IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Лоботомия в плюшено розово

20 януари 2010 11 54

За другото лице на Свети Валентин

Знаеш от какво имаш нужда, нали? (САЩ,1912г)

Знаеш от какво имаш нужда, нали? (САЩ,1912г)

Лоботомия – хирургическа операция, състояща се в прерязването на вътрешномозъчни нервни влакна, които свързват основата на главния мозък с челната мозъчна кора.

Тази техника се е използвала често до шестдесетте години при лечението на психични разтройства. Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми.

Свети Валентин - Католически празник, който се празнува на 14 февруари. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони. Обичайно е да се подаряват цветя.
Първоначално стар римокатолически празник, той започва да се свързва с романтичната любов през Средновековието.

През втората половина на 20 век в САЩ и други места по света установената практика на размяна на картички се разширява и се въвежда раздаването на подаръци обикновено от мъжа на жената. Най-популярните подаръци са рози и шоколади в червена лъскава опаковка с форма на сърце.

Когато двама влюбени вечерят на Св. Валентин, тяхната връзка често се счита за сериозна.

Връзката между двете дефиниции?

Според мен е повече е ясна. Невъзможно е да се каже със сигурност кое от кое трябва да е следствие.

Дали е по-ефективно да се направи една душевна лоботомия непосредствено преди празника, или интервенцията се назначава веднага след заветната дата.

„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“

С риск (отново) да бъда заклеймена като по-малката сестра на Ледената Кралица, достойна племенница на Злата вещица, изтъкнат „хейтър“, нещастна жена,  се осмелих (розовите войнци могат да бъдат безпощадни) да погледна право в очите на другото лице на Свети Валентин.

Свети Валентин – (деф.) Католически празник. Известен също и като „Най-големият страх на НЕОБВЪРЗАНИТЕ жени“.

По социален натиск се доближава до други популярни зимни празници като Бъдни Вечер, Коледа и 8 март.

Характеризира се с по-висок процент на продажбите на специфични стоки в розов цвят, по-висока заетост на обслужващия персонал и по-висок процент депресия на глава от населението.

По дефиниция, на този празник, два индивида, най-често от различен (но може и от еднакъв) пол, чиято връзка се счита за сериозна, отиват на вечеря, като индивидът от мъжки пол подарява подарък на индивидa от женски пол.

Пак по дефиниция, двамата трябва да поддържат приповдигнато настроение и да показват признаци на привързаност един към друг, независимо, че предната вечер е възникнал поредният грандиозен скандал/ той е правил секс с поредната друга/ просто е бил при другата/ прибрал се е пиян/ не се е прибрал/ тя му е направила поредната сцена на неоснователна ревност/ тя е направила просто сцена или друго от безкрайните други „неща от живота“.

„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“

По дефиниция, необвързаните индивиди предпочитат:

а) Да празнуват алтернативния Трифон Зарезан, сами или в компания на други необвързани индивиди, най-вече от същия пол (но може и от другия). Като се възползват от опияняващия ефект на традиционното питие – виното и от не по-малко опияняващия ефект на отричането.

б) Отдават се на депресията и, по природа предразположени към синдорма „Single lady”, предпочитат да се изолират вкъщи, със или без традиционното вино, и в крайна сметка да „ореват света“, заради клетата си съдба.

в) Забиват чело в замръзналата витрина на сладкарницата. Току що са видяли мъжа, с когото вчера са правили секс, защото приятелката му го задушавала с ревността си и искал да скъса с нея, на близката маса, окичени с балони, китайско производство, във форма на сърце и надути с хелий.

А причината за поставената диагноза и назначеното лечение?

Общество – група хора, образувана от индивиди, притежаващи един или няколко сходни признака. Понякога се характеризира с една от най-опасните форми на терор – невидимият.

Този, който кара индивида да възприема себе си като НЕГОДЕН, ако не е задомен, когато навърши 35, няма с кого да празнува даден популярен празник, не желае да учи перспективна специалност, държи се в разрез с обществените норми на „нормално“, изглежда не по установен начин и т.н. До безкрай.

„Практически, тя не лекува нищо, а премахва мъчителната страна на някои симптоми...“

Поздрав за всички негодни(ци). Понякога иронията може да спаси света.

КоментариКоментари

BrambZinka ( преди 14 години )
статията ме радва ужасно много! БРАВО! ;]]
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
first choice ( преди 15 години )
mental ( преди 15 години )
Ей как се радвам да чета такива статии и да срещам интелигентни хора,които могат да погледнат над предръсъците на обществото !!! БРАВО!
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
puhche705 ( преди 15 години )
Мария Василева ( преди 15 години )
Готина статия с чувство за хумор. :)) Оригинална.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Stardust ( преди 15 години )
Що да драскам аз нещо за 8ми март :) Мартина без работа ли да я оставя :) Аз проблеми с празниците нямам. Вече казах, но явно трябва да повторя - че онова не го мисля и знам, че примерът ми е неуместен. Ама като сме почнали да караме по календара, като стигнем пак до нова година, за да не се повтарят статиите - може да се стигне и до охиксване на детски партита... Иначе най-обичам 1ви май - денят на труда, който честваме като не ходим на работа. А така! Някой да каже нещо против 1ви май?
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Baba Pena ( преди 15 години )
Хаха, еми в такъв случай ти предлагам да драснеш нещо за 8 март. Аз този празник го харесвам - все пак съм жена - труженичка, пък и зюмбюлите от 1.20 не са за изпускане.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Baba Pena ( преди 15 години )
А ти, скъпа Марти, защо трябва да чакаш някакъв празник, като повод, за да кажеш "Обичам те?". Аз пък обожавам да ми го казват, когато не очаквам, когато "не се изисква по етикет и знам, че ще го получа". На разходка из снежна София посред нощ, когато всичко е тихо и няма никого, след като съм изтърсила поредната глупост, докато правя любов, дори да го получва, написано в писмо без повод. Нима това "Обичам те" се нуждае от дата и регламент?
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Martina K. ( преди 15 години )
Според мен Св. Валентин е празник на любовта като цяло, а не само между мъжа и жената. Колко често казвате на близките си, че ги обичате? Направете им малко подаръче или напишете валентинка, за да ги зарадвате :) 14 февруари освен ден на влюбените е и Трифон Зарезан, а и има доста празнуващи имен ден. В крайна сметка, който и от трите повода да изберете, все ще имате оправдане да прекалите с виното и/или шоколада. към Sunnny: Едва ли влюбените парадират с чувствата си само и само да им е гадно на другите (чак такава световна конспирация едва ли има), просто искат да се насладят максимално на вечерта и да си осигурят цялото това розово бонбонено романтично преживяване. И аз искам поне веднъж в живота си да прекарам такъв Св. Валентин и още от сега ще се извиня на всички онези, които ще натъжа някой ден, които са се съсредоточили върху това, което им липсва, вместо върху това, което имат. А колкото до любовта в тази й форма, която чакат, най-вероятно е съвсем наблизо, а докато тя дойде just have *** :P Приятен уикенд на всички влюбени и невлюбени (няма да ви делим, я)!
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Trinity333 ( преди 15 години )
Изобщо не ти е уместен примера наистина. Да не говорим, че силно ме съмнява депресията ти при гореописаната картинка...
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар