“, се казва в изявление на фондацията в социалната мрежа Х.
“In our 25th year, The Diana Award is delighted to be leading an event with Prince Harry, The Duke of Sussex in New York this September. The event will be driven by young people and their insights on the biggest issues facing their generation today.“ - Dr Tessy Ojo CBE @Ttall pic.twitter.com/od6tldLdUA
— The Diana Award (@DianaAward) August 28, 2024Наградата „Даяна“ е учредена в памет на принцеса Даяна след смъртта ѝ през 1997 година. Тогава майката на принцовете Уилям и Хари е едва на 36 години. Инициативата е посветена на овластяването на младите хора, които създават промяна в света. И двамата синове на Даяна подкрепят организацията и нейната работа, като се появиха поотделно – Уилям лично, а Хари виртуално – на събитието Legacy Award в Лондон през март.
Изпълнителният директор д-р Теси Оджо заяви пред списание People, че за организацията е огромна чест да получава подкрепата и на двамата принцове, особено в навечерието на 25-ата ѝ годишнина.
Въпреки неразбирателството помежду си, Уилям и Хари продължават да подкрепят инициативата. През юли 2023 година братята се появиха в две отделни видеа за ежегодната церемония по раздаване на награди на младите иноватори.
Относно виртуалното им участие, Оджо каза „Те искат да вървят по стъпките на майка си. Ние сме много благодарни и привилегировани, че продължаваме да имаме тяхната подкрепа в насърчаването на младите хора на личностно ниво. Те разбират как тези младежи са запалени по социалната промяна“.
Новината от наградата „Даяна“ дойде ден, след като беше обявено, че принц Хари ще посети Ню Йорк през септември. Говорител каза, че херцогът на Съсекс ще предприеме пътуването, за да подпомогне редица свои патронажи и филантропски инициативи. Той ще участва в ангажименти с African Parks, The HALO Trust, Travalyst и наградата „Даяна“. Принц Хари също така ще подпомогне работата на фондацията Archewell – организацията с нестопанска цел, която той съоснова със съпругата си Меган.
Предстоящото пътуване на херцога може да се припокрие с друго събитие, случващо се в Голямата ябълка, а именно раздаването на наградите Earthshot на принц Уилям. На 24 септември то ще се проведе за трета поредна година в хотел Плаза.
В името на Даяна – принцовете Уилям и Хари заровиха томахавката
По стъпките на Даяна – принц Уилям откри нов център за борба с рака
Меган Маркъл и принц Хари се разминаха на косъм от трагедия като тази на Даяна
От своя страна, Меган Маркъл се е фокусирала изцяло върху пускането на своята лайфстайл марка. Според източници, херцогинята работи неуморно, за да успее да изчисти всички детайли и да стартира новото си бизнес начинание по-късно през годината. Те също така развенчаха слуховете, че Маркъл не може да открие изпълнителен директор за марката си, което причинява и забавяне в пускането ѝ.
American Riviera Orchard ще отразява всичко, което Меган харесва – семейство, готвене, забавление и домашен декор. По думите на запознати, бившата актриса отдавна е искала да започне подобен бизнес и няма търпение да сподели първите продукти със своите фенове.
Името American Riviera Orchard е намек към Санта Барбара – градът в Калифорния, където Меган и принц Хари живеят с двете си деца – 5-годишният Арчи и 3-годишната Лилибет. Мястото е наричано „Американската ривиера“ от много дълго време.