Джеф Безос и съпругата му Макензи се договориха за развода. Споразумението е на стойност 35 милиарда долара, което е рекордна сума за подобно дело, съобщава BBC.
Макензи Безос съобщи новината в Twitter. В единствения си пост в социалната мрежа тя споделя, че двамата ще разтрогнат брака си подкрепяйки се взаимно.
Най-богатият мъж на света ще запази 4 % от „Amazon“, както и 75% от акциите, докато бившата му ще притежава останалите 25%.
Макензи ще се откаже от участие в другите големи фирми на Безос – вестник „Вашингтон поуст“ и тази за космически пътувания „Blue Origin“.
Джеф Безос обяви, че се е разделил със съпругата си в края на януари. След развода тя ще притежава близо 36 милиарда долара и ще бъде третата най-богата жена в света, както и 24-ият най-богат човек.
„Чувстваме се невероятно щастливи, че сме се намерили и сме много благодарни за всяка от годините, през които бяхме женени“, обясни преди няколко месеца милиардерът, който вече си има приятелка.
Четете още: