IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th July 2007, 09:51
Nata6ka Nata6ka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 77
По подразбиране

Аз също съм на мнение, че Бог е във всеки от нас, но смятам че има и нещо по-възвишено, нещо повече от съдба и случайност...
Аз пък много често се замислям върху това има ли нещо след смъртта и само на земята ли има живот... според мен не може всичко да свърши със смъртта, може би земния ни живот е подготовка за следващ по-добър такъв. Колкото до това дали във Вселената има друг живот смятам че не може да сме само ние, но едва ли ще разбера отговора на тези въпроси някога...
Beautiful_ изпреварила си ме с 2-3 минутки, явно и двете в момента мислим за едно и също
Alfa темата е много добра поздравления, наистина!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12th July 2007, 10:04
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Бяхме ходили до един манастир преди 2-3 години (не помня име) и там имаше един старец,той дори не беше поп,свещенник,и каза нещо,което според мен е много точно и вярно "Човек не носи ли в себе си Божия храм,вярата му не е истинска" Та горе долу мисълта ми беше,че ако наистина вярваш храмът винаги ще е съхранен в теб и можеш да се помолиш без да си отишъл в някой макар и праклис да запали свещ и да се помолиш там.Ти просто го носиш и където и да се намираш Господ ти помага.Дано да сте ме разбрали че май не го обесних както трябва
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12th July 2007, 10:15
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Леле хора, по полека с темита и новите въпроси. Става голяма каша.

Astela излюзия е за мен вярата, тоест аз не вярвам че трябва да вярвам в Бог за да прогресирам. Тоест мога да вярвам в друго или изобщо да не вярвам в нищо, а да съм праволинеен тип даречем. Разбира се че има и други мнения, за теб не е илюзия. Аз не искам да те убедя, а да си говорим и да разберем, че хората сме всички до един различни и спасението ни е да сме толерантните един към друг и да се обичаме.

invisible, точно като теб мисля и аз. Хубаво е като човек вярва в нещо, може и да не е в Бог нали. Аз даречем вярвам в доброто и че микро-света в който живея може да стане едно по-добро място и това зависи само и единствено от мен.

Beautiful_ заинтригувах се. А книгата има ли я някъде из Интернет?
А за всички тия твои мисли и въпроси те съветвам да ги разчоплиш, аз обещавам, че ще излея писмено тук съжденията си.

Nata6ka радвам се, че ти харесва темата, а какво мислиш за живота след смъртта?

curka94, за мен това е истината която е намерил този стар човек, а моята, твоята истина сами ще си я намерим. Затова и смятам, че човек повече трябва да действа и да разсъждава отколкото да слуша този и онзи, не мислиш ли?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12th July 2007, 10:20
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Ами мисля.Но мисля и че той е прав дори да мисли че е прав само за себе си,аз се прикрепям към неговата мисъл
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th July 2007, 10:26
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
На мен пък ми е интересно кой е сътворил света? Дали човек е отишъл на Луната? След като гледах един филм по бтв и взех много да се двоумя. А кой управлява света
След като наскоро гледах едно филмче-коснпирация за луната и аз започнах да се питам същото.Незнам според мен филмчето е направено достоверно.Нищо чудно стъпването на луната да е измама.Американците винаги са искали да бъдат първи във всичко,дори и с цената на жертви,(Както знаем по-голямата част от екипажа уж кацнали на луната умират безследно).
А относно това кой е сътворил света...мисля че господ може да е вдъхнал някакви ппредпоставки за развитието на живот на планетата, но оттам нататък всичко е еволюция.Пример(земноводни те са се появили от рибите ръкоперки,влечугите са се появили от земновдните и птиците от влечугите)Като казвам еволюция нямам впредвид това че човек е произлязъл от маймуната,а че може би има някакви междинни видове,на които все още не са намерени фосили.Знам ли и аз?Даже самият Дарвин никога не е твърдял,че човека е произлязъл от маймуната.Това, което всъщност казва Дарвин е, че в сравнение с всички други видове човекът най-много прилича на човекоподобните маймуни.Иначе знам за още няколко теории за възникването на живота на планетата,тази която вярва в божественото начало на света ( креационистична),теория за еволюцията и (панспермия)-според нея животът е бил донесен от космоса.Аз вярвам в еволюционната теория,просто защото тя е доказана,но също така вярвам и в Бог.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12th July 2007, 10:27
Nata6ka Nata6ka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 77
По подразбиране

Живота след смъртта или смъртта след живота?!? Наистина не знам но мисля, че за всичко има причина, смисълът на живота буквално за повечето хора е да се изкарват пари за насъщния...понякога си мисля, че живота ни е даден с друга цел... да се докажем като Хора, да се подготвим за нещо друго...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12th July 2007, 10:28
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от curka94
Ами мисля.Но мисля че той е прав дори да мисли че е прав само за себе си,аз се прикрепям към неговата мисъл
Ясно.
Кофти момента идва когато почваш да порастваш и в повечето случаи почваш да имаш собствени възгледи върху нещата. Тогава трудно намираш някой който да те грабне с идеите си, но това е вече друга тема.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12th July 2007, 10:35
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Traiana аз пък си представям нещо от сорта на "Матрицата".

Да, Nata6ka, ти поставяш един от най-сложните въпроси, ами наистина какъв е смисъла на живота?
За повечето хора на тази планета смисъла е безмислен. Живеят и правят всичко за да се събудят утре и да правят същото като вчера за да има пак утре. И накрая болести и смърт. Картинката е просто ужясаващо мрачна. Доста по-малко хора на земята не мислят пряко за оцеляването си, ами ги вълнуват най-различни неща, както и нас. Вълнуват ни тези въпроси, вълнува ни форума, вълнува ни Интернет следователно ние можем да се наречем щастливи хора чисто и просто защото не сме като споменатите от мен първи тип хора, които мислят само за оцеляване.
Та къде е този пуст смисъл на живота? Аз с ръка на сърцето и една на кавиатурата казвам, че не мога да отговоря на този въпрос еднозначно. Дори всеки човек в различни етапи от живота си, в различни моменти от живота си иска едни неща и вижда смисъла в тях, за разлика от другия момент в който приоритетите саму доста по-различни.
И на фона на този безмислен свят си мисля две неща:
1. Или има някакъв живот след смъртта.
2. Или наистина сме в матрицата и някой има ползва от нас, че сме тук.

Отговори с цитат
  #19  
Стар 12th July 2007, 10:55
__SpOO__ __SpOO__ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 478
Изпратете съобщение чрез ICQ до __SpOO__ Изпратете съобщение чрез MSN до __SpOO__
По подразбиране

Смисъл на живота разбира се, че има, но само за тези, които решат, че имат нужда от това. Всеки сам има право да избере начина си на живот, от там и смисъла на живота си. Няма някакъв универсален 'смисъл на живота'. Както човек може да живее по начин, по който да осмисли живота си, така може да си живее и без да му пука особено.

Предполагам повечето хора в един или друг етап от живота си се замислят над въпроси от рода на "И какво постигнах през живота си? За какво живях? Струваше ли си?"

През целият си съзнателен живот всеки от нас е изправян постоянно пред някакъв избор, решение, дилема, вземайки червеното или синьото хапче ние осмисляме или не своя живот.
__________________
"Promise me , when you see, a white rose you'll think of me
I love you so,
Never let go,
I will be your ghost of a rose..."
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12th July 2007, 10:59
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

alfa мисля че книгата я няма в нета, поне не съм я засичала. има си и втора част, има и ново издание на друг автор.и него го имам, но препоръчвам тази на д-р Мърфи, защото е много добре поднесена.
а за въпросите ми смятам че са добре поднесени и така и чакам мнения с интерес.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Философскаговорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:40.