PDA

View Full Version : Запек! :(


Страници : 1 [2] 3

kapris
29th April 2007, 10:28
Момичета, много вимавайте с тези разхлабителни! Използвайте само природни продукти като чайове, зеленчуци, мед ,плодове,киви,сини сливи, диня, овесени ядки , ленено семе и много вода.И не редовно с години като Неличка, защото вижте какво стана с нея, явно чревната лигавица и е изтъняла много от тези лекарства. В краен случай клизма, йогите са доказали ,че са полезни, но и с тях не бива да се прекалява.

Мария Василева
29th April 2007, 11:53
Много си права, kapris - дано има кой да те чуе.. :cry:
мен след операцията ме беше страх да остана без някакво слабително средство, но веднъж, тъй се случи, че нямах подръка, не ми се иизлизаше да купя и така минаха няколко дена и видях, че и без тях може!! разбира се, има моменти, в които човек трябва да си помага, но НАИСТИНА НЕ БИВА ДА РАЗЧИТА НА ТЯХ ПОСТОЯНННО.има толкова други обикновени начини...

flakita
2nd May 2007, 04:33
Оххх момичета здравейте пак! Днес пих чай от "сена". Пратиха ми го специално от България. Ефект-НУЛА! Пак не знам си колко време не съм хоила до тоалетна :( ! А най-големият проблем, е че утре имам една презентация и си купих специално за тоя случай едно потниче, проблема обаче, е че е доста по мен и личи и малко даже да ми е изпъкнал корема :( . А сега особено не е хиииич добре корема ми :cry: !!!
Мерси, на тези, които са прочели поредните ми оплаквания :( . Оценявам това, че още не сте ме изпъдили от форума, заради това, че само се оплаквам :oops: . Отворих си цяла тема(тази) и само си се оплаквам :oops: :oops: .
Стискай те палци утре всичко да е ОК :? !
Мерси предварително..

cranberry
2nd May 2007, 13:16
Пуснаха ли MOVICOL в България?
освен това, една позната-фармацевт препоръча Lactulosa, Glycilax, Microclyst - били едни от най-добрите лаксативи

daniella
2nd May 2007, 16:23
Аз пих MOVIKOL 4 дни без да отида и 1 път по голяма нужда,нищо не ми помогна(знам че не е отговор на въпроса ти) :wink: .Cranberry,какво стана с магнезия?Имаше ли ефект при теб?

Ади
2nd May 2007, 16:47
Извинявам се много, че нямам време да изчета всичките 11 страници, но реших да пробвам и аз да помогна, пък ако се повтарям, може да ми изтриете мнението - няма да се сърдя :wink:
Както е писано вече, кисело мляко и сушени или пресни сливи и смокини, портокали, грейпфрути, киви. Сутрин на гладно - чаша топла вода. Зеле (може би с повечко олио), лук/чесън, кафе, мюсли... ябълки евентуално. За по-сериозни случаи - рициново масло, английска сол.
Пробвай и с повече движение, особено в областта на корема - коремни преси, някой и друг гюбек :lol: И пий много вода! Стискам палци!

cranberry
2nd May 2007, 21:08
Cranberry,какво стана с магнезия?Имаше ли ефект при теб?
ами не знам дали от магнезия, щото аз пия от време на време гуталакс или бекунис и последните няколко дни съм ок. но просто гледам да не се оставя да се подуя, да прескоча макс 1 ден. сега си взех колон Ц - фибри ли е, хуск ли е, кво е не знам, вече пробвам всичко. иначе днес съм изпила 6 таблетки магнезий

Мария Василева
2nd May 2007, 23:09
днес научих едно ново средство-разбрах, че е добро- Transilane Sacbets -прахче е и се разтваря. не съм го ползвала.

Здрaвко
3rd May 2007, 01:14
Как ще лекуваш запека, като се изхождаш в седнала поза? Тялото ни не е устроено за това.

Не знам училa ли си биология, но накрая на дебелото ти черво, малко преди изхода има една извивка, ректум. Природата мъдро е направила така, че когато сме прави, или седнали, тази извивка е прегъната и стегната с примка за да не се изсипят отпадъците преждевременно навън. :lol: И за да се отвори прохода човек трябва да клекне. Така сме устроени и това ще ти го каже всяко дете. Ето виж тази картинка (http://squat.beinsa.info/puborectal_sling.png)

Едно време е имало само клекала, както са днес на село и хората не са знаели що е хемороиди, запек и ред други болести.

Но когато човек е седнал, налага се да се напъва за да се изходи, защото ректума е прегънат а прохода затворен, ето така (http://squat.beinsa.info/puborectalis.gif). Това първо ти докарва хемороиди (защото се издуват вените на ректума от прекомерното насилване), второ -- непълно изхождане и трето част от отпадъците се изтласкват обратно в тънките черва.

За повече информация прочети http://squat.beinsa.info

flakita
3rd May 2007, 02:22
Как ще лекуваш запека, като се изхождаш в седнала поза? Тялото ни не е устроено за това.

Не знам училa ли си биология, но накрая на дебелото ти черво, малко преди изхода има една извивка, ректум. Природата мъдро е направила така, че когато сме прави, или седнали, тази извивка е прегъната и стегната с примка за да не се изсипят отпадъците преждевременно навън. :lol: И за да се отвори прохода човек трябва да клекне. Така сме устроени и това ще ти го каже всяко дете. Ето виж тази картинка (http://squat.beinsa.info/puborectal_sling.png)

Едно време е имало само клекала, както са днес на село и хората не са знаели що е хемороиди, запек и ред други болести.

Но когато човек е седнал, налага се да се напъва за да се изходи, защото ректума е прегънат а прохода затворен, ето така (http://squat.beinsa.info/puborectalis.gif). Това първо ти докарва хемороиди (защото се издуват вените на ректума от прекомерното насилване), второ -- непълно изхождане и трето част от отпадъците се изтласкват обратно в тънките черва.

За повече информация прочети http://squat.beinsa.info
Здравно ти ме изуми :shock: :D !
Наистина интересно :roll: . Може би е вярно, но нямам възможност да си инсталирам клекало вкъщи :( ... Но иначе е интересно, ще прочета целият сайт с интерес :) .
Благодаря Ви за всичката нова информация :D .

Nezinka
3rd May 2007, 03:09
е само това оставаше...и клекало да си инсталирам....направо дупка в двора :lol:

flakita
3rd May 2007, 03:31
Хах аз тази година живи и здрави като отида на село ще ходя при съседите да акам, че те имат такова глекало :lol:

cranberry
3rd May 2007, 06:48
днес научих едно ново средство-разбрах, че е добро- Transilane Sacbets -прахче е и се разтваря. не съм го ползвала.
има ли го в бг? пробва ли го?

Здрaвко
3rd May 2007, 07:08
е само това оставаше...и клекало да си инсталирам....направо дупка в двора :lol:
A, няма проблем, щом предпочиташ болестта...

Само се запитай, защо японците и китайците, най-дълголетните нации в света, ползват клекала (http://www.gulbransen.net/photos/japan/toilets/images/01.Japanese-Style.jpg), дори в луксозните им хотели и офиси. А те не са от глупавите хора, да знаеш...

Здрaвко
3rd May 2007, 07:32
Как ще лекуваш запека, като се изхождаш в седнала поза? Тялото ни не е устроено за това.

Не знам училa ли си биология, но накрая на дебелото ти черво, малко преди изхода има една извивка, ректум. Природата мъдро е направила така, че когато сме прави, или седнали, тази извивка е прегъната и стегната с примка за да не се изсипят отпадъците преждевременно навън. :lol: И за да се отвори прохода човек трябва да клекне. Така сме устроени и това ще ти го каже всяко дете. Ето виж тази картинка (http://squat.beinsa.info/puborectal_sling.png)

Едно време е имало само клекала, както са днес на село и хората не са знаели що е хемороиди, запек и ред други болести.

Но когато човек е седнал, налага се да се напъва за да се изходи, защото ректума е прегънат а прохода затворен, ето така (http://squat.beinsa.info/puborectalis.gif). Това първо ти докарва хемороиди (защото се издуват вените на ректума от прекомерното насилване), второ -- непълно изхождане и трето част от отпадъците се изтласкват обратно в тънките черва.

За повече информация прочети http://squat.beinsa.info
Здравно ти ме изуми :shock: :D !
Наистина интересно :roll: . Може би е вярно, но нямам възможност да си инсталирам клекало вкъщи :( ... Но иначе е интересно, ще прочета целият сайт с интерес :) .
Благодаря Ви за всичката нова информация :D .
Ние направихме платформа, подобна на тази (http://www.naturesplatform.com/all_products.html?sid=NP227505-46494-1178170088&a=&p=all_products.html&s=&c=&x=2), всеки селски майстор може да ти я изработи.

Мария Василева
3rd May 2007, 09:49
това за позицията Здравко и много прав- ето ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=5357&highlight=%F5%E5%EC%EE%F0%EE%E8%E4%E8) сме го обсъждали същото!
лекарството го има в Бг. на мен ми дадоха еднократна доза, но не съм го пробвала още. няма нужда засега :wink:

Yana
3rd May 2007, 10:44
Много логично звучи на Здравко идеята но кво да правим ние с кекавите глезени, ако требва да клеча и не ме удържи левото краче ще се заклещия в дупката и ще ми се вакумира задника, после трябва с търнокоп да ме копаят.::))

А за това че са го измислили англичаните изобщо не ме учудва тва е най запечената нация в света, само тук съм виждала библиотеки в тоалетните им включително и на моя, такова светотатство - напъват се да серат и четат класика, в нашият случаи Булгаков, ама с Oxy-то им видях сметката на цялата рода, вече изместихме библиотеката на по прилично място.::))

milqna
3rd May 2007, 20:47
аз също имам подобен проблем... мога да ти кажа много ефективно и изпитано от мен средство. Всяка сутрин на ГЛАДНО по едно КИВИ!!!Ефекта е убийствен :) дано съм ти била полезна :)

Мария Василева
3rd May 2007, 21:52
ха-ха-ха-ха - Яна, разсмя ме! :wink: Браво на тебе :1223: :lachen: :lachen:

milqna, ще го пробваме- звучи вкусно :2034:

Meila
3rd May 2007, 22:20
хайде още някой да сподели впечаткения от Oxypouder ли как беше,намислила съм си да го поръчам!

Yana
4th May 2007, 01:54
Ами аз мнenие съм изказала и няма да се повтарям но който го е пробвал не се е стърпял да сподели новината с роdата и приятелите и оттам вече почва белата::)) За 2 години съм изпратила има няма 80 кутии и даже шиофьорите на българската линия по които пращам понякога ме бъзикат 'Пак ли въздух под налягане''?::))

Пък и няма какво да му се коментира толкова и продукта естествен, и сrтaнични действия няма и резултата е отличен.

Мария Василева
4th May 2007, 08:54
За 2 години съм изпратила има няма 80 кутии и даже шиофьорите на българската линия по които пращам понякога ме бъзикат 'Пак ли въздух под налягане''?::))
:girl_haha: :girl_haha:

cranberry
4th May 2007, 12:23
след няколко дни яко друсане с магнезий + по 10 гр хуск (colon C) преди закуска и преди ве4еря (така пише в упътването) - съм супер в 00, да чукам на дървета. да видим до кога.

daniella
4th May 2007, 16:47
:lol: :lol: ...друсане с магнезий :lol: cranberry по колко млгр ти е магнезия.Моя е 350,значи взимам 700 млгр на ден(2 таблетки) и са ми напълно достатъчни,не пропускам ден както вече споделих..

cranberry
4th May 2007, 21:31
по 6 разтворими на ден, всяка по 150 мг
сега си взех хапове - всеки по 500 или 600 мг, н епомня, хвърлих опаковката

Meila
6th May 2007, 11:50
yana,моля те кажи на всички ни начина за поръчка на Oxy-то,аз искам спешно да си го поръчам :3000:

Yana
6th May 2007, 13:08
Аз го поръчвам оттук www.thefinchleyclinic.co.uk и обикновено с кредитна или дебитна карта тъй като дистрибутура е бритaнска фирма, това за дебитната. Аз си ходя при тях на алтернативни терапии заради щитовидната и си го купувам понякога директно като отида на сеанс или консултасяi с Марк които е терпевта и собственика на клиниката.

Проблема за БГ е че повечето дистрибутори не включват БГ като страна за доставка и затова не се получава успешно плащането дори когато е с кредитна карта. Мисля че сега като член на EU няма проблем но пък не са много хората които имат кредитни карти а дори и тези които имат имат ограничен лимит.

Финчлей Klinik имат телефон и емейл в сайта, Марк и екипа му са много дружелюбни и може дори да извършат доставката с Western Union плащане тъй като има такава услуга в БГ или MoneyGram, ако се обадите и го помолите сигурна съм няма да откаже и ще ви даде цена с доставката по емейл и тогава които го устройва може да извърши плащане по WesternUnion и до 10-15dni ще пристигне. Знам за това защото е пращал така до Рyсiя.

Meila
6th May 2007, 13:31
Аз пробвах да поръчам но някъде нещо не се получи,сега ще погледна,ако има даден меил наистина ще питам за цена и начин на доставка,благодаря ти Yana-ако има нещо,което не разбирам,обаче пак ще се обърна за помош към теб! :oops:

Meila
8th May 2007, 21:19
виждам,че вече сте я позабравили тази тема,но аз искам да се поваля,че открих нещо,което действа,макара и не така както искам аз де...но и това е напредък,става въпрос за рициново масло на гладно,2 или 3 супени лъжици вършат работа съчетано с хранителен режим :1203: ,също така и парче сапун приложено ректално дразни сфинктера и нещата се ускоряват :1211:

Мария Василева
8th May 2007, 21:21
:lol: нищо ново под слънцето-само добре забравеното старо :wink:

lqlqlqlq
8th May 2007, 23:00
виждам,че вече сте я позабравили тази тема,но аз искам да се поваля,че открих нещо,което действа,макара и не така както искам аз де...но и това е напредък,става въпрос за рициново масло на гладно,2 или 3 супени лъжици вършат работа съчетано с хранителен режим :1203: ,също така и парче сапун приложено ректално дразни сфинктера и нещата се ускоряват :1211:
Оооо.....рициновото масло и да не е на гладно, пак действа...повярвай ми хаах :lol: . Иначе наистина много помага, но и с него не трябва да се злоупотребява, защото се привиква.

А за сапуна....ахххх спомени :x като малка ме изтормозиха един път по този начин...още си го спомням сякаш беше вчера. После не можех да си седна на Д-то от люто :lol: . И все пак сапунчето си свърши работата :twisted:

Meila
9th May 2007, 16:11
Абе побързах май да се похваля..днеска пих рициново малко на гладно,ама нееее...ефект няма!

milqna
9th May 2007, 18:48
с киви пробвахте ли да споделите?аз от него се чувствам най-добре :) :D

alfietta
13th May 2007, 16:24
Yana, така не се бях смяла отдавна, направо до сълзи :D :D :D
То хич не е за смях, де, че и аз съм си с тоя проблем откакто се знам. Мисля да ползвам тоя oxypowder, ще намеря начин да си го доставя - благодаря ти за инфото.

flakita, да допълня и аз към темата какви методи за справяне със запека съм прилагала - тук някой го спомена, но не се наблегна особено на това. Аз пия морска сол, разтворена във вода, да кажем една супена лъжица се разтваря в една чаша вода. Ефектът е като на лекарството бизалакс, с тая разлика, че нищо не те боли - нямаш колики или нещо друго. Обаче морската сол е много неприятна на вкус и аз я пия на екс със запушен нос. След няколко часа обаче всичко си излиза на вода.

lqlqlqlq
13th May 2007, 16:49
с киви пробвахте ли да споделите?аз от него се чувствам най-добре :) :D
Аз пробвах и ми помага :)

milqna
13th May 2007, 17:06
Много се радвам че и при теб е подействало :))

flakita
14th May 2007, 03:56
Охх мен вече нищо не ми помага :cry: ... Отчаяла съм се... :girl_cry2: !
Но мисля пак да ходя на някакъв лекар, че днес ми е 4-ти ден пак не съм ходила :shock: . Ще видим. Утре ще говоря с майка ми :roll: .. Стискайте палци. Моля Виииии :( !!!

cranberry
14th May 2007, 11:22
Аз пия морска сол, разтворена във вода, да кажем една супена лъжица се разтваря в една чаша вода. Ефектът е като на лекарството бизалакс, с тая разлика, че нищо не те боли - нямаш колики или нещо друго
и колко време след като го изпиеш действа?

flakita
14th May 2007, 13:40
Аз пия морска сол, разтворена във вода, да кажем една супена лъжица се разтваря в една чаша вода. Ефектът е като на лекарството бизалакс, с тая разлика, че нищо не те боли - нямаш колики или нещо друго
и колко време след като го изпиеш действа?
Хмм и на мен ми стана интересно 8) :lol: .. Я наистина сподели след колко време ти действа горе-долу :) , моля :girl_flirt: .

alfietta
14th May 2007, 15:48
нали ви казвам - след няколко часа всичко излиза в течно състояние :wink:

Meila
15th May 2007, 08:25
нали ви казвам - след няколко часа всичко излиза в течно състояние :wink:
Ако ефекта е като на англ.сол,то това означава бая колики и неразположения...не може да е толкова хубаво,колкото го казваш.Така или иначе аз съм изключително притеснена,че червата ми не работят без "външна" намеса,усещам все едно вътре всичко е леш,не знам..почнах много да се тревожа! Дано да е така само до края на бременността,че не знам...макар,че и преди бях почти така! Отчаяна съм! Помага ми само чай от майчин лист,но той пък ми предизвиква сърцебиене....

Мария Василева
15th May 2007, 08:53
Meila, виж темата за хемороиди (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=5357&start=50) мнението на katie :idea:

alfietta
15th May 2007, 12:34
ама нали ви написах вече - не ме боли нищо, боли ме ако пия бизалакс например, то е лекарство, което предизвиква разстройство, а от английската сол ми няма нищо, само дето е неприятна за пиене - пробвайте в крайна сметка, възможно е на други организми да действа различно, но аз и майка ми сме ок с английската сол

иначе за спирането на работата на червата - това наистина е възможно и една приятелка се беше докарала до този стадий от пиене на зеления китайски чай - не знам той какво точно съдържа, сена ли е, лотос ли, но нещо си там разхлабващо - той вече не й действаше след 3 години пиене, а пък и червата й вече бяха спрели да функционират, и няма да повярвате, но се оправи с хомеопатия и иглотерапия - сега не пие нищо и червата й си функционират ок

milqna
15th May 2007, 16:06
не съм много компетентна все пак не съм лекар, но съм пробвала какви ли не глупости и с какви ли не лекарства не съм се тъпкала, но ефект нямаше никакъв!Дори още по-зле стана след това...Но намерих кое действа безотказно при мен (вече споменах кивито)...но освен него пия по 3 литра вода на ден и сутрин на гладно кафе БЕЗ захар!Скоро не съм имала проблеми наистина. Преди бях като камилите...по седмца можех без вода... Сега се чувствам много добре :) :lol: :D

Мария Василева
15th May 2007, 17:57
Водата наистина е много важна за организма - успяла си да се отучиш от един свой нездравословен навик! :1223:
и аз искам да се отуча от 10-20.. :girl_cry2:
поне от 2-3

Yana
15th May 2007, 18:22
'сичку ши си спУдилиш ти::))

Мария Василева
15th May 2007, 18:27
'сичку ши си спУдилиш ти::))
това за кого го казваш!? :roll:

Yana
15th May 2007, 18:35
за теб...::)) ма дан са впрегнеш, с'а, знам че носиш::))

Мария Василева
15th May 2007, 18:41
:lol: честно казано не нося, ама за теб ще претърпя :1241:
нали си дружка :2039:

Yana
15th May 2007, 18:46
Maria :2020:

Мария Василева
15th May 2007, 18:47
Yana :oops: :girl_in_love:

Meila
15th May 2007, 20:37
споделете с какви хомеоптаични продукти може да се излекуваме!

cranberry
16th May 2007, 09:46
щеше ми се да знаех...
мн не вярвам в хомеопатията, а съм чувала, че за да ти помогне, трябва мн силно да вярваш... хаха, не е за мен

Мария Василева
16th May 2007, 10:01
във Великобритания има Кралска Академия по Хомеопатия- под егидата на кралицат им.помага хомеопатията, но зависи кой как я прилага. у нас кой е учил достатъчно, кой не е -докато се разбере... знам и доволни и недоволни пациенти. зависи :1246:

radosfsf
16th May 2007, 11:15
На гладно 1-2 супени лъжици мед(сутрин или вечер) в чаша топла вода и гледай какво става.... :2023:

Yana
16th May 2007, 11:21
Хомеопатията не лекува точно запек поне не по начина по които го правят фибрите като psillium или овесен и пшеничен хуск, но тъй като често емоционалните състояния влаят на перistalтиката която се активира от сигналите на нервните окончания хомеопатията може да помогне като влияе върху нервната и психосистемата на човека.

Cranberry хомеопатията няма нищо общо с вярата, тiа също е медицина но е неjната версия на медицината и лекува причината на заболяванията а не симптомите им. Ако беше едната вяра само в основата и нямаше толкова много доктори да я специализират наред с нормалните хомеопати.

cranberry
16th May 2007, 12:26
добре де, може би не се изразих мн правилно, но доколкото (не) зная, хомеопатията изисква мн време, постоянство и упоритост в прилагането на лечението (там пиене на разни отвари в точно определени часове, прецеждане, престояване и не знам си още какво). нещо, на което мн хора не биха робували, в т.ч. и аз. та така, нищо лично, просто за себе си съм преценила.

Yana
16th May 2007, 12:38
Ааааа Cranberry ни зъбягвай от хомеопатията в натуропатията::)) в хомеопатията няма отвари, има пилюли, от шишенцето направо се спускат в устата, даже не отваряш хишето и не пипаш пипюлите с ръка, няма по чист в хигиенно отношение метод на поемане на лекарство от хомеопатията.

Не го приемам лично, даже се радвам че хората се интересуват, ама хайде като се набълбуча със знания и завърша след 3 години ша плямпам по обстойно по темата::))

cranberry
17th May 2007, 06:06
пилюли
:shock: кво е тва? :shock:

apoklistika
17th May 2007, 09:12
Таблетки

LILenceto
17th May 2007, 11:09
Здр!
Не знам дали сте го обсаждали до сега,но на мене ми помагат(поне в повечето случаи) фибрите ХУСК. Вс сутрин си пия и така! Ефекта не е евременен,напротив-колкото повече се пият-толкова повече регулират функциите на стомаха! Може да пробвате! Дано помогне! :)

cranberry
17th May 2007, 14:07
аааа, ам амн гнусен тоя хуск. аз понеже не пия сокове, във вода е пълен отврат. а и не е доказано дали ми помага :evil:

Мария Василева
17th May 2007, 16:35
верно е гаден, не можах да го пия- отвратително лигаво е и набъбва страшно бързо.
който може да го изпие за секунди- чувала съм доволни! :roll:

LILenceto
17th May 2007, 17:04
Ами да аз така ги пия,но да ви кажа свиква се. Сега изобщо не са ми гадни. Може да се пият и със сок,може и да се добавят към кисело мляко. Но според мен наистина са добри,защото хем помагат за посещаването на wc-то,хем ти пълнят стомаха и се чувстваш сит.

cranberry
17th May 2007, 18:33
1 време го пиех със сок4е и беше ок, като киселите от детската градина, понася се. ама н еми действа

Мария Василева
17th May 2007, 21:46
:2014: :2014: как не се сетих по-рано- олеум вазелин- това е течен парафин,
продава се по аптеките и хич не е скъпо- не е това решението на всичко, но облекчава симптомите значително :!:
мазничко е като олио, пийва се набързо и веднага след него вода или нещо друго, за да оправи вкуса!! за колко дълго-не знам, но за известно време най-спокойно може! и помага!!

alica
17th May 2007, 21:50
След колко време действа?

Мария Василева
17th May 2007, 22:06
не знам-аз не го ползвах самостоятелно-дори дозата съм забравила , но май беше по 3 пъти на ден отначало-може би зависи от състоянието-но не съм чула оплакване от него! можеш да питаш в аптеката.

cranberry
17th May 2007, 22:28
MariaVassileva, е хайде плс спомни си

Мария Василева
18th May 2007, 08:53
мисля, че отначало беше 3 пъти на ден, по 1 лъжица, може и смесена със сок или друго и после полека се намаля дозата. но не бива да се разчита самостоятелно на него- то просто спомага, но все пак е важно и има осезаем ефект.много е добър с изключение на това че е мазничък, но туй не е страшно!

Meila
18th May 2007, 09:06
е то течния парафин е като рициновото масло,по добре рицин,а за тия фибри искам да кажа,че вярно може да са полезни,но щом така набъбват,как излизат после ще ме прощавате...аз съм пила псилиум и единственото,което усещах беше адски подутия ми корем,нали увеличавали обема си :twisted:

Мария Василева
18th May 2007, 09:15
никога не съм използвала рициново масло и не знам-
лекар ми беше изписал течния парафин- това знам- това казвам! :|
може.
п.п. фибрите излизат без проблем :wink: не е страшно

cranberry
18th May 2007, 13:05
рициновото масло в какви количества?
веднъж пих 1-2 лъжици - ефектът на zero

Meila
18th May 2007, 18:43
рициновото масло в какви количества?
веднъж пих 1-2 лъжици - ефектът на zero
!-2 супени лъжици да,но на гладно! Става..макар и не всеки път де...

Yana
19th May 2007, 02:14
я да видя кой набива парафин? пийте си рициновото.
парафина е дериват на петролните продукти и по специално баджанак на нафтата::)) делят го там некъви молекули..... koeto znachi ne pluskai, kantserogenno::))

Мария Василева
19th May 2007, 13:28
kantserogenno::))
:shock: :shock: така ли???

Yana
19th May 2007, 13:54
Am ДА::)) Навънка му викат Petroleum Jelly по опаковките и се опитват да го забранят за бебетата да не им мажат дупетата с него::))

ttoni2004
19th May 2007, 18:09
Нека да ви кажа нещо за запека: понякога хваща, ако пазите диети и не се храните достатъчно. Когато приетото количество храна е по-малко, дори не ти се ходи до тоалетна и...познайте какво става. Не се ограничавайте в храната! Яжте толкова, колкото организмът ви желае! Нали не е нужно да казвам, че при ограничения в храната обменните процеси се забавят, вие си го знаете. Ако не желаете да пълнеете, яжте в големи количества зеленчуци или плодове +о сновното хранене.
Друго:много помага компота от сини сливи, изпит примерно вечерта - действа за другия ден. А ако в момента нямате запек и искате да сте безпроблемни в тоалетната, достатъчно е да изпиете 1 чаша + 2-3 сливи.Е,не е от предпочитените ми компоти, но помага и действа. А нали това искаме :wink:

Мария Василева
19th May 2007, 19:04
вярно е, че храната може да бъде вместо лекарсвто-
това го изпитах при второто ми раждане- без никакъв проблем,
но..... то е за който може :wink:

Meila
20th May 2007, 13:06
вярно е, че храната може да бъде вместо лекарсвто-
това го изпитах при второто ми раждане- без никакъв проблем,
но..... то е за който може :wink:
какво искаш да кажеш? :shock:

Мария Василева
20th May 2007, 16:55
ето какво- второто ми раждане беше лятото- плодове, зеленчуци- бол- никакви проблеми съответно -
нито с хемороиди, нито със запек- в сравнение с първото ми раждане..
но за мен е трудно да се храня като по учебник постоянно :2034:

Meila
21st May 2007, 15:05
ето какво- второто ми раждане беше лятото- плодове, зеленчуци- бол- никакви проблеми съответно -
нито с хемороиди, нито със запек- в сравнение с първото ми раждане..
но за мен е трудно да се храня като по учебник постоянно :2034:
Абе като ти се появи проблема нито храненето има значение,нито нищо..аз като обичам овесени ядки с прясно мляко,пълнозърнест хляб,зеленчуци,спанак,копр ва...и имам ужасен запек с ужасни хемороиди!!!!!!!!!!!!! Побърквам се!!!!!!

Мария Василева
21st May 2007, 16:04
Meila, спешъл отиваш на лекар!! аз говоря за инцидентно появяване, а не за хронично- нали знаеш-зависи в каква степен е и от колко време... чувала съм, че някои лекари били казвали, че нямало лечение от хемороидите- еми не е вярно!! Ето тука във форума вече писаха хора, излекували се! Това е остаряло схващане. Има- трябва да си го намери човек само!! ПОДХОДЯЩ лекар- не знам кой ще е за теб, но недей трай на болка :!: просто е излишно- НЯМА СМИСЪЛ. сигурно си ходила до сега на лекар по въпроса- какво са ти казвали?
п.п. - ще ти пиша на лични. :|

flakita
30th May 2007, 23:37
А аз да се оплача :cry: , пак...
Обикновенно по-голяма ходя на четири дни(три дена не ходя и вечерта на четвъртия се изхождам) :? . Но вече 5-ти ден не съм ходила (за последно ходих на 25.05.(петъка)) :( . Май това не е много нормално :roll: . Дали може да ми има нещо или да ми стане нещо??? Всички(2) д-ри при, които съм ходила ми казват, че 3 дни е нормално да не ходиш.. Ама преди бяха 3, после станаха 4, а сега 5 :? .
Какво става?? Има ли възможност да ми има нещо???
А и цикалът не ми е идвал от около 8 месеца :roll: .
Дали съм бъгната :shock: :lol: ??

Nezinka
31st May 2007, 01:43
ееее флакитке, това с цикъла е много по-тревожно от запека...защо не каза досега....явно има някакъв проблем на хормонална основа, не може да не ти идва 8 месеца :!:
Веднага се изстрелвай на гинеколог, хващай майка ти за ръката и още утре отивайте.

flakita
31st May 2007, 04:25
Охх тя майка ми се беше разтревижила за цикала по едно време(сигорно се е оплашила, да не съм бременна :lol: ). Ходихме на лекар(май бях грипава), и тя между-другото го попита за цикала. Той каза, че щом не водя полов живот поне до 18г. е напълно нормално :roll: .
Ама не знам тук системата е малко странна :roll: .. Трябва да умираш, за да ти направят изследвания за нещо :( .
Не знам ще видим :? . Аз вече се отчаях :cry: . А тоя тъп ЗАПЕК! Утре ще ми е 6 ден, откакто не съм ходила :girl_cry: .Започнах и някакви фибри да пия, вече няколко седмици. Ама и те не ми помагат. Абе явно на мен не ми е на ред нещо :lol: :roll: .

cranberry
31st May 2007, 15:48
А аз да се оплача :cry: , пак...
Обикновенно по-голяма ходя на четири дни(три дена не ходя и вечерта на четвъртия се изхождам) :? . Но вече 5-ти ден не съм ходила (за последно ходих на 25.05.(петъка)) :( . Май това не е много нормално :roll: . Дали може да ми има нещо или да ми стане нещо??? Всички(2) д-ри при, които съм ходила ми казват, че 3 дни е нормално да не ходиш.. Ама преди бяха 3, после станаха 4, а сега 5 :? .
Какво става?? Има ли възможност да ми има нещо???
А и цикалът не ми е идвал от около 8 месеца :roll: .
Дали съм бъгната :shock: :lol: ??
не съ бъгната!
ама отивай на гинеколог!
на колко си години? ама и на 17 да си, 8 месеца е МНОГО време. говоря от личен опит.
а за запека си вземи да пиеш някакъв лаксатив, който да ти действа - знам, че не е най-здравословното нещо, но е по-добре от тва 1 седмица да не ходиш до WC, той организма се затлачва от токсини. пробвай го тва oxypowder ли кво беше, movicol, знам ли... ама не се оставяй така. ОСОБЕНО С ЦИКЪЛА

Meila
31st May 2007, 17:01
то и аз да се оплача,че вече 4-ти ден....писна ми вечемс кивита на гладно ли не пробвах,кислео мляко с пектин,горчиво кафе,салати...и не и не!

karine
31st May 2007, 17:30
Оф това с неидването на цикъла 8 месеца ми е толков познато :roll: наистина прави са момичетата, трябва да ти се направят хормонални изследвания,без тях, МОЛЯ ТЕ, не пий никакви хормони :!: писала съм вече няколко пъти затова, аз бях като теб, натъпкаха ме с хормони от 49кг, станах 70!!! накрая се оказа, че съм здрава като бик, мога да имам и четиризнаци ако искам и това е било просто наследтвено, едната ми баба е била с нередовен цикъл. така че първо изследвания, после хапчета :D

cranberry
31st May 2007, 21:02
karine, то добре наследствено, ама си има причини...

karine
31st May 2007, 21:04
karine, то добре наследствено, ама си има причини...

Съгласна съм, точно затова я съветвам задължително да си направи изселдвания, за да видят кои хормони не са й в нормата и тогава да пристъпват към лечениес хапчета, лично мен ме използваха за опитен заек :evil:

flakita
31st May 2007, 21:22
Oхх цикала и на мен ми е наследствено :roll: . Майка ми дето е почти на 40г. и пак не и идва съвсем редовно :roll: . А и бабите ми са били по същия начин.
Но повече ме притеснява ЗАПЕКА :shock: . Абе 6 дена вече не съм ходила :shock: . ОТВРАТИТЕЛНО Е!
karine, наистина това е много неприяно :( ! Чувала съм мноого такива истории. Наистина на мноого момичета се случва! Не го пожелавам на НИКОГО!

apoklistika
31st May 2007, 21:33
Уфф, много се чудих дали да го споделя това, някои ще ме оплюят сигурно, но ще го кажа, защото на някой може и да помогне. Става въпрос за хапчетата Ксеникал- пих ги не по традиционния начин, по който се пият с цел отслабване, а всеки ден по едно, преди да обядвам обикновено, 7 дни. Това беше преди два месеца. От тогава не съм пропуснала нито един ден в тоалетната, обикновено я посещавам по два пъти даже. За всеки случай имам още хапчета, ама за сега, да чукам на дърво, не ми се е налагало да правя втори курс.

flakita
1st June 2007, 16:38
apoklistika само в България ли могат да се намерят тези хапове? И горе-долу каква цена са :roll: ?
MИрси предварително :D .

Devil_wears_Prada
1st June 2007, 16:45
apoklistika само в България ли могат да се намерят тези хапове? И горе-долу каква цена са :roll: ?
MИрси предварително :D . :2010: Да не съм та чула!

flakita
1st June 2007, 16:57
apoklistika само в България ли могат да се намерят тези хапове? И горе-долу каква цена са :roll: ?
MИрси предварително :D . :2010: Да не съм та чула!
:oops: Защо? Нещо лошо ли има? :?

Devil_wears_Prada
1st June 2007, 17:17
Нямаш нужда от тях! :!: :1219:

apoklistika
1st June 2007, 17:41
Девилче, аз бях една от най- върлите противнички на Ксеникала, и аз много писах за това, колко е вреден и гаден, ама като нищо друго не ми помогна, това взе, че ми помогна.
Предполагам, че ги има навсякъде, ама не знам дали другаде, освен в Бг ги дават без рецепта- в Бг малката опаковка 21 таблетки е около 50 лв

Devil_wears_Prada
1st June 2007, 18:00
Да, но Флакита е още дете (Флакитке, не се сърди :girl_kiss2: ) и най - малкото трябва да се посъветва с лекар, преди да реши да си ги купи!

apoklistika
1st June 2007, 18:21
Права си, а аз май хич не съм съобразителна :roll:

Nezinka
1st June 2007, 19:01
Ксеникал тук се продава само с рецепта, така че няма страшно.

Yana
1st June 2007, 23:16
Споко бе момичета, Хеникал-а сам по себе си е блокер на ензима разграждащ мазнините, не е такава страшна зла у4ast както си мислите. Проблема е че ако повечето време набивате хлебни и тестени Хеникала не е решение а и запек-а е комплексна работа, пийте рициново масло, 3 литра вода, ленело семе и не забравяйте водата, особено за лененото ако не ви е достатъчно водата още повече ще се запечете.

И ви дадох инфо че вече има цяр - ОхyPowder, там няма празно щото действието е независимо от периsталтиката, освен тва като разкарате всички боклуци от червата тънки+дебели (получава се ефект на отслабване само дето не се свалят мазнини ами се изхвърлят боклуци които сами ще разберете че дори нямат много общо с фекалиите като консистенция, цвят и най вече мирис), единственият страничен ефект е да не успеете навреме да си свалите гащите::))

Не се сурдете ако ви прозвучи като натякване просто знам какво е и като ви гледам да се мъчите а има такъв не само лесен ами и супер полезен начин които има още 100 терапевтични ефекта от акне до мигрена и псорязис направо ми е жал за вас.

Celine
2nd June 2007, 07:28
............единственият страничен ефект е да не успеете навреме да си свалите гащите::))
Тоз проблем е по скоро при Ксеникала отколкото при оксито :wink:
........полезен начин които има още 100 терапевтични ефекта от акне до мигрена и псорязис
Янче този ефект след колко продължителна употреба е видим ?

apoklistika
2nd June 2007, 11:16
Тоз проблем е по скоро при Ксеникала отколкото при оксито :wink:

При мен такъв ефект не е имало :2016:

Yana
2nd June 2007, 11:46
за да се прояви кислородотерапевтичният ефект е нужно да ти се изчисти всичко от червата, иначе червата винаги ще го усвояват първи за да си почистят къщичката, средно 3 месеца, по начало това е нормата при нефармацефтичните и природни субстанции, макар че леките главоболя, отпадналост, обриви, възпалени акнета, и себорейни дерматити се повлияват още на първият месец след очистването на червата в едни доста сериозни 50%.

Meila
2nd June 2007, 18:42
Споко бе момичета, Хеникал-а сам по себе си е блокер на ензима разграждащ мазнините, не е такава страшна зла у4ast както си мислите. Проблема е че ако повечето време набивате хлебни и тестени Хеникала не е решение а и запек-а е комплексна работа, пийте рициново масло, 3 литра вода, ленело семе и не забравяйте водата, особено за лененото ако не ви е достатъчно водата още повече ще се запечете.

И ви дадох инфо че вече има цяр - ОхyPowder, там няма празно щото действието е независимо от периsталтиката, освен тва като разкарате всички боклуци от червата тънки+дебели (получава се ефект на отслабване само дето не се свалят мазнини ами се изхвърлят боклуци които сами ще разберете че дори нямат много общо с фекалиите като консистенция, цвят и най вече мирис), единственият страничен ефект е да не успеете навреме да си свалите гащите::))

Не се сурдете ако ви прозвучи като натякване просто знам какво е и като ви гледам да се мъчите а има такъв не само лесен ами и супер полезен начин които има още 100 терапевтични ефекта от акне до мигрена и псорязис направо ми е жал за вас.

Аз съм навита отдавна за тоя прах,но се притеснявам дали не е противопоказен за бременни? Някакво инфо?

Yana
2nd June 2007, 19:06
няма противопоказания за бременни, това е капсулиран кислород дори на запечените си малки деца може да даваш

Girard
13th June 2007, 12:38
Здравейте, страдам от лениви черва и попаднах на тази тема докато търсих повече информация и полезни съвети относно този проблем. Смея да твърдя че изчетох почти всичките ви мнения и си дадох сметка колко много хора имат подобен на моя проблем. Наистина положението е доста сериозно и ако не се направи нещо нещата ще се влошават и твърде вероятно е да се стигне до нещастен и фатален край. Ако искаме да се справим с нередовният стомах, най-напред трябва да видим причините поради които сме го придобили и според мен те са сходни при почти всички. Хранени още от малки с всевъзможни боклуци, липса на движение, стрес, като цяло неправилен и нездравословен начин на живот. Важното тук е да забележим че причините довели ни до това положение са действали в продължение на години докато в един момент тялото ни подобно на една крепост се е предало и рухнало. Здравето няма да се постигне за един или два дена, но напротив ще трябва да извървим дългият път на нездравословен начин на живот по който сме вървели обратно и това ще отнеме месеци дори години ще ни коства много вредни храни и навици с които сме свикнали, но резултатът ще бъде истински и ще си струва. Това е подобно на война която трябва да водим с упоритост твърдост и постоянство без да се отчайваме ако не виждаме бързи резултати. В природата хубавите неща стават бавно с много търпение и отдаденост, заразлика от лошите неща които идват за един миг. Забелязах че повечето от вас които правят крачки в правилната посока за лечение очакват за 2-3 дена да стане чудо и като с магическа причица да се оправят и след като това разбирасе не стане се отчайват, и обявяват че даденото нещо не действало при тях, пренебрегвайки факта че са живели неправилно в продължение на години. Еми няма как да и иначе, природните механизми си имат свои закони и нито лекарства нито доктори могат да ги излъжат. Да наистина има лекарства които дават бързи резултати, но проблемът при тях е че са временни и после положението става още по-зле и от предишното. За тези които наистина искат да отстранят проблема в корена му бих посъветвал да вземат радикални хранителни мерки и като казвам радикални наистина имам в предвид точно такива. Спиране на бялата захар, тестените изделия от бяло брашно, всякакъв junk food и сие, чипсове и въобще всички боклуци в шарени опаковчици които служат само за да задоволят извратеният ни апетит докато тялото ни страда и се мъчи, нередовният стомах е само една макар и доста голяма сигнална лампа че нещо дълбоко в начина ни на живот не е наред. Това с което бихме могли много успешно да заменим скапаната и почти мъртва храна е пълнозърнестият хляб, повече салати със зехтин, много плодове и зеленчуци, леки и без много мазнини манджи, като цяло би било добре да избягваме пържените работи поне на първо време докато водим битката с нередовният стомах, също така мощни природни съюзници в тази битка са сусамувият тахан, лененото семе, пшеничните трици, всички храни богати на фибри както и повечето плодове и зеленчуци. Много важно място в тази война заемат редовното движение за препоръчване спортуване и водата изпита с благодарност ( ако искате да разберете какво имам в предвид под благодарност гледайте "Великата тайна на водата" можете да го намерите ето тук http://store1.data.bg/vanyoodata/mov/velikata.tayna.na.vodata.avi ето ви и субтитрите http://www.kolibka.com/bg_sub/vodata.srt, мисля че го имаше и в арената и замунда, вярвам че ще ви бъде много полезно ) минимум литър и половина на ден, а през лятото дори три. Също така трябва да имаме изграден режим на хранене а не постоянно и по всяко време да се тъпче нещо къде от нерви къде от лакомия, защото със всяко нещо което се прекалява пък било то и полезна храна не е добре. Аз лично сутрин ям на гладно по 2-3 лъжици сусамов тахан и накиснато от вечерта брашно от ленено семе във вода на което прибавям 2 супени лъжици пшеничени трици, вярно е, доста е безвкусно дори малко гадно, но е много добре за стомаха. След което пия топъл чай с мед, малко по-късно ям някакъв плод и един два часа след плода обядвам, хубаво е да има няколко часов интервал от време между яденето на плода и на основното ядене за да не става буквално манджа с грозе в стомаха. Известно време след обяда пак ям плод и вече вечерта вечерям като през целия ден съм изпил минимум литър и половина вода. Наистина от 3 дена съм така и трябва да ви кажа съм много доволен, дори виждам и резултати макар че има много път за вървене още. Хубавото тука е че с този начин на живот човек изгражда и характера си, качества като твърдост, постоянство, упоритост, оптимизъм, търпение, смирение и тн не му стават чужди. Пътя е труден и дълъг, но и единственият правилен, това е война а никоя война не е лесна, залогът тук е нашият живот и здраве. Който иска може да пробва и по пътя на съвременната псевдо медицина наистина на пръв поглед изглеждащ много удобен и лесен не изискващ никаква промяна в начина ни на живот ей ти тука това хапче ей ти тоя сироп(кои от кои по вредни и задълбаващи проблема) и ще се оправиш пък ти си продължавай по старо му угаждай си на извратения апетит няма проблеми... аз лично не бих рискувал по този път. От година и нещо имам разбирания за храната какво трябва и какво не трябва да се яде и в течение на този период успях да спра сладкото с изключение от време на време си позволявам черен шоколад който е доста полезен и рядко домашно сладко. Успях също така да си изградя навик да пия поне литър и половина вода на ден а и принципно съм човек на движението и така да се каже почвата при мен е обработена сега ми остава да системнатизирам нещата да ги подредя в правилният ред и да действам. Решил съм и един ден в седмицата да съм само на плодове и вода за пречистване на организма.
Та общо взето това е което исках да споделя с вас, надявам се по някъкъв начин да ви бъда полезен, ако се сетя още нещо ще пиша пак.

Със Здраве!

leny-07
16th June 2007, 14:24
Препоръчвам "Лактофлор" - наистина действа :) /като в рекламата :cool: /.

flakita
17th June 2007, 04:54
Оххх мацки, не знам вече какво да пия и какво да правя :girl_cry: !
ПАК си направих нов личен рекорд :cry: . Този път е 7 дни! :( ! ДА, от СЕДЕМ дни не съм ходила по голяма нужда. На 09.06. ходих за последно. След това от 10 до 15(вклчително), правих тази протеиновата диета. Но тогава не ми беше тежко, поне до 4-тия ден. Вече от 2 дена си ям, нооо пак не съм ходила по-голяма. И сега се чудя, ТОВА ДАЛИ Е НОРМАЛНО :roll: . Обикновенно не ходя по 3 дена и на 4-тия или най-много на 5-тия се изхождам :roll: . Та мисълта ми е, дали е нормално да не ходя по голяма нужда след като не ям нищо(както беше по време на диетата).
Дали може да ми има нещо сериозно :? ? Не ходя по-голяма нужда, по малка също имам проблеми като ходя, цикълът не ми е идвал от 9 месеца :2045: . Май нещо съм повредена :1246: .
ps:А да забравих да кажа. Ходих в една аптека и там ми дадоха някакво "лекарство" за запека. Но първият път като го изпих ми подейства(но то вече беше 4 ден, в който не бях ходила), и слет това КРАЙ! Не действа!
:girl_cry2:

Mia_rBd
17th June 2007, 09:06
здравей, знам какво ти е от както се помня винаги съм имала запек, но се свиква. Може да ползваш свещички или Dufalac. А и Активиата помага много аз всеки ден я ям и има добър ефект достааа доъбр ефект.

Meila
17th June 2007, 09:07
flakita,наистина трябва да вземеш мерки и да идеш на лекр и ако там не ти обръщат внимание се връщай тука! Аз много много не скачам да се оплаквам,защото като пия 2 пакетчета сена колкото и да ми е противно и вредно-помагат! +това си знам,че от бременноста още по-зле става,но това твоето не е нормално,трябва пълни изследвания да си направиш!!!!!!!!

Mia_rBd
17th June 2007, 09:10
Оххх мацки, не знам вече какво да пия и какво да правя :girl_cry: !
Този път е 7 дни! :( ! ДА, от СЕДЕМ дни не съм ходила по голяма нужда. На 09.06. ходих за последно. След това от 10 до 15(вклчително), правих тази протеиновата диета. Но тогава не ми беше тежко, поне до 4-тия ден.
:girl_cry2:


амм за тебе най - добре свещички взимат се анално и поне до 30мин трябва да ти се доходи по голяма нужда някой път по - бързо действа зависи, нз от какво зависи при всеки е разли4но. Bisacodil за възрастни разбисе и има ефект дано съм ти помогнала. И късмет дано се оправиш поне ти.

flakita
17th June 2007, 17:23
Вижте (http://bezrecepta.abv.bg/importal.html) какво намерих, съвсем случайно :) . Някой пробвал ли го е? Тъй като след около 1 седмица ще ходя в България, за лятото. И там ще продължавам да се боря със запека :? . Сигорно ще ходя на изследвания, живот и здраве :wink: . Надявам се там някой да ме вземе по-на сериозно :roll: . Охх моля ви, стискайте палци всичко това да свърши някой ден :girl_cry2: .

ps;А понеже ще прескоча и до Лондон за няколко дена, и знам, че тук имаме съфорумници, които живеят там(май Незинка, ако не се бъркам)... Та ако знаете там какво мога да си взема евентуално. Бяхме обсъвдали някакви хапове Oxyfor, или нещо такова. Не знам просто, ако знаете нешо кажете :) .
PS2; Mia_rBd и Meila много ви благодаря за отговорите :) !

curka94
17th June 2007, 21:51
Флакитке значи аз попитах кой беше в Лондон и се оказа че Оливия е там да заеш не е Незинка :2003:

flakita
17th June 2007, 23:04
Флакитке значи аз попитах кой беше в Лондон и се оказа че Оливия е там да заеш не е Незинка :2003:
curka94, мерси много :girl_kiss2: ! Вече ще знам :cool: :D !

curka94
17th June 2007, 23:07
Е във Говорилня попитах и те ми казаха.Нямаш проблеми.
И реших директно да ти го напиша тука.

Meila
18th June 2007, 13:20
flakita, на мене специално Importal не ми помогна,а само ми изду корема,най-простото решение,но не за постоянно е като си дойдеш тука да пробваш чай от сена(майчин лист).И изследвания задължително!

Мария Василева
12th August 2007, 17:52
искам да докладвам, за нещо малко странно на пръв поглед- обаче, понеже се убедих, че действа- веднага съобщавам тук! :lol:
Става въпрос за апарат за лимфодренаж - лимфомед се казва. Целта е, общо прочистване на тялото, използва се и при разни болежки тук и там, има най-различни програми. Действа така на човек, че започва по-често да ходи до тоалетната и се изчиства. Лек и приятен масаж (можело и ръчно да се прави).Аз нямах проблеми със запек в този момент, но все пак се усети ефекта му (без да е търсен точно този). не знам как би подействало на хора със запек, но може би си заслужава да се опита :1246:

last night
3rd September 2007, 10:10
здр. и аз имам проблем със ходенето до тоалетната-ходя 1 път в седмицата, а понякога и по рядко. но сега имам друг проблем и не исках да пускам нова тема. през последните 3 пъти който ходих по "голяма нужда" ми се случва нещо мноого странно. изпражненията са ми жълти. какво значи това???

Monk
14th September 2007, 10:58
Здравейте, искрено съчувствам на всички с такъв проблем, защото преди години и аз страдах от същото. Не препоръчвам в никакъв случай запарка от сена / майчин лист /, тъй като организма привиква и периодично трябва да се повишава концентрацията - изразходвах едно пакетче листа за 3-4 дни.Лично аз "се излекувах " с билков чай с много мед, плодове, мляко и течна храна. Задължително условие е първата чаша за деня да е на гладно, а последната вечер преди лягане. Аз лично вместо чаши ползвах бирени халби :cry:
Отне ми няколко месеца, но ефекта е траен и сега нямам никакви проблеми, а освен това свалих около 10 кг. Препоръчвам го на всички с такъв проблем

Yana516
21st September 2007, 22:43
флакита здравей Аз съм Яна
Имах и аз такъв проблем ,но моите проблеми се ресчиха като промених начина на хранене и по често вода почти на 1 час по една супена лъжица.После си правих следното:3,4 сухи сливи ги накисвасч в една цаена цаша вода от ,,200гр.и на суртинта я изпивасч и ако ти е приятно може и да изядесч и сливите,това можесч да го прависч постоянно и не ти разваля стомаха всички лекарства са опасни за лигавицата.Ако сам ти помогнала ще се радвам

Glesanka
21st October 2007, 22:13
Някой тук ще си поръчва ли Oxypowder? Защото аз съм желаеща да се присеъдиня към него за 3-4 опаковки. Моля, ако има такъв да пише тук или на лични, чакам с нетърпение... :1203:
Мерси!

Виви
26th November 2007, 17:49
:girl_dance: Здравейте всички стари и нови познайници!За проблема със запека - много ми помогна китайският чай Сена, но за тези, които са в чужбина ще кажа нещо много по-ефикасно и лесно за приложение.Купете си нерафинирано слънчогледово олио и взимайте по 2супени лъжици 3-4 пъти на ден.Няма опастност от предозиране, в по-тежки и кризисни моменти съм взимала и по 4 лъжици няколко дни.За около седмица бях на пилешки бульон - вярвайте ми всичко това действа безотказно. Вече съм добре, но от време на време ми се налага да минавам на мазничкият лек, пък и обичам пилешката супичка. Така избегнах лекарствата, ако можете не взимайте и вие! Успех! :girl_haha:

samsara_k
27th November 2007, 11:14
в такива "тежки" моменти прибягвам до течен парафин
1 супена лъжица си я разбърквам с малко кисело мляко
парафина няма вкус и мирис .купува се от аптеките и струва 1 лв.
при мен действа ако искате пробвайте и вие :D

secretk
27th November 2007, 14:58
хм това запека е много неприятно нещо.
още не съм се оправила, а го имам от бебе(за справка на 21 съм).
рекорда ми е 8 дни(не е много, но не е и малко).
проблема ми е, че знам решението, но не го правя( ужас, дразня се на себе си :evil: ) , а то е в началото се започва със специален чай(на всеки действа, уникален е)-комбинация от 6 билки, пие се 3 месеца, благодарение на него сега ходя веднъж на 3 дена. след това прочисвтане на организма-карах един месец на плодове и зеленчуци, но после трябва да се внимава със захранването(ама много-от личен опит го казвам), после премахва се белия хляб от менюто и се заменя с пълнозърнест.
та такива работи и мисля, че ще има успех.
пусто му тоя студентски живот все ми пречи(май по-скоро аз си преча :( ).

alex28
29th November 2007, 13:54
Glesanka, и аз искам да поръчам Oxypowder, но само 1 опаковка, защото е за малко дете и ни трябва по-малка доза, а и сега тепърва ще го пробваме. Ако има начин да се присъединя към някой, ще съм много благодарна. Моля, пишете! Seckretk, какви билки съдържа този чай?

pipilota5
17th December 2007, 19:40
Privet!
Edna poznata religiozno pieshe na gladno vsyaka sutrin chasha "chai" prigotven ot:

- hladka voda
- luzhitza med
- luzhitza yabilkov ocet

Tvurdeshe, che samo tova i pomaga.

Maika mi probva tozi cyar, no bez osoben uspeh.
Dano pri vas pomogne.

Sweety111
27th December 2007, 12:27
Привет на всички:)))
Искам и аз да споделя нещо по темата, накратко:) Рекорди от 5 до 8 дни липса на дефекация съпътстваха ежедневието ми.
От дете страдам от запек, сега сам на 34 години, преди 2 години един гинеколог:) ми препоръча LAX-S. Това са таблетки на основата на сена, един блистер от 10 таблети струва около 40.ст :o Действието им е удивително меко - ставам сутрин, правя си мляко с нес и изпивам 2 от тях...до 45 мин има ефект, в повечето случаи до 20. През това време проверявам пощата си - забелязала сам, че ако не сам в покой, улисана в други дейности пропускам момента...Дебна най малкия позив и хуквам моментално :) Пропусна ли го - край!!! Пак казвам действието е меко и дори да сте на път, няма опасност...поне при мен.
Разбира се години наред сам пила Бизалакс, Лаксена, Eva-q опитах, Дуфалак, Лаксит, чайчета, медове, киви и т.н.
Регистрирах се тук специално за да споделя това лекарство с вас, като сам дале4 от идеята, че е панацея.
Просто опитайте, много ще се радвам ако го пробвате да споделите дали е имало полза.

Успех на всички в борбата!!!

Здрaвко
31st December 2007, 07:11
И то не само хранителните но и отделителните.
Освен че съвременният човек се храни неправилно той се изхожда неправилно.

При неправилното си комбиниране храните предизвикват запек, газове и дискомфорт, защото не могат да се смелят добре, започват да ферментират и гният в червата. Ето ви примерна таблица (http://beinsa.info/tmp/Food%20combinations.pdf) как е добре да се комбинират.

Човекът, както много животни, е устроен да се изхожда клекнал. Това е естествената поза за изпразване на червата.
В седнала поза червата практически не могат да бъдат изчистени напълно и така се замърсява тялото. Това причинява запек, хемороиди и какви ли не още болести. (http://squat.beinsa.info/) Седящата тоалетна е изобретена от тръбопроводчик, който е нямал грам понятие от анатомия, но бива възприета заради удобството и "по-достойната" седнала поза.

zuzka85
4th January 2008, 12:04
аз за този проблем сам пила лаксит на д-р тошков.
те са болкови таблетки.пият се по 3-4 на ден.напално безвредни и наи-важното-помагат.

pipilota9
8th January 2008, 20:38
Здравейте, искам да попитам, някой ползвал ли е Causticum 9ch, това е хомеопатично лекарство, което ми препоръчаха за запека, но честно казано не открих много инфо за него.
Ако някои знае повече, моля да напише нещичко :)

alkiona
9th January 2008, 19:18
Здравейте на всички. И аз имах същия проблем години наред. За мен беше чудо ако за 5 дни отидех веднъж до тоалетна. Ужас. Кво не съм опитвала, но ефекта е временен. Докато това лято реших да ходя на фитнес. Ей хора движение му е майката да знаете. И оттогава нямам проблем с изхождането. Сега тъй като е зима не ми се ходи на фтнес и си скачам всяка сутрин по 10 минути на въже. Важното е кардио дейност да има, тъй като тъканите се насищат с кислород. Опитайте и няма да сбъркате. :1257:

Izabo
17th March 2008, 15:50
Момичета, случвало ли ви се е, ако не сте ходили дълго време до тоалетна, да ви боли в ляво под ребрата и към кръста...А също и корема, ниско долу, прилича на болка при менструация?
Разбрах, че може да е от запек, което ме успокои (не бях ходила от 5 дена някъде)... Пих какви ли не хапчета, свещички, капки (подействаха слабо след 3 дена) и се поизчистих малко уж (но много трудно, и не по много, а не бях ходила 8 дена някъде)... Силната болка обаче продължи (слезе долу в корема)..
Ходих на лекар в събота (хирург, гинеколог, уролог, гледаха ме с ехограф в Пирогов, защото ме болеше непрекъснато и след първото изчистване)...Нищо ми нямало...От запека било....Биха ми една инжекция мускулно (аз бях пила 2 аналгина 10 мин. преди това) и ме отпусна чак след 2 часа и то за не повече от час. В неделя пак ме боля много, цял ден, въпреки успокоителните... Вечерта си направих клизма (с не особено добър резултат..), сутринта бях о.к., но след час пак започна да ме боли..(пих аулин и сега съм о.к.)

На белтъчна диета съм, а и взимах пектин....Задръстила съм се доста очевидно, но пък и не съм яла много..Дали е възможно още да не съм изчистила всичко и затова да продължава да ме боли?
По принцип имам и аз аааадски нередовен стомах, но такова чудо никога не е било. (не съм на такава диета за пръв път, може би пектинът е "новото", което пиех от 5 дена само обаче..)

Утре отивам пак на лекар, но ще се успокоя, ако споделите мнението си :D (а може и да се притесня, кой знае :D )

Благоря предварително :) !

Dia_t
17th March 2008, 16:03
Когато спрях цигарите и при мен се появи същия проблем.В началото ходих през 3-4дена,корема ми адски се подуваше.Сутрин започнах да пия топла вода с мед и нещата се нормализираха.Пробвайте поне на мен ми помогна :)

secretk
17th March 2008, 18:52
.Дали е възможно още да не съм изчистила всичко и затова да продължава да ме боли?
По принцип имам и аз аааадски нередовен стомах, но такова чудо никога не е било. (не съм на такава диета за пръв път, може би пектинът е "новото", което пиех от 5 дена само обаче..)


aбсолютно възможно, прочиствaнето трaе достa време, нa мен ми трябвaше около 3 месецa. и милa пектинът се пие при рaзстройство, той запичa, тaкa че aко можеш го спри.

3y3ka
17th March 2008, 20:08
Аз имам същия проблем от близо 1 година и половина. Започнах да си купувам шоколадчета "Комфорт" със сена и да ви кажа съм доволна, помагат ми, но е само на момента и после пак същото става...Не мога всеки път да се тъпча с тези шоколадчета, а и сената много много не ми е приятна. Сега ще прочета всички мнения, сигурна съм че ще открия някое ефикасен метод да се справя с този гаден...запек... :cry:
Най-много на седмица ходя до тоалетната по голяма нужда...2 дена, което си е голямо мъчение за мен.

Успех на всички!!! :)

Izabo
18th March 2008, 09:45
Малко късно разбрах, че пектинът запича.... :( ..А си мислех, че си прочиствам организма с него... :D ..Може и да стане, само не и когато съм на белтъчна диета...

last night
19th March 2008, 22:07
здравейте, нека и аз да ви се оплача. по принцип и аз ходя рядко по голям нужда, но от около месец имам следния проблем: отивам до тоалетната и знам че ме е напънало яко, седя седя, напъвам се адски много, мисля си че излиза нещо, а всъщност нищо не излиза. много гадно. и днес пак, седях мн, напъвах се адски много, и пак нищо не стана. и сега мн ме боли ануса. немога да го изкарам това нещо. преди просто ходих рядко, но дойде ли момента нямах проблем, а сега немога да го изкарам това ужасно нещо от мен :(

Izabo
19th March 2008, 23:32
И на мен ми се е случвало един -два пъти...Висяла съм с часове в тоалетната...и нищо...Явно е много твърдо и не може да излезе. Би трябвало слабителни да подействат. Личната ми каза, че дуфалак действа добре, ако се приема редовно.
Рецептата на баща ми за уникално прочистване :D е 200 мл зехтин и 200 мл лимонов сок. Пие се по малко от зехтина..., по малко от лимоновия сок (да пооправи вкуса :D ) и на следващия ден...., най-добре да сте си вкъщи :D (действало като омекотител :) , не се получава разтройство).

Аз съм по-добре, между другото. Ще ходя на гастроентеролог да ме прегледа все пак, може да реши да ми пусне някое изследване. Явно е било от запичането.

Мария Василева
20th March 2008, 00:43
last night, може би клизмичка, ако не става по друг начин? :roll:

secretk
20th March 2008, 01:32
last night свещички, може дa ти помогнaт.
инaче не се тъпчете много с течности и особено хрaнa, че още повече ще се задръстите, нa всичкото отгоре може и с другите нужди дa не се опрaвите, тaкa че внимaвaйте!

ZANDALEE
20th March 2008, 09:00
Според мен трябва да се пие повечко вода.Токсините са разтворими във вода.Трябва да се храните с баластни храни като овесените ядки,а те се приемат с повече вода,хляб бонус,царевица,краставици и т.н.Откажете сладкото то запича.Наблегнете на плодовете без банани обаче и зеленчуци също така.И не се напъвайте, че ще ви излезнат хемороиди.

Lollipop
20th March 2008, 10:21
При някои хора, както при мен този проблем си е по рождение така да се каже :P и тъй като аз бях пробвала сякви глупости, води с медове, лимони, хапчета и тн нищо не се получаваше, успях да се оправя, когато започнах да приемам повече фибри - гледам да ям овесени трици, колкото и да са гадни, пия много вода и спрях всички хапчета, които приемах с тази цел (всичките съм ги пробвала, действат за малко и после пак), спрях и чайовете, защото и тяхното дейсствие е временно и колкото и да ви е странно, движението оказва адски голям ефект върху това, аз направо се очудих.. :) :)

daniella
20th March 2008, 10:27
Аз бях писала по-назад в темата за магнезия.Докато бях бременна го взимах до последния ден ,и всичко си беше наред.Но откакто родих го спрях,защото исках да си се изхождам нормално,без някакви "помощи".Но откакто го спрях съм постоянно със запек,почти всеки път съм така като теб,last night.Един път след 1 час мъки в тоалетната си натиках 2 бебешки свещички ,и излезе :D .

Мария Василева
20th March 2008, 11:37
и според мен трябва да се вземат някакви спасителни мерки за момента - свещички, вода, чай, имаше някакви лекарства, но само като моментно лечение, да не е постоянно!

Пипилота
20th March 2008, 13:28
Ох, не мога да изчета цялата тема, затова ако това което кажа вече е написано, простете ми.
Разхлабителните сами по себе си карат червата да закърняват. Т.е. не трябва да се взимат непрестанно, защото червото става още по-лениво. Пролетно време е лесно да се направи почивка от тях, защото храните които ядем стават по-леки за стомаха.
Аз също съм страдала и страдам понякога от запек. Всичко зависи от начина ви на живот и начина на хранене. Когато се храните правилно и редовно и стомаха ви е редовен. Също зависи и какво ядете разбира се.
Аз лично се справям със запека като ям много пресни зеленчуци и пия доста зелен чай, който спомага. Ако ми се наложи взимам 3-4 таблетки сена, но това е в краен случай.
Клизмата е ако се налагат кардинални мерки. Клизма се прави не повече от веднъж месечно! Заради червата отново.

Разхлабващи храни са мъхестите плодове, но те дразнят и язвите ако имате такива. Лютото разхлабва, туршиики разни, крушите, сливите, марулите и другите видове салатки, зелето, киселото мляко и т.н.
Ориз, картофи, шипки, нар и други.

margarita_ilieva
20th March 2008, 13:36
A защо не е препоръчително клизма да се прави повече от 1 пъв в месеца?

Пипилота
20th March 2008, 13:38
Както съм написала - закърняват червата. Т.е. забравят да си вършат работата.

secretk
20th March 2008, 13:39
Тори, не съм съвсем сигурнa, но съм чувaлa, че не е хубaво дa се пие редовно зелен чaй, понеже нa прaктикa и то си е рaзхлaбително.
a клизмaтa се прaви в крaен случaй, защото aко се прaви редовно, съвсем нямa дa можете сaми.

Пипилота
20th March 2008, 13:41
Аз не съм го чувала това за зеленият чай :roll: Пия по една чаша 5 дни в седмицата - и без друго трябва да си намирам занимание в работата :lol:

margarita_ilieva
20th March 2008, 13:44
Ясно.. Надявам се да не си увредя червата много с тези клизми, щото на последък си правя поне по 2-3 пъти в седмицата... :2022: А от 3 седмици пия Colon C... Вие употребявали ли сте го?

Пипилота
20th March 2008, 13:50
Ами не искам да те плаша, но те съветвам да спреш клизмите. иде ми да напиша нещо цинично от сорта да пробваш с анален секс ама няма да го напиша :lol:
Кажи ми как се храниш и с какво, по колко пъти на ден? Целият проблем идва от там.

secretk
20th March 2008, 13:59
Ами не искам да те плаша, но те съветвам да спреш клизмите. иде ми да напиша нещо цинично от сорта да пробваш с анален секс ама няма да го напиша :lol:


съглaснa нaпълно, a относно aнaлния секс, недей, че сещaм за еднa достa брутaлнa история :D

margarita_ilieva
20th March 2008, 14:01
:girl_flirt:

еМ ДжИ
20th March 2008, 15:37
Някой по-назад в темата беше написал, че с клизмата, наред с токсините се измивали и вещества, които са нужни на организма, затова не се правела повече от веднъж ГОДИШНО ?!? Някъде към 4-5 страница беше,ама сега не ми се тръси...
(м/удругото аналният секс доста помага :lol: )

Пипилота
20th March 2008, 15:58
Някой по-назад в темата беше написал, че с клизмата, наред с токсините се измивали и вещества, които са нужни на организма, затова не се правела повече от веднъж ГОДИШНО ?!? Някъде към 4-5 страница беше,ама сега не ми се тръси...
(м/удругото аналният секс доста помага :lol: )
Дрън дрън, на мен не ми е помогнал да ходя по-редовно... виж да сядам по-трудно много ми помага :lol:
Има едни специални по-дълбоки клизми, поне двойно и тройно по-дълбоки от обикновените - те не се правят повече от веднъж годишно. Те са си специална козметична процедура, от една такава се свалят до 10 кг. (само от говна представете си!!!) и струва доста скъпо. Преди 2-3 години само един салон или мед. център не знам как да го нарека предлагаше услугата. Една моя колежка се подложи, с отстъпка й беше 200-300 лв. Кожата й после беше опъната като бебешка, а гонеше четирсетака... И смъкна 7 кила, а беше слаба по принцип...
Лайната са си гадни! Това е заключението.

Izabo
20th March 2008, 16:35
....Разхлабващи храни са мъхестите плодове, но те дразнят и язвите ако имате такива. Лютото разхлабва, туршиики разни, крушите, сливите, марулите и другите видове салатки, зелето, киселото мляко и т.н.
Ориз, картофи, шипки, нар и други.

Някъде четох, че оризът всъщност запича..? :?

sibi
20th March 2008, 16:37
Ауу, щом и подмладява, вземи питай къде се намира тази клиника, да взема да я пробвам :D Отслабването много не ми трябва, ама хайде...

И сигурно сте си го говорили тук, но е много важно и да се пие достатъчно вода през деня. Не всякакви течности, а именно вода.

Пипилота
20th March 2008, 16:43
Някъде четох, че оризът всъщност запича..? :?
Ами то си е така :lol: Забравила съм да напиша, че това са запичащите храни на този ред. Мноу съм куха начи :lol:
Относно клиниката няма как да питам, щото отдавна не работя с тази жена. Ще питам чичко Гугъл...

Izabo
20th March 2008, 17:15
Добави и ПЕКТИН...с дебели, огромни, подчертани и наклонени букви, че аз какво си причиних с него в комбинация с белтъчна диета.... :oops: :oops: :oops:

secretk
20th March 2008, 17:17
кaкто и комбинaция успокоителни и шоколaд(редовното по изпити), леле кaкъв купон беше след товa, по-добре дa си мълчa :lol:

last night
20th March 2008, 17:37
мерси мн за отговорите. еми ще опитам с хапчета, а не с клизма, защото от това ме е мн страх и ми е гадно.

last night
20th March 2008, 22:22
олеее да ви со похваляяя :) днес най накрая го изкарах това нещо. малееее беше супер голямо, много широко, ужас. никога не ми се беше случвало. явно за това ми е било толкова трудно, пак че този опит най накрая имаше резултат. и после обаче имах малко кръв :( но нищо, сега се чувствам толкова лека, направоо е супер :)

secretk
21st March 2008, 00:06
кръвтa е от нaпъвaнето , вaжното е дa не се случвa често :)

Мария Василева
21st March 2008, 01:26
процедурата се казва хидро-колоно-терапия и ето инфо (http://search.gbg.bg/google/search.php?q=%F5%E8%E4%F0%EE%EA%EE%EB%EE%ED%EE%F2% E5%F0%E0%EF%E8%FF&start=0&lr=lang_bg) за нея. и тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=249390&sid=c22956f76cebc286b59ec10b1e781779) е обсъждана, мнението на love.

i_ani
21st March 2008, 08:33
олеее да ви со похваляяя :) днес най накрая го изкарах това нещо. малееее беше супер голямо, много широко, ужас. никога не ми се беше случвало. явно за това ми е било толкова трудно, пак че този опит най накрая имаше резултат. и после обаче имах малко кръв :( но нищо, сега се чувствам толкова лека, направоо е супер :)


Честито миличка! :lol:

Stefiela
28th March 2008, 21:23
Добави и ПЕКТИН...... че аз какво си причиних с него в комбинация с белтъчна диета.... :oops: :oops: :oops:
:roll: какво за пектина , че аз от 2 седмици го пия ..... да не си докарам някой проблем ...

secretk
28th March 2008, 21:42
еми по принцип пектинa се пие при рaзстройство , поне aз тaкa знaм .

Stefiela
28th March 2008, 23:13
Аз пия растителни влакна : пектинови от ябълки и
инулинови от цикория
спомагали за прочистването на организма от вредни елементи и т.н. ....
Сега като се замисля май напоследък има промяна при посещенията ми в WC-то. :evil:

Nelito
17th April 2008, 20:56
Здравейте на всички :)
По принцип проблема с нередовното изхождане е често срещтан и... мъчи :oops: Съдейки от моя опит относно проблема мисля, че това, което ни сполетява е резултат от нередовното хранене. Аз лично ако пропусна някои хранене през деня поради ред причини на следващия ден е невъзможно да се изходя. Това е логични, тъй като начина на хранене е пряко свързан с начина на отделяне... все пак и двате са част от храносмилателната система. Но стига толкова обяснения...
По-важното е да се открие лек. По принцип всяка метаболизмът на всеки човек е различен. А това предполага, че различните медикаменти, бабини деветини и тем подобни ще оказват различно въздействие.
Сладури, моя съвет е да се придържате, по възможност към редовното хранене - такова, каквото сте си изградили. По този начин организма Ви ще свикне към режима и ще бъдете по-редовни в тоалетната :)
А и всички знаем, че тези лекарства, които предлагате във форума, могат да имат странични ефекти, в повечето случаи имат :) А и съм чувала, че дейтват за малко. А това не е нашата цел :)

miglenka
27th May 2008, 23:08
И аз имах мноого дълго време такъв проблем и ми се струва, че напоследък съм по-добре и ето какво ми помогна:
-Активия - почваш да го пиеш всеки ден без спирка и е полезно :)
- това е моето чусдно спасение --> ТРИЦИ! Това са люспите от овесените ядки.Продават се в някои супермаркети + диететични магазини, на всичкото отгоре ако ги ядеш редовно се отслабва. Сутрин се смесват максимум 3 лъжици в прясно или кисело мляко, може във вода или сок.Да е нещо течно.Изчаква се 10 минути преди ядене за да се разтворят.Не е гадно.
- При спешни случаи --> Дуфалак
-друга убийствена комбинация -> смесвате кисело мляко с прясно мляко
- топла вода с мед

dedektiv_p
28th May 2008, 07:53
Топлата вода с мед е много ефикасна. Дори и само мед да хапвате по една лъжица сутрин пак е добре за стомаха и червата. Относно неходенето до тоалетна аз си варя билкака блатен Аир. Тя няма разхлабващо действие но действа лечебно на дебелото черво като цяло и на храносмилателната система. Намалява коликите и подуванията ако имате такива. Аз имам такъв проблем от години и съм все като бременна в 5-6 месец. Като пия билката всичко си е нормално, но не го правя честно казано - пусти мързел :(

dedektiv_p
28th May 2008, 07:55
Забравих да допълня че ако се ползват медикаменти те винаги след известно време спират да помагат. Имам една приятелка дето ядеше шоколадчета със сена. Сега вече хапва по 4 броя и ефект няма. Не трябва да приучвате организма с нещо на готово да се бори с проблема, защото след години няма да има какво да му помага вече. Трябва да се хапват повече течни храни и лесно смилаеми, освен многото течности ако пиете такива-аз лично и вода не пия изобщо.

еМ ДжИ
28th May 2008, 15:38
ДА ви питам и тук (щото явно в раздел женски фитнес никой няма запек :lol: ) - чували ли сте запекът да се влияе от Л-карнитина? Всмисъл Л-карнитина кара ли те да започнеш да се изхождаш по-редовно? При някои хора имало такъв ефект... иначе съм противник на каквито и да било добавки от сорта (по мои си съображения), но ако действа така... ще се замисля.. и аз имам проблеми в тази насока...

Celine
28th May 2008, 16:00
Мне съм забелязала да има такъв ефект, а аз го имам този проблем.

Izabo
29th May 2008, 09:44
Аз пия растителни влакна : пектинови от ябълки и
инулинови от цикория
спомагали за прочистването на организма от вредни елементи и т.н. ....
Сега като се замисля май напоследък има промяна при посещенията ми в WC-то. :evil:

Пектинът зверски запича....Аз си докарен ужасен проблен с него... Ти как се чувстваш от него...?
Иначе и Пектинулин имам :D , ам не смея да го пия...

Марулка
29th May 2008, 09:46
И мен Пектинът ме запичаше...............

Be.sun
10th June 2008, 11:27
то е малко смешно... но когато имам запек и като хапна 2-3 банана и веднага към WC-то.
:1228: знам че и разтворен мед помага

Monique
28th June 2008, 13:36
:arrow:

Марулка
28th June 2008, 13:41
:arrow:

Мария Василева
4th July 2008, 22:28
това всъщност за 1 ден ли?

Monique
7th July 2008, 16:31
:arrow:

dedektiv_p
8th July 2008, 10:04
Моник пробвала ли си да пиеш обикновения зелен чай от аптеките. При мен не действа веднага но след няколко дни употреба нормализира нещата. Все пак и с него не трябва да се привиква и е обикновенно го пия седмица не повече. Другото за което се сещам и ме мързи да правя е да ядеш сушени сини сливи, като предварително ги киснеш малко във вода за да набъбнат, 9-10 броя са достатъчни. За топлата вода с лъжица мед пише във темата. Това използва майка ми но всеки ден за да и действа.

severinna
22nd July 2008, 17:47
И аз имам същия проблем. Като се запека и с дни не мога да "разтоваря".
Обаче ми казаха една рецепта с ориз. Правя я от 1 седмица. Като изключа 2 дена, през останалите си ходих редовно. + клизми. Но те са по желание.
Ето за какво говоря:
Взимаш 5 бурканчета, пълниш ги с 4 супени лъжици ориз, доливаш вода и ги слагаш на хладно. На гладно всяка сутрин вариш 1 бурканче и изяждаш ориза. 4 часа след това не е препоръчително да се яде. Разбира се преди ориза си знаеш: 1 с. л. зехтин, после изпиваш 1 чаша топла вода. Преди ориза може да си изпиеш и кафенцето.
И така в продължение на минимум 20 дни.
След като изпразниш 1-то бурканче, слагаш отново ориз + вода, но го взимаш вече последно.
Успех!

hatred
25th July 2008, 14:17
Знам колко тривиално ще прозвучи, но пътят към редовния стомах е правилното хранене - ако то не помага, значи има някаква клинична причина .

СЗО препоръчва да се консумират поне по 800 гр. сурови плодове и зеленчуци на ден.

А и не очаквайте редовен стомах, ако консумирате "кисело мляко", сгъстено с нишесте вместо с млечно-кисела бактерия и ако ядете псевдоръжен хляб, сладкиши, чипсове и т.н.

А като съвет - баба ми страдаше от запек и я накарах ( доста усилия ми костваше ) да започне да хапва мляно ленено семе всеки ден - при нея ефекта е страхотен, а тя все пак е на повече от 70 години и има доста причина за закърняла перисталтика.

Мария Василева
25th July 2008, 17:22
много право, hatred! :2043: :2020:

Vessi61
5th August 2008, 18:53
Tрябва да ви кажа,че няма нищо по-ефикасно от прахчетата Трансилан.Направо ще забравите за проблема.Много са евтини,разтварят се във вода и действат безотказно.Освен това са безвредни,не водят до "лениви черва" и най- важното ОТ ТЯХ СЕ ОТСЛАБВА.

Мария Василева
6th August 2008, 12:02
от прахчетата
и в тях се съдържа аспартам, който мнозина избягват повече от захарта, и не във всички случаи се приема това лекарство, но тези "подробности" пропускаш да ги рекламираш. :|

Не знам, Vessi61, ти да не си някой аптекар или повече дистрибутор на лекарства, та тъй във всяко твое мнение да присъства препоръка за определено лекарство и те да важат за всички пациенти без значение на техния здравен статус към момента, вземани други лекарства и прочие..? :roll:

tannya
7th August 2008, 00:14
Здравейте забавлявах се като четях какви бабини методи използвате за този пусти запек.Аз имах този проблем, но си го реших с едни немски чайчета...;-)

Celine
7th August 2008, 07:28
Здравейте забавлявах се като четях какви бабини методи използвате за този пусти запек.Аз имах този проблем, но си го реших с едни немски чайчета...;-)
:2014:

Vessi61
8th August 2008, 11:26
от прахчетата
и в тях се съдържа аспартам, който мнозина избягват повече от захарта, и не във всички случаи се приема това лекарство, но тези "подробности" пропускаш да ги рекламираш. :|

Не знам, Vessi61, ти да не си някой аптекар или повече дистрибутор на лекарства, та тъй във всяко твое мнение да присъства препоръка за определено лекарство и те да важат за всички пациенти без значение на техния здравен статус към момента, вземани други лекарства и прочие..? :roll:

Не съм аптекар,а лекар.Позволявам си да коментирам лекаства,с които имам опит,и дават резултат.Далеч съм от идеята да правя реклама на някоя фирма или на себе си.Не е казано,че някой трябва да се съобразява с мнениетоми.

bibi_82
8th August 2008, 11:40
Знам колко тривиално ще прозвучи, но пътят към редовния стомах е правилното хранене - ако то не помага, значи има някаква клинична причина .

СЗО препоръчва да се консумират поне по 800 гр. сурови плодове и зеленчуци на ден.

А и не очаквайте редовен стомах, ако консумирате "кисело мляко", сгъстено с нишесте вместо с млечно-кисела бактерия и ако ядете псевдоръжен хляб, сладкиши, чипсове и т.н.

А като съвет - баба ми страдаше от запек и я накарах ( доста усилия ми костваше ) да започне да хапва мляно ленено семе всеки ден - при нея ефекта е страхотен, а тя все пак е на повече от 70 години и има доста причина за закърняла перисталтика.

абсолютно съм съгасна с казаното....преди и аз имах подобни проблеми но откакто преди години правих една здравословна диета проблема се реши...закуската винаги ми беше плодове на гладно и всичко се нормализира...сега сутрин не излизам от нас докато не хапна някакъв плод - понякога изобщо не ми се яде но го изяждам защото усетих че ако 2-3 сутрини пропусна да ям плод на 4-ия почвам да се запичам...обикновено от всичките тия чайчета билки и хапове нещата стават по-зле с времето...

Мария Василева
10th August 2008, 09:48
hatred, bibi_82, подписвам се под вашите мнения! :2043: Правилното хранене е определящо за правилната перисталтика (и запека). Изпитала съм го на свой.. гръб :wink:

Vessi61, а ти като лекар само лекарства ли предписваш на пациентите си? :roll: Знаеш, сигурна съм, че и съвсем достъпни не-лекарствени методи имат голямо значение за лечението, но не ги добавяш във форума.

Вероятно е така, както казваш - просто ми направи впечетление, че влизаш във форума и почваш да предписваш лекарства, а ако знаеш само колко много реклами на какво ли не никнат тук постоянно сигурно ще разбереш първоначалното ми недоверие.

Тези хапчета, които си препоръчала специално в тази тема съдържат аспартам. Мнозина го избягват повече от захарта, но това си пропуснала да упоменеш. А това дето го добавяш с големи букви може да тласне много момичета, които имат проблеми със запека поради хранителни разстройства (като анорексия и булимия) да ги използват нарочно и умишлено без да си подобряват храненето.. :cry: съзнаваш ли това?

Vessi61
11th August 2008, 20:57
Уважаема Мария Василева,
Аспартама е най-безопасният подсладител.Използва се широко от диабетици.Когато пиша,че упоменатия от мен Трансилан не съдържа захар имам впредвид точно това,че може спокойно да се използва и от диабетици,които не могат да ползват всички средства достъпни до останалите.А проблема с булимия и анорексия е друг.Тези хора не стигат до там от слабителни лекарства,свещички,чайчета ,шоколадчета и.т.н. И още веднъж казвам не налагам,а споделям мнението си.Най-малко пък правя реклама.Това ме обижда като специалист.

sibi
11th August 2008, 21:40
Аспартама е най-безопасният подсладител..
Много си се объркала . . . Попрочети за новите изследвания за аспартама и тогава прави такива изказвания. Учудвам се, че един лекар не го знае.

Vessi61
11th August 2008, 23:01
момиче пиши каквото искаш

Пипилота
12th August 2008, 11:05
Какво съдържа тоя Аспартам, та е най-безопасен?

sibi
12th August 2008, 12:32
"Основна съставка на аспартама е аспартовата киселина – аминокиселина, която значително увеличава нивото на аспартат и глутамат в кръвта. Излишъкът от аспартат и глутамат се просмуква в мозъка и бавно унищожава невроните като пропуска твърде много калций в клетките и предизвиква прекомерни количества свободни радикали, които убиват клетките. Но това е коварен процес. Седемдесет и пет процента от нервните клетки в определена област на мозъка умират, преди да се установят клинични симптоми на хронично заболяване.
Някои изследователи смятат също, че инсулиновият дисбаланс, създаван от обичайната консумация на аспартам, ускорява инсулиновата резистентност. Когато консумирате захар, тялото ви произвежда инсулин, за да го изгори като енергия. Ако има твърде много инсулин, клетките ви стават нечувствителни към него. След консумацията на аспартам инсулин се произвежда, но всъщност не се използва. Затова излишъкът от инсулин атакува клетките, които вече не реагират нормално на него. Това състояние, наречено инсулинова резистентност, е обичайна черта при диабет."

Мария Василева
13th August 2008, 22:27
Уикипедия: (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC)
Безопасността на аспартама в последните години търпи остри критики[4]. Преди всичко това се свързва с отделяния, при преработката му в човешкото тяло, метанол (метилов алкохол). Някои автори изказват опасения и заради повишаването на нивата от фенилаланил в организма (предразполага към образуването на мозъчни тумори)[5], вследствие ежедневната употреба на аспартам в напитките и храните.
инфо (http://www.bb-team.org/articles/1398/)

и още (http://www.bb-team.org/articles/1401/)
Колко изследвания са правени досега и какви са резултатите?
Ще се опитам да отговоря на въпроса. Успях да науча крайните заключения на около 166 изследвания, проведени върху аспартама в периода 1976 г. - 1998 г. От всички тях, 74 са спонсорирани от корпорации, произвеждащи аспартам, а останалите 92 от независими огранизации. 100% от всички корпоративно финансирани изледвания имат потвърдена безопасност на продукта. 92% (84/91) от независимите изследвания съобщават за поява на проблеми, вследствие консумация на аспартам. От седемте неспоносрирани изследвания, не намиращи вредни страни при употреба на аспартам, шест са проведени от американската Администрация по добавки в храни и едно е публично писмо с явно "поръчков" характер.

Относно по-горе споменатата Администрация, която одобрява добавянето на аспартам в сухи храни на територията на САЩ през 1981 г. ще спомена само, че директорът й по онова време успява да наложи мнението си след дълга борба. Точно три месеца след като този му успех да издейства премахване на забраната за влагане на аспартам в напитки, директор Хъл Хейс приема пост на консултант по разплащанията в компания, притежавана от собственика на патента за аспартам в САЩ............................................ .............................

Изводът на автора
Този извод е личен и не засяга позицията на изданието. Мнението ми е, че всеки уважаващ здравето си човек следва да избягва приема на аспартам, така както избягва консумацията на метанол, формалдехид, големи дози аспартат и фениланин. Колкото до АФД, това важи и за него. Следващият път, когато си купите нискокалорична храна или напитка, погледнете за аспартам и вземете решение. Всяка глътка е важна! :|

krasig
23rd December 2008, 09:56
Аз имах проблем с запека преди време и го реших случайно. Имам приятелка мед. сестра, направи ми клизма и от тогава всяка седмица ми прави по една. Откакто правя клизма всяка седмица си ходя редовно до тоалетна всеки ден. Но клизмата я прави с по-голямо клоичество вода ( 2 л. ). Успех

baba Gicka
30th December 2008, 22:19
Ако някой все още не е решил проблема си със запека - нека опита с няколко кивита сутрин на гладно. При мен действа на 100%.Хапвам си кивито , едва успявам да оправя леглото и се изнасям на бегом до WC.

Glesanka
1st January 2009, 18:48
Чай от няколко парченца корен от джинджифил / колко точно за съжаление не знам, не пишеше в рецептата / с лъжица мед на гладно сутрин. Не съм го пробвала, а в рецептата не пишеше, нито как точно се приготвя чая - дали ври с джинджифила, за колко време, нито пък точните количества, така че ако някой има нужда и реши да го пробва ще трябва да импровизира. Може и аз да се пробвам, за резултатите ще пиша.
ЧНГ на всички, здраве и късмет!!! :girl_in_love:

Мария Василева
2nd January 2009, 01:07
Само мед и настърган корен от джинджифил е добро средство против кашлица, това знам. :)

white_snake
2nd January 2009, 11:24
:arrow:

Мария Василева
3rd January 2009, 01:11
незнам проблема физиологичен ли беше,или по-скоро психологичен,но факт е,че след като ги пих тея фибри се оправих,знам ли... :roll:
И аз за себе си открих нещо подобно - от определен момент много разчитах на мюслито и малко на сената (страх ме беше без нея), но постепенно спрях слабителното, мюсли от много време не съм си вземала, но нямам този проблем вече. Даже не съм си променила особено много храненето, което ме навежда на мисълта, че не е само физиологичен проблема.
Иначе фибрите са добри, който може де ги пие.

aniK
3rd January 2009, 07:58
До голяма степен е на психическа основа - много хора си мислят, че на чуждо място не могат да ходят на 00 и наистина, като са на гости, лагер, почивка... не ходят :?

baba Gicka
3rd January 2009, 10:45
Аз така свикнах с това киви сутрин на гладно, че ме е страх ако го спра дали няма да започнат отново проблемите ми със запека. И още нещо искам да попитам - знае ли някой дали кивито ще даде някакви странични действия както при сената и зеления чай например. Не трябва ли да си правя почивки, да речем месец ям киви - седмица почивка.

white_snake
3rd January 2009, 10:57
:arrow:

Мария Василева
3rd January 2009, 18:34
До голяма степен е на психическа основа - много хора си мислят, че на чуждо място не могат да ходят на 00 и наистина, като са на гости, лагер, почивка... не ходят :?
Именно - това го бях забравила, но преди път гледам да имам сушени сливи или нищо друго подходящо..
Бабо Гицке, по 5 кивита да ядеш всеки ден кахър нЕмаш, Споко бъди! :) :2003:

baba Gicka
8th January 2009, 20:49
Голям кеф :2013: Веднъж да почуствам удовлетворение от нещо

aniK
8th January 2009, 22:06
До голяма степен е на психическа основа - много хора си мислят, че на чуждо място не могат да ходят на 00 и наистина, като са на гости, лагер, почивка... не ходят :?
Именно - това го бях забравила, но преди път гледам да имам сушени сливи или нищо друго подходящо..
Бабо Гицке, по 5 кивита да ядеш всеки ден кахър нЕмаш, Споко бъди! :) :2003:

Е, и аз винаги си нося зелен чай за закуска (да не се бърка със сание или както там се казва онзи от аптеката), не пропускам да ям зелена или зелева салата на всяко хранене, избягвам любими запичащи (дюли, мушмули и т.н.) Никога не съм имала проблем (да чукна на дърво), но и винаги съм мислила за това да не ОТимам проблем, че... :roll:

danema
15th January 2009, 10:46
За запек добър избор е самомасажа на корема по чаовниковата стрелка, като с всяко завъртяне се увеличава натиска на дланите. Прави се рано сутрин в леглото за около 5 мин. Друг вариант е масаж на зоната точно под долната устна, в ямката на брадичката, като посоката е надолу. Повярвайте действа. :D

Мария Василева
15th January 2009, 12:15
ехаа, много интересно, danema! :) Това за масажа е съвсем логично, и другото е лесно приложимо! :2015:

naja
15th January 2009, 13:22
Аз си оправих запека с ленено семе. Смляно ленено семе (в кафемелачка) по няколко лъжици на ден. Може да си го ръсиш в/у храна. Не е лошо на вкус. А освен за запек е много полезно и по принцип. Съдържа аминокиселини, антиоксиданти и тн.....

Divinemouse
15th January 2009, 19:59
Моя праблем е следният ,мого да ходя единствено и само в къщи ...отида ли на друго място :girl_cry2: просто забравям да посещавам толетната..Сега по Коледните празници ми се случи и на 8 ден вече се изплаших че ще ми се натрови организма...Това със масажите дано действа и за бъдеще ще пробвам...
Ако не кажете нещо което мога да си го нося със себе си че положението е плачевно,корема ми става като бременна в 5 месец..

daniella
15th January 2009, 23:19
Започнах да пия Хуск( растителни влакна) ...
а как си го пила?на капсули или люспи?искам и аз да го пробвам.има ли го в аптеките?

aniK
16th January 2009, 08:37
Thomi, щом в къщи нямаш проблем, значи е на психическа основа. Опитай се да си наложиш, като си на чуждо място, да ходиш всеки ден. Не знам защо така се случва с хората :roll:
Не знам дали е удачно, но може да си помагаш с този чай от аптеките (сание май се казваше). Изпозлвай го само когато си някъде и за "пречупване" на психиката.

Izabo
16th January 2009, 13:09
Томи, пробвай свещички Eva Q. Препоръчват се и при бременни.
Чай не бих препоръчала, когато не си си вкъщи :lol:
Със свещички поне процесът е сравнително контролиран :), а тези свещички са много хубави. (далеч по-хубави от Бизакодил, т.е. бизалакс на свещички).

aniK
16th January 2009, 14:05
Чай не бих препоръчала, когато не си си вкъщи :lol:


Да, може първо да се пробва действието му в домашна обстановка, На някои хора даже не им действа :? Аз съм против свещички... :(

Мария Василева
16th January 2009, 14:21
...отида ли на друго място :girl_cry2: просто забравям да посещавам толетната....
Аз на твое място бих си направла списък от всички лекове дето знам, че са препоръчани и според това кое ми е достъпно и приемливо (щото някой например не обичат сини сливи) се запасявам с нужните "подръчни средства" при следващото пътуване и експериментирам. :)
Може би си пробвала нещо до сега и знаеш, кое не ти действа (или поне в даден момент не ти е подействало).
Лека гимнастичка също би била от полза - нещо от сорта на утринна 10-минутна. :2003:

между другото много хора го имат този проблем. :(

Пипилота
16th January 2009, 14:38
И аз съм против свещички, веднъж използвах и мислех, че ще умра. Такива силни колики, от болка студена пот ме избиваше и ми причерняваше на очите.
Когато ми се случи да не ходя дълго време пия сена на таблетки. най-безболезнена ми е и не привиквам към нея.

Марулка
16th January 2009, 14:42
Аз пък съм доволна от шоколадчетата "Комфорд"... :cool:

Мария Василева
16th January 2009, 15:58
И аз съм против свещички, веднъж използвах и мислех, че ще умра.
Мисля си, че все пак зависи от кои. Сигурно е било от тези, бизалакс-а. От тях боли така.
Не съм ползвала Eva Q, но доколкото разбрах няма болки при тях. Все пак никое лекарствено средство (слабително) не бива да е за постоянно, нали.

Divinemouse
16th January 2009, 18:53
Девойки много ви благодаря ,Аник знам че е на психологическа основа но нищо не мога да направя...
Другата седмица заминавам на почивка и ще се запася с шоколадчета ,чайове и всичко ..Че какъв кошмар изживях не искам да ми се повтаря повече..

baba Gicka
16th January 2009, 21:36
Аз си оправих запека с ленено семе. Смляно ленено семе (в кафемелачка) по няколко лъжици на ден. .
Чувала съм, че точно смляно лененото семе е много опасно, а в едно списание четох, че лененото семе трябва да се пие или счукано или може направо цяло, но в никакъв случай не смляно. И като потвърждение на написаното една позната се оплака, че редовно давала на майка си мляно ленено семе и едва не стигнали до операция защото се полепвало по червата и. Наложило се да и дават очистителни, правели и клизми, докато изчистят червата. Лично аз не съм го пробвала, но ако се наложи може и да мина на този вариант.
Три пъти на ден по една супена лъжица счукано или цяло ленено семе, като след това се изпива една чаша вода. Това го четох в едно списание. Ще се радвам, ако съм била от полза на някого.

Divinemouse
16th January 2009, 23:50
Пила съм ленено семе и при мен нямаше ефект...

diadora
17th January 2009, 06:00
Хуск -а трябва да се пие поне няколко дни,за да има ефект.Ако го пиеш ито,оргаупорнизма явно свиква и после може и без него. Аз изпих 2 опаковки и вече една година сам наред.Преди пиех по 6 таблети Сена , но те изтаняват червата.

aniK
17th January 2009, 09:51
Thomi, по-добре нещо по-безобидно и по-бързо действащо за случаи като твоя (проблемът е само на чуждо място).
Аз сутрин пия и чаша хладка вода. По принцип нямам проблем, но много ме е страх да не се случи да възникне :D

zve
17th January 2009, 10:57
Thomi пробваи сутрин на гладно да изяждаш по 2 кивита :)

Divinemouse
17th January 2009, 11:57
Thomi пробваи сутрин на гладно да изяждаш по 2 кивита :)

А това може и да действа,благодаря ви милички :1219:

Мария Василева
17th January 2009, 12:18
Томи, и после напиши задължително кое действа при тебе! :) :2003:

aniK
17th January 2009, 12:26
Ааа, кивито е задължително ;) Особено зимата, когато няма много други разхлабващи плодове.

Divinemouse
17th January 2009, 13:54
Томи, и после напиши задължително кое действа при тебе! :) :2003:

Очаквайте включване след две седмици :wink:

Мария Василева
23rd January 2009, 17:52
Харесах една статиика от от приложението "Докторе, кажи" на в-к "24 часа" (http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=102858&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=01&id=16&iy=2009) и я предлагам на вашето внимание: :)


Вредят ли разхлабителните при хроничен запек?

Прочистването на дебелото черво (дефекацията) е естествен физиологичен процес, върху който оказват влияние както външни, така и вътрешни фактори.

Към външните спадат климатичните условия, дългите пътувания, видът на приеманата храна - съдържанието и на влакнести фибри, целулоза и количеството и качеството на приеманите течности. От значения са също и физическите натоварвания, обилните изпотявания, упражняваната професия.

Към вътрешните фактори се отнасят апетитът, фамилната обремененост. Естествено, от важно значение е състоянието на тънките и дебелите черва - инервация, тонус, секреция на ензими от панкреаса и от чревните клетки, наличие или липса на възпалителни промени от инфекциозен или имунен тип.

При хроничен запек и важно да се направи изследване на причините. Понякога те се крият още в детството - с вредния навик за потискане на дефекацията и отлагането и за по-подходящ момент. В други случаи причината са вродено по-дългите черва или спуснати и осукани техни сегменти в малкия таз, което затруднява придвижването на фекалната маса. Така или иначе в борбата със запека трябва да вземат участие комплексни механизми не само разхлабителни медикаменти).

Ако въпреки проведените лечебни и общи мероприятия се налага приемът на лаксативи, трябва да се започне с по-безобидни билкови екстракти, към които няма привикване и пристрастяване. Друго важно правило е смяната на дразнителя - билка или медикамент. Целта е да не се привиква към въздействието му върху инервацията на чревната стена, върху нейната или реабсорбация (обратно изсмукване на соковете от фецеса към кръвоносните съдове). Това обикновено довежда до втвърдяване на фекалната маса и затруднява преминаването й по лумена на червата.

Майсторството е в смяната на препарати от различните групи по механизми на действие. Билките също трябва да се редуват - майчин лист, ленено семе, зърнастец, слизасти влакнини, съдържани в южните плодове. За по-добър ефект се включват физиопроцедури, масажи, климатолечение и др.

http://www.24chasa.bg/img_cache/68717.jpg д-р Юлия Григорова, гастроентеролог в болница "Лозенец", София

ZANDALEE
17th February 2009, 03:27
:1242: Кивито е велика работа :!:

via_42
19th February 2009, 15:21
а който е алергичен? :oops:

baba Gicka
19th February 2009, 20:21
а който е алергичен? :oops:
Не знаех, че от плод може да се получи алергия :2016:

Divinemouse
19th February 2009, 20:31
а който е алергичен? :oops:
Не знаех, че от плод може да се получи алергия :2016:


Не се учудвай,много хора имат алергия от различни плодове..Не си ли чула ча на бебета също не се дават мъхести плодове като малини,ягоди ,киви и тн...

Tanity
1st March 2009, 13:40
Хей а защо не опитате със нектар от кайсия съвсем безвредно е поне докато се регулират червата го пийте при мен подейства :roll:

daliq
1st March 2009, 16:28
четох , четох и да ви кажа при мен не помага нито сутрин вода и мед , нито плодове вече , нито млека , а трябва зорко да следя какво ям , иначе за бърз ефект , моментален почти - рициново масло и английска сол , но това е при спешен случай , в никакъв случай да не става навик ....

Tanity
2nd March 2009, 17:29
Ако става въпрос за лекарства може би Laxit ще помогне :(

stiuardka
3rd March 2009, 08:01
Ох и аз го имам този проблем,вече и шоколадчета комфорт не ми действат,мъка ми е...вече 3 дена :(

daniella
3rd March 2009, 10:48
Аз почнах Хуск-а и нещата се оправиха,ходя си всеки ден,като искам да кажа ,че съм с хроничен запек от как се помня,и ходех по 1 максимум 2 пъти в седмицата по голяма.Пия го вече 20 дни.Първите 7-8 дни страшно се подух и таман мислех да го спирам и почна да действа.чуствам се супер лека и стомаха ми спадна :P

baba Gicka
5th March 2009, 22:00
Да ви се оплача, май кивито започна да не ми действа :girl_cry2:. От близо две седмици виждам зор, защото действието на любимия ми плод значително отслабна. Преди едва успявах да стигна до WC, а сега се налага да чакам по 20-30 мин, а и не винаги има резултат, започнах да се напъвам, за да се облекча, от което болките ми се засилиха, а днес сутринта дори прескочих и получих позиви чак след обяд. Май ще се наложи да сменям тактиката. Ще опитам с хладка вода и мед, дано помогне.

hatred
5th March 2009, 23:13
Да ви се оплача, май кивито започна да не ми действа :girl_cry2:. От близо две седмици виждам зор, защото действието на любимия ми плод значително отслабна. Преди едва успявах да стигна до WC, а сега се налага да чакам по 20-30 мин, а и не винаги има резултат, започнах да се напъвам, за да се облекча, от което болките ми се засилиха, а днес сутринта дори прескочих и получих позиви чак след обяд. Май ще се наложи да сменям тактиката. Ще опитам с хладка вода и мед, дано помогне.

Достатъчно меко и зряло киви ли ползваш ?

Горещата вода сутрин също е от полза. Разбира се, гадория е, но прочиства цялостно храносмилателния тракт.

Ако хапваш сутрин киви и вечер салата от зеле, няма как да не подействат :)

Аз поемам доста целулоза и фибри и никога нямам проблем в това отношение, освен когато спя на чуждо място, както, доколкото разбрах, е при Thomi :) Трябва да се прибера вкъщи, за да се сети стомахът ми за задълженията си :lol:

Сега даже съм си намерила причина за тревога - с мъжа ми ще се нанасяме в ново жилище и ме е страх бързо ли ще се адаптирам :)

Странен е този феномен ...

Tanity
8th March 2009, 17:46
Защо не пробвате айрян една чаша на гладно ще ви разкара да 30 мин при мен стана дано да се получи и при вас УСПЕХ :)

joryvk
15th April 2009, 14:22
За запек помагат и коремните преси. :D
Здравейте. От спорт и аз наистина понякога усещам ефекта върху стомахчето си. Поспортувам 1 час и хоп! всичко се нарежда. за съжаление е краткострайно и понякога... иначе редовно имам проблеми със стомаха.
опитах с киви :), дори го ям необелено! (опитайте, вкусно е, макар малко странно е това мъхче по кивито). ама не винаги ми действа и то. ужас!
Чайове не пия, че последният път от зеления китайски чай такива колики получих, че щях да експлодирам!

Хуска много ми го препоръчваха, но аз лично не усещам ефект от него. Засища ми малко глада? но не ми прави по-редовен стомаха...

пия понякога разхлабителни, но съм чувала, че от тях се получава зависимост и стига да е периодично, а не постоянно - всичко е ок.

баба ми има една супер бабешка рецепта - вие дали сте я пробвали? тя е доста глупава... сапунче в дупето :shock:

alica
16th April 2009, 15:01
.... да се поправя тук- ПРОТИВ запек помагат коремните преси ... не за :oops:

stelchi
5th May 2009, 00:27
И аз имам проблеми с това. Изпусна ли си минутката (а тя идва на 3 дена) отива още няколко дена чакане. От около половин година обаче открих действието на Активията. И колкото и невероятно да Ви звучи, на мен ми действа. Всеки ден по една от онези миниатюрните кофички ( поне тук в Германия са такива) и съм готова :D Но пък спра ли за определен период, спирам и с WC-то :roll: