Майката или таткото, извършващи гореописаните дейности, обикновено се издигат в очите на гледащия до статута най-малкото на супер герои.
Всъщност не е толкова трудно, нито пък страшно. Само трябва предварително да знаеш какво трябва да правиш и да се опиташ да не трепериш от главата до петите. След третия път ще ти се струва, че къпането на деца ти е било хоби от малка.
Кога ще къпеш бебето си, зависи изцяло от теб. Обикновено малчовците влизат в коритото вечер, за да спят после буквално като къпани. Не е драма и ако на единия ден го изкъпеш сутринта, а на другия – вечерта.
Все пак се смята, че е хубаво къпането да се случва по едно и също време на деня, за да свикне детето на режим. Родителите му също.
Температурата на стаята, в която го къпете трябва да е 22 градуса. Вероятно един или два градуса няма да са проблем.
Като говорим за стаята, можеш да избираш между банята, масата в хола, леглото в спалнята или широкия плот в кухнята – важното е да ти е удобно, да имаш достатъчно място и да е топло.
Докато къпете бебето си (като говорим в множествено число имаме предвид майките и татковците на куп), забравете за всичко останало.
Няма телефони, няма звънящи на вратата съседки, няма извиращи супи, нищо.
Не изпускайте бебето си от поглед, защото то само чака да се разсеете, за да нагълта сапуна, да изплиска водата или и двете едновременно.
Облечете си нещо удобно, приберете косата и висящите бижута и се отдайте на забавление. Така де, на къпане.