Принц Филип не пристигна заедно със съпругата си кралица Елизабет II в Норфолк за ежегодната празнична ваканция. Причината – херцогът на Единбург е бил приет в болница за наблюдение и лечение, свързано със състояние, от което принцът страда от дълго време. Новината дойде от Бъкингамския дворец.
„Херцогът на Единбург си тръгна от Норфолк тази сутрин, за да посети болницата „Крал Едуард VII“ в Лондон, за лечение. Това е предпазна мярка по съвет на кралския лекар“, се казва в съобщението.
Снимка: Reuters
Така, кралица Елизабет II се появи сама в Норфолк с влак, с което и започнаха нейните коледни празненства в имението Сандрингам. Ден по-рано тя произнесе ежегодната си празнична реч пред парламента.
93-годишният монарх, носещ черна чанта и облечен в розово палто с цвят сьомга и шарена забрадка, слезе от предния вагон на влака на гарата в Норфолк. За кратко Елизабет II се смеси с тълпата, преди да бъде ескортирана през страничен изход, известен като Кралската порта до чакащия частен автомобил.
Сандрингам, частното имение на кралицата в Норфолк, е на 30 минути с кола от град Кингс Лин.