Меган Маркъл реши да отложи премиерата на новото си шоу With Love, Meghan, което трябваше да стартира на 15 януари по Netflix. Причината – продължаващите пожари в Лос Анджелис.
По молба на актрисата и с пълната подкрепа на Netflix, шоуто, което се описва като сърцата почит към красотата на южна Калифорния, е преместено с цели два месеца – от 15 януари за 5 март.
„Благодарна съм на моите партньори в Netflix за това, че ме подкрепиха в отлагането на премиерата, като междувременно се фокусираме върху тези, засегнати от пожарите в моя роден щат Калифорния“, каза Меган в официално съобщение в неделя.
Калифорния е особено важна за херцогинята на Съсекс. В момента тя живее в Монтесито заедно с принц Хари и двете им деца – 5-годишния принц Арчи и 3-годишната принцеса Лилибет. Меган също така е родена и отгледана в Лос Анджелис. Новото ѝ шоу, With Love, Meghan, включва умишлени намеци към родния ѝ щат и силната ѝ връзка с него.
Междувременно Меган и Хари отвориха дома си в Монтесито за приятели и близки, които е трябвало да се евакуират от зоната на пожарите. В същото време двамата работят заедно с фондацията си Archewell, за да намерят най-ефективните начини за помощ на общността в този кризисен момент.
На 10 януари херцозите на Съсекс посетиха World Central Kitchen в Пасадина, за да помогнат за разнасянето на храна и необходими продукти на жертвите от пожара Итън. Те се съсредоточиха върху тихото подпомагане на пострадалите, ставайки свидетели както на опустошителните въздействия от трагедията, така и на устойчивостта на общността. Двамата дариха основни консумативи, сервираха ястия и се срещнаха със семейства и възрастни хора, засегнати от бедствието.
Заедно с кмета на Пасадина Виктор Гордо, Меган и Хари изразиха своята благодарност към пожарникарите и полицията в Лос Анджелис, които неуморно работят за справяне със ситуацията.
Малко по-късно те се срещнаха с основателя на World Central Kitchen Хосе Андреас, за да поздравят и всички доброволци. Чрез своята фондация Меган и Хари са направили финансови дарения и обещаха да продължат действията за справяне с бедствието, както и да правят още подобни срещи с пострадалите.
„През последните няколко дни горските пожари в южна Калифорния бушуват през квартали и унищожиха семейства, училища, домове, медицински центрове и още много – засягайки много хора“, пишат съпрузите в своя сайт.
Те продължават „Някои семейства и хора са останали без нищо. Молим, обмислете дарение като дрехи, детски играчки и други неща от първа необходимост“.
Фондацията Archewell търси ефективни начини за помощ на пострадалите, включително възможност за подпомагане на психичното здраве.
Заснето в Монтесито, Калифорния, новото шоу на Меган я показва как готви в семейната кухня, как се грижи за пчелни кошери, аранжира цветя и посреща приятели и гости у дома. В предаването ще видим и принц Хари. „Винаги съм харесвала да взема нещо съвсем обикновено и да го издигна на следващото ниво. Да изненадвам хората по различен начин, за да им покажа, че мисля за тях“, казва Маркъл в промото.
Netflix описва шоуто като „вдъхновяваща поредица, продуцирана от Меган, херцогинята на Съсекс, която преосмисля начина на живот, обединявайки практични съвети и непринудени разговори с приятели“.
Според официалния синопсис „Меган споделя лични съвети и трикове, фокусирайки се върху игривостта, а не върху перфекционизма, и подчертава колко лесно може да се създаде красота, дори и в неочакваното. Тя и нейните гости запретват ръкави в кухнята, градината и ви канят да направите същото“.
With Love, Meghan ще се появи по Netflix на 5 март.