Необходими продукти:
За самите еклери:
1 ч.ч. вода
½ ч.ч. олио
1 ч.ч. брашно
3 по-големи яйца (или 4 по-малки)
За кремчето:
½ л. прясно мляко
5 пълни лъжици брашно
7-8 лъжици захар
50 гр. масло
½ ч.ч. вода
3 ванилии
Начин на приготвяне:
В дълбок съд поставете водата и олиото за тестото да заврат, след което добавете брашното и бъркайте няколко минути, докато сместа се сгъсти. Махнете от огъня и оставете да се поохлади.
След като сместа изстине, едно по едно се добавят яйцата. След всяко разбърквайте хубаво. Тестото трябва да се получава все по-гъсто и лепкаво.
С лъжица загребвайте от тестото и редете тестени топчета в намазнена тава (или върху хартия за печене).
Еклерите се пекат в предварително загрята на 200 С фурна за около 30 минути.
За да приготвите ваниловия крем, поставете на котлон да заври млякото, в което сте разтворили и захарта.
Прибавете брашното, като преди това сте го размили леко с вода. Бъркайте сместа непрекъснато за няколко минути, прибавете маслото и бъркайте още малко. Накрая добавете и ванилиите.
След като сте изпекли еклерите, ги оставете да поизстинат. Внимателно ги разрежете през средата и с малка лъжички ги пълнете с крем.
Кремът директно залепва двете половини на еклера, така че няма опасност да се разтече навсякъде извън него.
Готовите еклери се посипват с пудра захар, а могат да се украсят и тънки ивички течен шоколад.
Пухкави еклери с ванилов крем
18 май 2009 12 13Бъдете послушни и не се изкушавайте с нищо през седмицата, а за уикенда си подарете порция домашни еклери

Десерт да послушници. Снимка: dreamstime
Сподели
Коментари


Коментари
