IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 27th May 2009, 21:16
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Тайна, мога ли да те попитам от кой град си и ако си от София, можеш ли да ми кажеш при кой лекар ходиш, кой ти изписа лекарството? Аз в момента найстина много се отчайвам и не знам какво да правя. Вече писах в една тема през какво съм преминала и какви са били резултатите. Сега тези хапчета ми звучат много убедителни и надежни. Много се замислям да не пробвам. Защото това са 10 години от живота ми в комплекси. Толкова много ми се е залостило в съзнанието, че не се чувствам пълноценна. Досега имах само по гърба, а от както дойдох в София, цялото ми лице се опъпчи. Не мога да се погледна в огледалото. А по лицето нямах никакви...вместо да се подобрява, то по зле става. Досега обаче никой от дерматолозите, при които съм ходила, не ми е препоръчал тези хапчета. Въпросът е да намеря някой който да ми ги изпише. Личен лекър дали ще може? Защото я попитах за мнение отностно действието им и тя отговори положително, но дали ще може да ми ги изпише? И имам един въпрос - каква е цената за месец при прием 2 на ден? Благодаря предварително за отговорите Успех на всички, който се борят с този ад наречен акне!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 27th May 2009, 22:12
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравей teogopa_t!Аз не живея в Б-я, лекарството ми го изписаха тук в САщ, води се едно от най-добрите против акне.Дано някой от форума да ти даде инфо за лекар в София, по принцип съм чувала, че там трудно го изписват, докато тук всеки с това се лекува.Трябва да отидеш на дерматолог да ти го изпише, личният лекар не може.Доколкото знам е скъпичко, но казват, че веднъж излекуваш ли се е завинаги.Успех
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #43  
Стар 28th May 2009, 16:30
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

майка ми е го е намерила за 73 лв в стара загора, но малко ме съмнява за качеството. при това се продава без рецепта, което още повече ме довежда на мисълта за неистиността в тези хапчета в стз. сега найстина се нуждая от идея за добър специалист тук в софия. ако някой знае, моля нека пише. благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 3rd June 2009, 14:35
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

63amg ти се лекуваш в Токуда, така ли? Те работят ли със здравната каса? Ако не, при кой лекар ходиш и какви са цените? Иска ми се колкото може повече информация, за да не остана разочарована, като отида.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 4th June 2009, 19:50
oneandonly oneandonly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 22
По подразбиране

Хора, внимавайте с Акутана.

Точно вчера се натъкнах съвсем случайно на инфо за него в нета. Този медикамент дава доста странични ефекти, някои от които се проявяват доста след спирането на употреба.

Акутанът действа, инхибирайки жлезите, които произвеждат мазнина в кожата и я хидратират, като в някои случаи тези жлези са необратимо увредени. С течение на времето това води до тотална дехидратация на кожата и тя губи своите защитни механизми. Другият проблем е оплешивяването - също е свързан с производството на тези мазнини. Коренът на космите има нужда от тях, а когато няма от къде да си ги набави, косъмът изтънява, а след време пада. Четох за хора, които са загубили дори миглите и веждите си вследствие на употреба на акутан, така че, не е лошо да се поинтересувате за други начини за справяне с акнето.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th June 2009, 00:50
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

когато не виждаш друг изход и това ти се струва достатъчно приемливо за да го пробваш...не знам.много противоречиви мнения. а някой да има впечатления от Анаста и ваксината, която предлагат?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 25th June 2009, 00:56
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Здравей teogopa_t, извинявам се за късния отговор, но сега виждам мненията ти. Използвам роакутан вече 3-ти месец. Изписа ми го точно лекарка в Токуда- Люси Попова се казва, страхотен професионалист и човек. Ако обърнеш внимание на мненията ми ще се убедиш, че от доста време се боря с този проблем наречен акне и кожата ми не реагира на никакви процедури или медикаменти ОСВЕН роакутана! Преди да започна да се лекувам с него бях тотално отчаяна и обезверена че някога положението ми ще се промени, бях на ръба на нервна криза... вече почти се бях отказала да се боря.. Бях се натъквала и преди на информация в нета за този роакутан, но си мислех, че едва ли ще се подложа на лечение с него. Когато открих тази дерматоложка чрез мои познати още щом ме видя каза, че нищо друго няма да ми помогне да се оправя освен роакутан и напълно й повярвах защото имам значителен опит в безуспешното лечение. Аз имам от няколко години кистично акне- т.е. най-тежката форма на акнето, преди усещах кожата си на допир с ужасни буци освен видимите пъпки. Лекарката каза, че след като започна лечението тези буци ще се стопят до 3 месеца, а те се стопиха още на втория. Каза и че самото лечение ще продължи около 6-8 месеца когато вече напълно спрат да ми излизат пъпки. В началото първата една седмица акнето се влошава тя каза че така ще се случи, но след това постепенно кожата придобива страхотен вид. Сега още ми излизат пъпки, но много рядко и много по- малко! Чуствам се невероятно, не съм си усещала кожата по подобен начин от както бях на 14 години, а сега съм на 23! Не правя реклама на лекарството, всички са запознати с вредните му странични реакции за които бях предупредена преди да започна. Ако плануваш бременност забрави за роакутана, на мен ми казаха че ще мога да планувам такава чак когато стана на 25, т.е. една година след като приключа лечението! Кожата се изсушава да, на мен в интерес на истината не ми е чак толкова суха, само на лицето , а тялото не ми се е изсушило изобщо и то по-скоро на лицето сега ми е нормална, а не суха, защото съм свикнала иначе да ми е мазна и сега като не е казвам че е суха. Устните много се изсушават, това беше и първия страничен ефект, който усетих още на втория ден след като го започнах. Но с подходяща козметика тези неудобства се премахват. Не може да се седи дълго време на слънце , трябва непрекъснато да има фотозащита и то най-висок фактор. Друг страничен ефект, който забелязах е че очите ми станаха по-чуствителни на слънчева светлина и има леко изсушаване, но то е рядко за това съм непрекъснато със слънчеви очила. Лекарството го купих от Солун като дадох за 6 опаковки които ми покриват 3-те месеца около 400 лева, от тук същото количество излиза повече от двойно.. Не е толкова страшно това лекарство както го описват! Казвали са ми че в чужбина лекуват с него дори деца от акне, не знам какво повече да ти кажа, питай ако се сетиш нещо или имаш нужда от съвет.
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 2nd July 2009, 19:03
teogopa_t teogopa_t не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране

Много ти благодаря за подробния отговор. Найстина мисля много по въпроса и колкото повече мисля, толкова повече се убеждавам, че ще започна лечение. Сега обмислям при кой лекар да отида. Искам само да те попитам лекарката със здравната каса ли работи? Прави ли си изследвания преди да почнеш да приемаш лекарството и сега в процеса на лечение периодично правиш ли? Защото като говорих с личната си лекарка и тя ме предупреди задължително ако реша да се лекувам с него да си направя изследвания на бъбреците и черния дроб. И най-много се интересувам от това, дали лечението гарантира, че след приключване на приема няма да се появят наново. Защото след всяко едно лечение, което съм провела, имаше нов "бум" и все едно нищо не съм направила. А искам само да допълня че и моето акне е кистозно, само че не е по лицето, а по гърба. Но най-много се плаша, че от 6 месеца тръгна и по лицето. Благодаря ти още веднъж.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 14th July 2009, 15:21
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Здравей миличка, лекарката работи със здравната каса. Преди да започна лечението правих изследвания на всички видове холестерол и сега също продължавам да ги правя.Това са единствените изследвания които правя, за такова на бъбреците не ми е казвала лекарката.Но ако са ти го препоръчали и него нищо няма да загубиш дори и да го направиш, ти си прецени. По принцип аз като малка имах проблеми с бъбреците (сега нямам) и съм й го казвала, така че след като не ми е назначила за тях изследване явно не е проблем. За гаранцията честно казано никой не ми е давал такава, но аз не съм чувала човек, който да се е лекувал и да не се е отървал. Тя каза, че когато свърша лечението е ВЪЗМОЖНО да ми се появяват пъпки , но най-много една да излезе преди да съм в МЦ или изобщо да не ми излизат, но в никакъв случай няма да се стигне до предишното положение. Аз да ти кажа се съмнявам повече когато някой ми дава гаранция за нещо подобно отколкото ако не ми я дават, разбираш в какъв смисъл ти го казвам, защото до сега винаги всички ми даваха гаранция и нищо не стана.... Но определено няма да съжалиш, че си се подложила на това лечение. Пак казвам че при мен е минало достатъчно време и ако имаше странични ефекти те трябва вече да се проявили. Ако много се притесняваш докторката дори ми беше казала, че може да ме свърже с пациентите й, които са го пили, т.е. за да чуеш повече мнения. Дано да съм отговорила на въпросите ти...
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 14th July 2009, 15:24
Аватара на GUESS_F
GUESS_F GUESS_F не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 145
По подразбиране

Само да добавя, че резултатите от изследванията ми не са се променили изобщо откакто се лекувам, всичко си е в норма както в началото, но алкохол не трябва да се пие за да не се натоварва черния дроб допълнително.
__________________
Безупречността не е действие, а просто навик!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ROACCUTANE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:26.