IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th March 2009, 13:20
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

оф и аз четох ма все се натъквам на разни проблематични бременности и това ме стресира.затова предпочетох да питам конкретно
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24th March 2009, 15:18
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

По-рано от 5-6 гестационна седмица няма никакъв смисъл да ходиш.
Тогава най-много да констатират бременност (но ти вече си знаеш )
По-скоро след 9та-10та седмица (мисля) да започнат да ти водят женска консултация. Тогава ще ти пуснат задължителните изследвания, ще ти дадат съвети... Не се притеснявай да питаш лекарят си за всичко, което те вълнува.
Това за яденето за двама са пълни измишльотини. Наблегни на разнообразното и здравословно хранене, не се тъпчи, ако спортуваш - спортувай с мярка (стига да няма противопоказания) и така...
Не си пълни главата с глупости (проблеми и пр.) и се наслаждавай на невероятното изживяване!
Успех!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24th March 2009, 15:39
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

т.е. на мен последния ми цикъл като е бил на 16.02 сега да съм макс в 3 гс така ли излиза и тр да изчакам още няколко седмици запърви преглед при лекар?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24th March 2009, 16:12
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Брои се от първият ден на последната менструация.
Та по мои сметки сега си в 6 г.с. (или аз се бъркам, все пак беше преди 9 години).
Но знам, че като ходих някъде в 5 седмица и гинеколога ми каза: "Само Господ и аз знаем, че си бременна".
Добре, де, в крайна сметка, не може да нямаш гинеколог. Най-простичко е да се обадиш и да питаш...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #15  
Стар 25th March 2009, 09:46
fruitty fruitty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Sofia
Мнения: 278
Изпратете съобщение чрез ICQ до fruitty Изпратете съобщение чрез Yahoo до fruitty
По подразбиране

ходих вчера казаха че се вижда плодна торба 6.5 мм и ме накараха да орида пак на 6-ти казаха ми че съм в 4-та гц като лекаря каза също че се гледало датата на последния цикъл но все пак не ги брои като нас .каза ми че ако следващия път няма ембрион значи не се развива и аз малко се спекох
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25th March 2009, 10:28
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fruitty
ходих вчера казаха че се вижда плодна торба 6.5 мм и ме накараха да орида пак на 6-ти казаха ми че съм в 4-та гц като лекаря каза също че се гледало датата на последния цикъл но все пак не ги брои като нас .каза ми че ако следващия път няма ембрион значи не се развива и аз малко се спекох
Милата не се тревожи...всичко ще бъде наред.
Странно, защо ли така се е изразил....дали има причина?
Ти попита ли го?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25th March 2009, 12:03
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Може и да е просто от онези лекари , които имат по-грубо отношение към пациентите...
fruitty не се притеснявай докато дойде време за прегледа. Ще стискам палци всичко да е наред
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25th March 2009, 14:06
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bobeto83
Цитирай:
Първоначално написано от fruitty
ходих вчера казаха че се вижда плодна торба 6.5 мм и ме накараха да орида пак на 6-ти казаха ми че съм в 4-та гц като лекаря каза също че се гледало датата на последния цикъл но все пак не ги брои като нас .каза ми че ако следващия път няма ембрион значи не се развива и аз малко се спекох
Странно, защо ли така се е изразил....дали има причина?
Може би, защото сега засега се вижда само плодния сак...

Стискам палци, fruitty, всичко да е наред!!!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25th March 2009, 14:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Да, fruitty, не се притеснявай!!! И аз като абсолютен лаик, когато видях двете чертички на теста, вече се почувствах с подут корем. Отидох на лекар и ме "попари" по същия начин: "ами дааааа....има нещоооо... елате след 2 седмици отновоооо..." УЖАС просто!!!
Оказа се, че наличието на оплодена яйцеклетка, не е гаранция, че ще има бебе. В повечето случаи е така, но може и организмът да я изхвърли. Не се панирай! Всеки лекар би ти казал същото.
Просто си стой спокойна, а ние ще ти стискаме палци!!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 25th March 2009, 15:05
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Покрай новината на fruitty се замислих за бремеността и какво ли е да откриеш, че очакваш дете. Имам чувството, че всичко ще ми се струва невероятно странно, все едно не се случва на мен, а гледам някакъв филм. Все едно няма да усещам тялото си по начина, по който съм свикнала да го чувствам.

Колкото и идиотско да прозвучи, най - странно ми е как е възможно да се живее с корем, да нямаш талия.

Всички тези откровения показват колко далеч съм от майчинството на този етап от живота си
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гаденетодругиработи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:43.