Да отидеш на море е нещо толкова просто, а понякога тъй трудно постижимо.
От него могат да те разделят множество фактори, като неспособността да спестяваш или шефът, който не те "пуска в отпуск".
Достигнеш ли го веднъж обаче, то измива всичко неприятно и "градско" - безизразните лица от улицата, жегата в градския транспорт и целия ти житейски график.
Морето е толкова силно. То има свой собствен живот и докато си край него, ти също ставаш част от соления безкрай.
Значение нямат нито дните, нито парите, нито проблемите. Поне през седмицата, прекарана в каравана или на палатка до морския бряг.
Това е единственият начин истински да се докоснеш до морската магия - като прекараш няколко дни непосредствено до нея, без излишен лукс, суета и силиконови усмивки.
Само така ще можеш да напишеш истински морски дневник, буквално и преносно, и да го носиш със себе си навсякъде.
Връщането в реалността, тоест на работното място, вече сме ви казвали как да преживеете. Но истината е, че шокът от напускането на морските шир и спокойствие ще ви застигне, независимо от всичко.
Този шок е най-сигурното доказателство за това колко пълноценна е била почивката.
И най-накрая, не трябва да се забравя, че всеки дневник има своя край.
Отворете кафявото бутонче горе, чиито страници са изписани с незабравими солени слова.
Морски дневници
26 юли 2010 08 42Край морето всичко губи своето значение и този факт превръща морската почивка в най-пълноценната

Преживяването е неповторимо. Снимки: Dreamstime
Сподели
Коментари


Още от Животът
Коментари


ми викай му както искаш, за мен си е *** плосък хумор!
Отговори
Сигнализирай за неуместен коментар

Не знаех, че му се вика "статия"! Моля за извинение!
Отговори
Сигнализирай за неуместен коментар

супер *** статия (не тази на тялото). и ми писна от думата "кифла". ;)
Отговори
Сигнализирай за неуместен коментар

Ок, ама това ми се стори по-забавно :-)http://webcafe.bg/id_73037972_Plajniyat_dnevnik_na_edna_kifla
Отговори
Сигнализирай за неуместен коментар
1 - 4 от 4