.................
Това многоточие е най-доброто начало на поредното виртуално пътешествие до райски острови в Индийския океан.
Извинете ме за ексцентричността, но след толкова изписани хвалебствени слова (тъй като словата няма как да са други, освен хвалебствени), наистина изпаднах в безмълвно състояние.
Толкова безмълвно, че още не мога да избера подходящите думи и да ги съчетая по най-добрия начин, за да бъда възможно най-изчерпателна и красноречива в разказа си за Сейшелите.
Но да не ме разберете погрешно - не вдъхновение ми липсва. При подобни гледки то е най-естественото, което може да се случи на всеки човешки индивид.
Островна поезия.
Това словосъчетание ми хрумна, след щателно претърсване на всяко кътче на мозъка ми.
Островна поезия, разливаща своите бели пясъци в Индийския океан, на около 1600 км от Африка, североизточно от Мадагаскар, на юг от Мавриций и Реюнион и на югоизток от Малдивите.
Официалното наименование на Сейшелите е "република Сейшели": островна държава с 25 административни региона, състояща се от 155 острова. Само 33 от тях са обитаеми.
Островите са разделени в няколко групи: Гранитни, Северни и Южни коралови, Амиранти и острови Фаркухар и Алдабра.
Основният е Махе и се намира на Гранитните острови. На него живеят 90 % от населението. Там е и сейшелската столица Виктория.
Интересен факт е, че всъщност Сейшелите са били ненаселени (т.е. няма "местно население") и затова общността им се състои от имигранти: от Франция, Африка, Индия, Китай и Великобритания. Основните езици са английски (не е изненада, нали?), френски и сейшелски креолски.
Основната религия е християнството, така че при евентуално посещение, едва ли ще изпитате културен шок.
Поради късното заселване на островите (едва през 18-ти век), негативното влияние върху флората и фауната не е толкова осезаемо, колкото на други островни държави (като Хаваите и Мавриций). Все пак, за съжаление, и тук има напълно изчезнали видове - сейшелски папагал, соленоводен крокодил.
Сейшелите си имат около стотина ендемични видове растения, например палмата Коко де мер и т.нар. Медузено дърво.
Най-подходящите месеци за почивка са март, април и май, тъй като тогава температурите са по-високи и няма валежи. Все пак добрата новина е, че повечето от островите са извън обхвата на циклоните, така че страшните бури са рядкост.
Вижте чудесните снимки от Сейшелите в галерията ни.
Вълнуващи разкази от дневниците на Сейшелите
9 юни 2010 09 58Поредната ни вълнуваща спирка в Индийския океан е на Сейшелите

Вълнуващо небе, вълнуващ плаж...Снимки: Picstropical
Сподели
Коментари


Коментари


Обзе ме спокойствие и желание да правя добро,докато гледах островната ви поезия!...И съжаление,че предците ми не са емигрирали там..
Отговори
Сигнализирай за неуместен коментар
1 - 1 от 1