Нагласите, ценностите и визиите за живота често са основополагащи за мястото ни в него. В крайна сметка всичко е в ума на човека и колкото и да са големи целите му, той трябва да има правилната настройка, за да ги постигне.
Без значение какви качества притежавате, отворете ума си към следните житейски нагласи, за да вървите напред с вяра и самочувствие:
1. Позитивизъм: Позитивните хора вярват, че могат да имат положително влияние върху света. Те го разглеждат в реален план и си представят какъв искат да бъде. След това действат в тази посока.
За разлика от тях негативните хора се страхуват, че могат да въздействат негативно на развитието му и на тези около себе си. Те виждат проблеми навсякъде, представят си как могат нещата да станат по-зле и отказват да действат от страх да не допринесат за влошаването на нещата.
2. Емпатия: Емпатичните личности се опитват да разберат какво мотивира и вдъхновява останалите и се стараят да им помогнат в реализирането на целите им. Те са екипни играчи по природа и помагат за съхраняването на екипа.
Егоцентричните личности от друга страна абсорбират емоциите и идеите на другите, защото си мислят, че светът се върти около тях. Те се отчуждават лесно от колегите и клиентите си.
3. Обективност: Обективните хора са стратези и тактици. Те поставят фактите на земята, дори и тези факти да са неприятни и дори болезнени.
Субективните господа не могат трезво да преценят ситуацията. Те подбират само фактите, защитаващи тяхното мнение или това на близките им. В резултат на което стават слепи за чуждите идеи, които може и да са по-добри.
4. Търпение: Търпеливите личности знаят кога трябва да изчакат за действие и кога да оставят другите хора да си свършат работата. Те осъзнават ясно, че останалите имат свой ритъм и динамика на работата.
С нетърпеливците обаче много трудно се работи, защото те внасят напрежение и често задушават другите, непозволявайки им да си свършат работата, като ги пришпорват постоянно.
5. Щедрост: Щедрите хора искат да споделят с останалите това, което имат и което са научили. Те са наясно, че колкото повече дават, толкова повече ще получават. Този типаж често генерира около себе си много хора.
Стиснатите са доста по-тесногръди. Те вярват, че животът е една игра и в нея печели този, който има повече. По тази причина свирепо пазят всяка своя вещ и стотинка и често животът ги ощетява откъм големи възможности за развитие.
6. Благодарност: Благодарните хора оценяват всичко, което притежават. Те са наясно, че успехът изисква голямо усилие и не пропускат да благодарят и да компенсират всеки, помогнал им да го постигнат.
Неблагодарниците от своя страна са вечно недоволни от живота, защото колкото и да имат, никога не им е достатъчно. Те постоянно се чувстват мизерно без значение колко са постигнали и къде се намират в живота.




Продължителните разходки удължават живота
Как са свързани бракът и дълголетието
Късна емисия
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
В Китай се готвят да изстрелят ракетата Long March 2F с пилотирана мисия Shenzhou 21
SpaceX разработва „опростен“ подход към лунната мисия Starship
Как един защитник се превърна в голмайстора на Тотнъм
Одобриха продажбата на ЛА Лейкърс в НБА
Само един мач ще се изиграе на Боксинг Дей от Висшата лига
Уелсци шокираха Франк Лампард и лидера в Чемпиъншип
Дневен хороскоп за 1 ноември, събота
Михаела Филева влиза в главна роля в мюзикъла „Тайната на музиката“
4 задължителни неща, които трябва да носите на Задушница
Cebu Pacific наема самолети от „България Еър“ за натоварения зимен сезон
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Остави коментар