IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Големите секс- предразсъдъци

4 февруари 2010 12 52

Една красива връзка може да се превърне в ужасно мъчение, ако човек слуша „хората“

Отпуснете се и се радвайте на връзката си, не търсете кусури. Снимка: Dreamstime

Отпуснете се и се радвайте на връзката си, не търсете кусури. Снимка: Dreamstime

Събота, поредната сесия приятелска психотерапия се развива на съседната маса.

Три приятелки се оплакват от гаджетата си с изрази, сякаш изрязани от списания и прилепени към собствените им животи без никаква редакция, без никакво огъване според собствената гледна точка.

Основните им проблеми бяха „не правим достатъчно секс“, „любовната игра не е достатъчно продължителна“, „не получавам оргазъм или получавам само един“, „правим го по един и същи начин“.

И трите имаха вид на несполучили в опитите си за намиране на Философския камък алхимици.

Знаеха някакви рецепти, но когато започнеха да ги прилагат на практика, нещо все не се получаваше.

Вероятно тези трите ще си останат завинаги недоволни поради простата причина, че техният сексуален живот е подчинен на максимата „какво ще кажат хората“.

Или иначе казано – правят секс с предразсъдъци. А от това по-трагично за една връзка са само предразсъдъците към самата връзка, но и на тях ще им дойде времето.

Предразсъдък номер 1: Мъжете са секс машини, ако не ме иска по 4 пъти на ден, не ме обича

Никога не са били. В повечето случаи са се правели, защото и те се ръководят от същите предразсъдъци.

В твоята собствена връзка „нормално“ е толкова пъти в месеца, колкото го правите. Това, че единият не е отговорил на желанието на другия един или два пъти в месеца не е повод за „изясняване на отношенията“.

Предразсъдък номер 2: С времето правим все по-малко секс, нещо става

Да, това, което „става“ е нормалният ход на една връзка. След бурното начало има момент на отпускане и спокойствие.

Много вероятно е и при двамата да се случи едновременно, така че не търсете хиляда и една причини за това, че не ви се прави секс всяка вечер, а просто се наслаждавайте на укрепналата си връзка.

Предразсъдък номер 3: Правим го прекалено еднообразно

Ако ви харесва, значи всичко е наред. И крем карамелът се прави по един и същи начин от няколко века, но на никой не му е хрумнало да му променя рецептата.

Всички съвети, които сме ви давали и ще даваме за „разбиване на рутината“ са за ползване в случаи, в които и на двамата ви е омръзнало и искате да опитате нещо ново.

Пък и можете ли да отречете, че задната прашка просто е най-добрата поза, без значение какви завъртени неща пише в Кама Сутра?

Така че следващият път, когато седнете да се „оплаквате“ на приятелките си, се замислете дали това, което ви пречи, ви пречи наистина или просто не сте успели да се вмъкнете в нечии рамки.
 

КоментариКоментари

vesel4yn ( преди 15 години )
обсолютно е вярно за предрасъдъците... а един от големите предрасъдъци е че качествения секс е сведен просто да механичната му форма на генитално търкане и съсредоточаване количествено върху това... никой не му пука за любов и отношение ... просто няма от къде ... аз ви препоръчвам масаж, тантра и поцялостно възприятие на партньора... тялб, душа... Ето ви видео демо за ТАНТРА МАСАЖИ http://newtantra.blogspot.com/2009/04/18.html
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Shana ( преди 15 години )
асоцияцията с крем карамела е страхотна! :D :D
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
Valenc ( преди 15 години )
puhche705, колкото и да не искаш да го признаеш, именно "задната прашка" е едната от двете пози, които доставят най-голямо удоволствие И НА ДВАМАТА партньори! Айде стига женски егоизъм :)
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
ричи ( преди 15 години )
Ти къде ги направи тези статистически проучвания?На околовръстното шосе ли?
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
ричи ( преди 15 години )
Абсолютно *** и изтъркана статия.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
first choice ( преди 15 години )
Много добра статия наистина:)
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
ev4etolongoria ( преди 15 години )
keiti ( преди 15 години )
E, kakvo da ti kaja, srednostatisti4eskiqt bulgarin e taka: prust da mu pokaje6 - 6te se razhili, za sex da 4ue - stava mu;)
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
male-male ( преди 15 години )
Ето това имах предвид - съвсем за четене е, картинки няма особено много, доста интересна е и при това е ... писана от монах. Само една от главите е посветена на сексуалните взаимоотношения (стилът е по-скоро делови, извращения липсват) и за мен остава загадка, защо бг. фолколорът я асоциира именно с нея. Някои нейни аспекти не са особено актуални исторически и топологически, но при всички случаи си струва да се прочете.
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
wildprincess ( преди 15 години )
Тя не е за четене.И там няма нищо ново!:))
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар