По последна информация Ева Лонгория пак е в лигата на необвързаните жени. Актрисата е скъсала и с последния си приятел Ернесто Аргуело. Двамата изкараха заедно само няколко месеца след като се запознаха в нейното ТВ риалити за запознанства "Ready For Love".
Лонгория първоначално отрече клюките, че е скъсала с Ернесто, но след това разкри, че в действителност двамата са решили да си останат само приятели.
Ева каза: "Ние наистина започнахме отношенията си като приятели и се надявам да си останем такива!"
Двойката беше на романтична почивка в Марбея, Испания само преди две седмици. Те също така са посетили родината на Ернесто - Никарагуа и Ева се е запознала с роднините на 34-годишния красавец.
Въпреки че са поели по различни пътища след 4-месечната си връзка, двамата нямали лоши чувства помежду си. Причината за раздялата им била натоварения начин на живот на брюнетката.
Лонгория, която стана звезда благодарение на участието си в успешния сериал "Отчаяни съпруги", така и не може да намери щастието в любовта вече доста години. Нейният брак с баскетболната звезда Тони Паркър приключи с негова изневяра през 2011 година. След това тя имаше връзка с брата на Пенелопе Крус - Едуардо, както и със състезателя по американски футбол Марк Санчес.