Чудите ли се кои дамски чанти ще са актуални тази пролет? Има един модел, който ще става и за лятото. Изключително кокетен, той е онова, от което се нуждаете за някой специален повод, излизане на бар или почивката на морето.
Всички дамски миничанти с малка дръжка, които да носите в ръката си или плътно по рамото, са актуални този сезон. Но ако видите такива, направени изцяло от топчета мъниста или от плат, с такава защита отгоре, не се учудвайте. Въпросната тенденция отпреди години се завръща.
Оказва се, че въпросните дамски чанти с мъниста са една от маниите на жените в Ню Йорк. Те се съчетават с обувките на висок ток и дрехи в ярки цветове. Но могат да бъдат чудесно допълнение към вашата визия с по-тъмни тонове.
Наред с всички аксесоари с цветни мъниста, за сезон пролет/лято 2022 ще виждаме и такива с перли. Някои дамски чанти са съставени целите от такива, добре свързани една с друга. На други пък само дръжките може да са направени така.
Дамски миничанти с мъниста – кои са най-актуалните модели?
Като продължение на стила 2YK, ще откриете много шарени чанти от мъниста. Едни са тип кесия, докато други са под формата на плик. Може да имат усмивки или разни символи по тях, направени от цветните топчета.
Трябва да отбележим, че тази пролет са на мода по-натрапчивите цветове. Ето защо не се учудвайте, ако виждате чантички от яркорозови, зелени, оранжеви или сини мъниста.
1. Дамска микрочанта
Този модел наподобява онези от кожа, които някои известни личности като Кайли Дженър, Ким Кардашян и Хейли Бийбър носеха миналата година. Само че е направена от мъниста. Може да бъде с миниатюрни дръжки и златна/сребърна верига, с която да я носите през рамо. Не побира почти нищо, освен пакетче дъвки или пък запалка, но пък е доста сладък аксесоар.
2. Перлено съвършенство
Изцяло ръчна изработка от перли, подходяща за по-специален повод. Този модел е с малка платка отгоре и стабилна къса дръжка. При това може да побере поне телефон, пакет носни кърпички и червило.
3. Цветна кошница
Тази миничанта наподобява плетените кошници с по-стабилни дръжки, които носим за плаж. Но е от ярко оцветени мъниста.
4. Клъч
Друг модел, който има квадратна форма и прилича на клъч. Разполага с верига, с която да го носите през рамо.
5. Калъф
Подобно на малките кожени калъфчета, които излязоха през последната година, има и такива от мъниста. Те са за мобилен телефон и нямат ципове. Но пък са изцяло от мъниста и корда, с дълга дръжка.