IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Кренвиршът – враг на секса

14 декември 2010 10 12

Колбасът имал много вещества, които вредят на здравето

Снимка: Dreamstime

Снимка: Dreamstime

Не че кой знае колко сме си падали по тях, но сега се оказа, че честата консумация на кренвирши може да доведе до сериозни проблеми в интимния живот, както на мъжа, така и на жената.

Американски изследователи са открили, че кренвиршите много често съдържат редица добавки, които са вредни за здравето и водят до сексуални разстройства при представителите на силния пол.

Това се отнася особено за нитрита и нитрит-натрия, както и към някои други видове соли, които често се използват при производството на кренвирши, бекон и шунка.

Тези вещества могат да си взаимодействат със стомашните киселини.

Хората, които редовно консумират подобни продукти, е с 30% по-вероятно да развият рак на пикочния мехур.

Учените са анализирали състоянието на 300 хиляди доброволци на възраст от 50 до 71 години.

Те са били помолени да запълнят анкети, в които да посочат какви видове месо предпочитат. Изследването е продължило 8 години. След като е приключило при 854 доброволци е бил открит рак на пикочния мехур.

Оказва се, че те са консумирали храните богати на нитрит и нитрит-натрий. Тези мъже са изпитвали болка, докато са правили любов.

Учените предупреждават и дамите за негативното влияние върху секса на кренвиршите, бекона и шунката. В зряла възраст, любителките на кренвиршите, също са имали неприятни усещания по време на интимните контакти.

В същото време редовната консумация на натурални говежди изрезки (станали популярни в България като "дупета"), напротив значително намаляват риска от онкологични заболявания на отделителната система и съдействат за запазване на пълноценната потентност.

Разбрахте ли сега?

КоментариКоментари

fa7al_error ( преди 14 години )
Кренвиршът - враг на здраветоМразя кренвирши.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар