IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Chernomore Start.bg Posoka Boec

Лъжите, с които се убеждавате да останете на работа

29 декември 2014 09 22

Която не понасяте!

Снимка: Thinkstock

Снимка: Thinkstock

Изправете се срещу истината и отговорете честно – харесвате ли работата си? Никой друг не ви слуша – сега сте сами със себе си, така че давайте смело. Ако отговорът ви е „да“, то поздравления – вие сте от щастливците, които ходят всеки ден с желание на работа.

Ако пък сте отговорили с „не“, значи определено имате нужда от пълна промяна или поне само професионална. В случай, че не ни вярвате, вероятно ще се съгласите с нас, прочитайки кои са скандалните лъжи, с които човек сам убеждава себе си да остане на някоя кофти работа.

Прочетете ги и осъзнайте истината за себе си. Не забравяйте, че винаги има шанс нещата да се развият в по-добра посока за вас.

„Не е чак толкова лошо“

Може би работата ви наистина не е чак толкова лоша, или може би само се самозаблуждавате. Кога за последен път получихте увеличение на заплатата, бонус? Шанс за израстване или просто шефско потупване по рамото за добре свършената работа?

„Увеличението на заплатата ще дойде скоро“

Малко вероятно. Повечето компании не обещават увеличение на заплатата на определен период от време, така че е безсмислено постоянно да се надявате на такова – освен ако вашата фирма няма подобна практика. Освен това повечето пъти дори да се случи увеличение, то е толкова минимално, че то бива „изядено“ от инфлацията и увеличените разходи за живот.

„Моята упорита работа в крайна сметка ще се отплати“

Още една лъжа, с която се самозалъгвате. Упоритата работа в продължение на много време може да се отплати по няколко начина, които вече споменахме – повишение, увеличение на заплатата, бонуси. В случай, че до този момент не сте получили нищо подобно, не залагайте много на тях.

„В крайна сметка ще ме повишат, защото заслужавам“

Това, че вие смятате така, не означава, че и вашият шеф е на същото мнение. Освен това много пъти човек не получава това, което заслужава. В някои компании израстването на даден човек може да се дължи на много други фактори, но не и на упоритата му работа и дългогодишен труд в името на фирменото благо. Нечестно, но факт.

„Едночасовото пътуване до работа не е чак толкова нетърпимо“

Замислете се – ако отделяте по един час в посока, за да стигнете до работното си място и после да се приберете вкъщи, това са два часа от общо 24 часа в денонощието. Прибавете още 9 часа за работа (8-часов работен ден + 1 час обедна почивка) и това прави 11 часа от вашия ден, отделени за работата ви. Колко часове ви остават за личен живот, любим човек, семейство и приятели? Развивайте повече своите качества, за да бъдете по-конкурентоспособни и да успеете да си намерите по-добра и близка работа до дома си.

„Моят шеф всъщност не се държи толкова неуважително към мен – понякога той е рязък с всички“

Има ли причина да оправдавате своя гаден шеф? Той се държи зле както с другите, така и с вас, и често си позволява много повече, отколкото трябва. А вие все още работите за него и го търпите....

Автор на статията:
Милена Алексиева

КоментариКоментари