IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Ботоксът причинява депресия?

15 април 2013 08 40

Разкрасителната процедура временно „замразява“ мускулите на лицето и пречи на усмивката

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

Усмихнатият човек е щастлив човек. Усмивката е отражение на вътрешната хармония и приповдигнатото настроение. Често хората печелят доверието и симпатиите на останалите, само като се усмихват. Съдейки по това, усмивката е важен фактор за щастието и благополучието на всеки човек.

Какво се случва, когато човек губи способността си да се усмихва? Жените, които си слагат ботокс, за да прикрият бръчките около устните си, са по-склонни да се чувстват депресирани, именно, защото не могат да се усмихват. Процедурата с инжектиране на ботокс действа като временно „замразява“ мускулите на лицето. По този начин мозъкът спира да получава сигналите на щастие, които се свързват с усмихването. Според психолога доктор Майкъл Люис от Университета в Кардиф ботоксът индиректно може да предизвика депресия.

Инжектирането на ботокс е един от най-популярните методи за изглаждане на бръчките по лицето. Предишни изследвания на доктор Луис показват, че третирането на бръчките в други области на лицето правят хората по-малко депресирани. Логиката е подобна на предишната, само че с обратно действие – когато човек не може да се мръщи лесно, той се чувства по-щастлив.

Изразите, които всеки човек прави с лицето си, влияят на неговите емоции и чувства. Хората се усмихват, защото са щастливи, но усмивката също може да ги ощастливи. Процедурите с ботокс пречат на човека да прави определени изрази и физиономии с лицето си. Съществуват някои доказателства, че хората, които имат ботокс в челото си, стават по-наивни. Това се дължи на факта, че те вече не могат да вдигат вежди от изненада или скептицизъм, пише вестник Daily Mail.

Автор на статията:
Милена Алексиева

КоментариКоментари