Настъпи и най-благодатното време за любителите на киното. На 13 ноември стартира „Киномания 2009“.
Най-новият филм на Карлос Саура - "Аз, Дон Жуан" ще открие 23-то поредно издание на фестивала, като актьорът от лентата Лоренцо Балдучи пристига у нас специално за събитието.
Двайсет филма, произведени през 2009 г., пристигат специално за престижния форум, съобщиха организаторите.
8 са късометражните ленти, 78 - пълнометражните, а 9 са заглавията с музикален акцент, които киноманите ще могат да гледат в Зала 1 на НДК и съседното кино "Люмиер", в Дома на киното, "Одеон" и Европа синема.
Разделите, в които са разпределени филмите са съответно: американско независимо, азиатско, британско, българско, германско, испанско, италианско кино, класики, късометражни филми и музика.
Леонардо ди Каприо, Антъни Хопкинс, Уди Алън и скандалният Ларс фон Триер са само малка част от имената, които организаторите на „Киномания“ спрегнаха, а от тази година, за радост на най-малките ще има и специална селекция анимационни филми.
Определено ще има какво да се види, така че ви предлагаме да скочите в галерията и да разгледате програмата с филмовите акценти.
Билетите за феста ще са по 10 и 8 лв., и с намаление за ученици, студенти и пенсионери - по 6 лв. Ще се продават в билетния център на НДК.









Жена наби и души мъжа си в София
"Спаси София": ПП-ДБ предлагат двойно по-скъпо паркиране без истинска реформа
James Webb открива следи от първите гигантски звезди
Американски физик за възможността 3I/ATLAS да има извънземен произход
Втора мощна слънчева експлозия за денонощие
Китай отложи завръщането на „Шънчжоу-20“ след сблъсък
Краят на хегемонията наближава: Лудогорец е посмешище, а Левски лети
ВИДЕО: Арда - Левски
ВИДЕО: ЦСКА - Монтана
ВИДЕО: Черно море - Лудогорец
Лесни трикове за намаляване на кортизола
Спектакълът „В зеницата на самотата“ на Диана Досева ще бъде представен на Фестивала на авторския театър
От хип-хоп клубовете в Харлем до подиумите на Висшата мода – историята на streetwear стила
Микроизневяра – какво представлява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Само 40% от българите водят здравословен начин на живот, показва голямо здравно проучване
Какво е наследствена непоносимост към фруктоза?
Какви ползи ни носи райската ябълка?
Остави коментар