IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Какво се случва като спрете достъпа си до социалните мрежи за седмица?

12 декември 2016 16 00

Не, животът не свършва!

Снимка: Reuters

Снимка: Reuters

Представяте ли си света без Фейсбук, Туитър, Инстаграм и Снапчат? Вероятно не. Но ако сте на възраст над 25 години сте живели във времена, в които детството и пубертетът бяха повече от селфита, онлайн игри и клюкарене в социалните мрежи. И денят ви не бе по-скучен, лишен от информация и безцелен!

Какво би се случило, ако спрете достъпа си до социалните мрежи за седмица?

Недейте така, не е чак толкова лоша идея. На практика ще откриете доста ползи и може и да го превърнете в традиция поне на 2-3 месеца, защото ...:

1. Ще установите, че имате доста въображаеми приятели

Особено ако сте свикнали да споделяте какво ви се случва в мрежата. И ето, че при първата „криза“ за деня ще се наложи да споделите с реален приятел! Такъв, който няма да ви отговори с емотиконка, а ще може да ви влезе в положение и дори да ви успокои качествено по телефона. Хубаво е, нали?

2. Ще спите по-добре

Вероятно защото няма да ровите в дисплея посред нощ и така няма да дразните очите и нервната си система. В резултат сънят ви ще е по-дълбок, по-качествен и ще се събудите по-отпочинали.

3. Ще бъдете по-малко напрегнати и стресирани

Да си редовен и последователен в социалните мрежи изисква усилие. Влагате много емоции, гледайки чуждите постове и обмисляте какво да поставите в своя профил – това си е напрежение, което ви прави по-раздразнителни и разфокусирани през деня.

4. Ще бъдете по-ефективни на работното място

Още първия ден ще забележите колко работа може да отметнете за два пъти по-малко време, когато не ровите в социалните мрежи.

5. Получавате по-качествена информация

И все пак, няма да останете „на тъмно“! Спрели сте достъпа си до Туитър и Фейсбук, а не до интернет. Което означава, че пак ще получавате доста и различна информация, само че от по-прецизирани и надеждни източници. Може да проверите новинарските сайтове или дори да хвърлите око на някой таблоид за почивка, вместо да четете различни „умни мисли“, да си обработвате фермата и т. н.

Автор на статията:
Tialoto.bg

КоментариКоментари