И като заговорихме за първа среща, няма как да не отбележим, че има жени, на които всъщност изобщо не им пука дали ще се обади или няма да се обади.
Някои дами обичат да спазват максимата „Живей за мига“ и изобщо не възнамеряват да прекарват дълги часове в обмисляне как да върнат това, което вече е минало.
В морето има много риба и не е чудно, че има хора, които предпочитат разнообразния улов.
Но какво ги кара да предпочитат полигамията, вместо дългата моногамна връзка? Някаква несигурност? Страх от обвързване? Не. Виновни са гените.
Данните от изследване на австралийски специалисти показват, че жените с по-голямо генетично разнообразие имали повече сексуални партньори.
След като са анализирали група гени, свързани с имунната система, учените от университета на Западна Австралия смятат, че могат да обяснят защо някои жени имат по-активен сексуален живот от други.
Специалистите допускат, че въпросните гени правят представителките на нежния пол по-привлекателни за потенциалните партньори.
Според професор Лий Саймънс от изследователския екип носителките на разнообразен набор от гени имат повече защити срещу евентуални инфекции.
Учените смятат, че това генетично предимство влияе върху избора на сексуален партньор.
Когато го търсят, на подсъзнателно ниво хората залагат на човек, който има различни гени от техните собствени.
По този начин се увеличава шансът за създаването на поколение с по-голямо генетично разнообразие. Логично е тогава дамите с по-разнообразни гени да могат да се "сработват" с повече мъже.
Специалистите обясняват, че специфична група гени, свързани с имунитета и известни като главен комплекс за тъканна съвместимост /MNS/, влияят върху избора на партньор.
За да тестват дали генетичното разнообразие оказва ефект върху броя на сексуалните партньори, учените са изследвали 74 жени, които трябвало да отговарят на въпроси за половия си живот.
Специалистите са установили, че тези от тях, при които било открито по-голямо генетично разнообразие, са имали повече сексуални партньори през живота си.
Ами няма лошо в крайна сметка. Както е казал Мечо Пух: „Колкото повече, толкова повече.“