Лоботомия – хирургическа операция, състояща се в прерязването на вътрешномозъчни нервни влакна, които свързват основата на главния мозък с челната мозъчна кора.
Тази техника се е използвала често до шестдесетте години при лечението на психични разтройства. Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми.
Свети Валентин - Католически празник, който се празнува на 14 февруари. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони. Обичайно е да се подаряват цветя.
Първоначално стар римокатолически празник, той започва да се свързва с романтичната любов през Средновековието.
През втората половина на 20 век в САЩ и други места по света установената практика на размяна на картички се разширява и се въвежда раздаването на подаръци обикновено от мъжа на жената. Най-популярните подаръци са рози и шоколади в червена лъскава опаковка с форма на сърце.
Когато двама влюбени вечерят на Св. Валентин, тяхната връзка често се счита за сериозна.
Връзката между двете дефиниции?
Според мен е повече е ясна. Невъзможно е да се каже със сигурност кое от кое трябва да е следствие.
Дали е по-ефективно да се направи една душевна лоботомия непосредствено преди празника, или интервенцията се назначава веднага след заветната дата.
„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“
С риск (отново) да бъда заклеймена като по-малката сестра на Ледената Кралица, достойна племенница на Злата вещица, изтъкнат „хейтър“, нещастна жена, се осмелих (розовите войнци могат да бъдат безпощадни) да погледна право в очите на другото лице на Свети Валентин.
Свети Валентин – (деф.) Католически празник. Известен също и като „Най-големият страх на НЕОБВЪРЗАНИТЕ жени“.
По социален натиск се доближава до други популярни зимни празници като Бъдни Вечер, Коледа и 8 март.
Характеризира се с по-висок процент на продажбите на специфични стоки в розов цвят, по-висока заетост на обслужващия персонал и по-висок процент депресия на глава от населението.
По дефиниция, на този празник, два индивида, най-често от различен (но може и от еднакъв) пол, чиято връзка се счита за сериозна, отиват на вечеря, като индивидът от мъжки пол подарява подарък на индивидa от женски пол.
Пак по дефиниция, двамата трябва да поддържат приповдигнато настроение и да показват признаци на привързаност един към друг, независимо, че предната вечер е възникнал поредният грандиозен скандал/ той е правил секс с поредната друга/ просто е бил при другата/ прибрал се е пиян/ не се е прибрал/ тя му е направила поредната сцена на неоснователна ревност/ тя е направила просто сцена или друго от безкрайните други „неща от живота“.
„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“
По дефиниция, необвързаните индивиди предпочитат:
а) Да празнуват алтернативния Трифон Зарезан, сами или в компания на други необвързани индивиди, най-вече от същия пол (но може и от другия). Като се възползват от опияняващия ефект на традиционното питие – виното и от не по-малко опияняващия ефект на отричането.
б) Отдават се на депресията и, по природа предразположени към синдорма „Single lady”, предпочитат да се изолират вкъщи, със или без традиционното вино, и в крайна сметка да „ореват света“, заради клетата си съдба.
в) Забиват чело в замръзналата витрина на сладкарницата. Току що са видяли мъжа, с когото вчера са правили секс, защото приятелката му го задушавала с ревността си и искал да скъса с нея, на близката маса, окичени с балони, китайско производство, във форма на сърце и надути с хелий.
А причината за поставената диагноза и назначеното лечение?
Общество – група хора, образувана от индивиди, притежаващи един или няколко сходни признака. Понякога се характеризира с една от най-опасните форми на терор – невидимият.
Този, който кара индивида да възприема себе си като НЕГОДЕН, ако не е задомен, когато навърши 35, няма с кого да празнува даден популярен празник, не желае да учи перспективна специалност, държи се в разрез с обществените норми на „нормално“, изглежда не по установен начин и т.н. До безкрай.
„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“
Поздрав за всички негодни(ци). Понякога иронията може да спаси света.