Първо, помислете си хубаво как ви карат да се чувствате цифричките, изписани на кантара. Ако загубата на тегло отпразнувате с огромна шоколадова торта или пък няколкото килограма повече ви карат да не ядете в идващите десетилетия, по-добре изобщо не се качвайте на кантара.
От друга страна, ако показателите му само ви ориентират дали се храните правилно или трябва да наблегнете на тренировките без да изпадате в крайности, е по-добре да му се доверите.
Второ, теглете се само сутрин. Да скачате на кантара след всяко хранене, след всяка тренировка, просто няма смисъл.
Резултатите, които ще видите, няма да са никак реални и само ще се разочаровате.
Третият ни съвет е да не разчитате изцяло на показателите на кантара. В повечето случаи домашните такива не са никак точни и е по-добре да следите теглото си само ориентировъчно.
Съвсем пък ненужно е да се теглите на различни кантари и да се впечатлявате от резултата. Както ви казахме, повечето уреди не са съвсем точни и могат да показват различни цифри за едно и също тегло.
Четвърто, не забравяйте да погледнете дамското си календарче преди да се претеглите. В последната седмица преди цикъл и по врема на менструацията, в тялото се задържа много повече вода от обикновено и килограмите са повече.
Това изобщо не означава да изкарате в глад месечния си цикъл, от което може само да ви прилошее, а да продължите да се храните здравословно и да изчакате „критичния“ момент да свърши, за да се претеглите отново.
И пето – не разчитайте само на кантара, за да следите успеха си.
Можете да измервате обиколката на ханша и бедрата всяка седмица или пък следете теглото си по дрехите, които носите най-често. Ако копчето на дънките спре да оставя белег на корема, значи сте на прав път.
В крайна сметка най-важно е как изглеждате, а не колко тежите. Щом от огледалото ви гледа усмихнат и щастлив човек, значи от кантарчета просто няма нужда.