Една война продължава да се води откакто жените са получили сегашното си „окосмяване“ и май не дава прогнози, че скоро ще спре.
Сексапилните блондинки и страстните брюнетки продължават да се борят за доминация в мъжките очи и това кара изследователите да не престават да ги съпоставят.
Сега те заключиха нещо, което май се знае отдавна.
Мъжете мечтаят за блондинки в спалнята, но когато стане време за женитба, предпочитат тъмнокосите.
От зората на времето нежният пол си задава въпроса какви жени обичат мъжете - брюнетки, блондинки или червенокоси.
От доста дълго време се смята, че природата на жените е пряко свързана с цвета на косата им.
Блондинките са набедени за глупави, брюнетките - за сериозни, а сексуалната енергия на червенокосите просто няма край.
Въпреки това много проучвания опровергават тази теория.
„Със сигурност можем да кажем едно - мъжете по-често предпочитат блондинка в леглото, но брюнетка пред олтара. Брюнетките са чувствителни и са идеалният партньор“, обясняват учените, проучили най-различни господа.
Спорът обаче все още не е напълно изяснен, защото въпреки всичко водещ показател за избора на мъжете са чувствата. А те не се влияят от цветове и багри.
Още багри:
Сексуалното привличане (Част 1 - багрите)
Мерилин Монро е най-великата блондинка